Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

ALYTAUS LĖLIŲ TEATRO „Aitvaras“ 24-ojo sezono pradžia lėlių kambaryje

Rugsėjo 19 d. 12 val.

Su premjeriniu lėlių teatro spektaklio pastatymu, ir 12 tarptautiniu lėlių teatrų festivaliu Aitvaras…

24-asis „Aitvaro“ sezonas, tai teatrą lydinčių iššūkių metas. Nors teatro veiklą stabdo pandemijos grimasos ir suvaržymai, tačiau nepasiduodam neramioms mintims, atvirkščiai – teatro kolektyvas pasiruošęs kurti, dalintis su žiūrovais savo atradimais, ieškoti naujų kūrybinių priemonių, naujo bendravimo su publika būdų.

„Aitvaras“  ieškodamas naujų komunikacijos su žiūrovais formų, šį sezoną didelį dėmesį skirs naujų edukacinių programų kūrimui ir sklaidai virtualių medijų priemonėse. Jau nuo rugsėjo iki naujų metu teatras vykdys edukacinių laidų projektą „Pasakadieniai“, skirtą įvairių lėlių teatro žanrų pristatymui, teatro naujienų ir pasakų skaitymams online.

PREMJERA:

Interaktyvus spektaklis „Karūna ar Fortūna pagal alytiškės (dabar gyvenančios ir kuriančios Vokietijoje) Jolitos Zykutės knygą „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“

– Kas geriau: būti laimingam ar būti gražiam? Kiekvienas iš mūsų trokšta būti gražus tiek išore, tiek vidumi. Taip pat siekiame būti apsupti gražių dalykų ir juos kurti. Tačiau dažnai nesusimąstome, kad grožis yra ne tik tai, ką galime matyti akimis – grožiu gali būti ir tai, ką jaučiame ir atpažįstame savo širdimi.

 Tai šilta, linksma pasakaitė apie draugystę, norą būti gražiai, buvimą savimi ir kaip taisyti klaidas, kai atrodo, jog jau viskas negrįžtamai sugriuvo.

12 Tarptautinis lėlių teatrų festivalis – konkursas „Aitvaras“ spalio 22-23-24 dienomis

Tarptautinis lėlių teatrų festivalis-konkursas organizuojamas Alytaus lėlių teatro „Aitvaras“ nuo 1999 metų. Šis festivalis yra vienintelis tokio pobūdžio respublikoje. Jo programoje pagrindinės šalies ir atvykstančių  lėlių teatrų kūrybinės naujovės, tendencijos, pasiekimai.

O kaip pamatuoti laimę ir jos naudą bei kultūrinę vertę? Ją pamatuoti galėsite atvykę į spektaklį.

Festivalio organizatoriai rengdami programą atsižvelgia į atvykstančio teatro spektaklio profesionalumą, originalumą, taip pat į teatro lėlių technikų įvairovę.

Festivalio dalyviai – profesionalūs ir privatūs lėlių teatrai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Ukrainos.

Kitos naujienos

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Teatras, muzika, dailė… Šias ir kitas kultūros sritis SUJUNGS šiųmetė muziejų naktis Alytuje!  ...