Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Alytaus ligoninėje šiandien mirė rašytoja Bitė Vilimaitė

Rašytoja Bitė Vilimaitė
Rašytoja Bitė Vilimaitė

Šiandien eidama 72-uosius ligoninėje Alytuje mirė rašytoja, viena ryškiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros novelisčių Bitė Vilimaitė. Tai BNS patvirtino Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkas Antanas A.Jonynas.

„Taip, tai yra tiesa. Pats tai neseniai sužinojau, nes esu užsienyje (…). Ji buvo viena iš pačių įdomiausių, įžymiausių mūsų novelisčių, viena didžiausių mūsų dabartinių prozininkių“,  – sakė jis. Pasak A.Jonyno, jau kalbėta su jos artimaisiais – rašytoja veikiausiai bus šarvojama ir laidojama Vilniuje.

Kaip rašo lrytas.lt, B.Vilimaitę šeštadienį ištiko insultas – ji mirė Alytaus apskrities St.Kudirkos ligoninėje. Medikų papartynu_sauleteigimu, moteris sveikata stipriai pablogėjo prieš kelias dienas.

Pastaruoju metu rašytoja gyveno Lazdijuose – ten buvo įsigijusi butą. B.Vilimaitė gimė 1943-iųjų vasario 16-ąją Lazdijuose, studijavo Vilniaus universitete lituanistiką.

Dirbo žurnale „Kinas“, kaip rašytoja debiutavo 1966 metais novelių rinkiniu „Grūdų miestelis“. Ji išleido aštuonias novelių knygas. 1966-1996 metais rašyti 145 trumpi kūriniai sudėti į 2002 metais išleistą rinkinį „Papartynų saulė“.

2003-iaisiais B.Vilimaitė apdovanota Nacionaline kultūros ir meno premija už šiame rinkinyje sukurtą savitą trumpos novelės modelį, talpinantį skaudžią tikrovę.

BNS inf.

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...