Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytaus m. savivaldybės tyrimas – dėl sukčiams pervestų pinigų kaltas Buhalterinės apskaitos skyrius, nevykdęs kontrolės

Alytaus miesto savivaldybėje atlikus vidinį tyrimą dėl iš biudžeto išviliotų 188 tūkst. eurų teigiama, jog atsakingas Buhalterinės apskaitos skyrius, kuris nevykdė kontrolės. 

Kaip FM99 informavo Alytaus m. mero patarėja Agnė Čaplinskienė, tyrime paaiškėjo, kad  lapkričio 26 d. pervedimas vykdytas Buhalterinės apskaitos skyriui neatlikus tinkamos finansų kontrolės, kuomet būtina sutikrinti kiekvieno gauto apskaitos dokumento privalomus rekvizitus ir neatlikus Viešųjų pirkimų įstatyme reglamentuotų galimų sutarties keitimo procedūrų. 

Anot patarėjos, “vertinant visas su sutarties vykdymu susijusias aplinkybes, buvo padaryta išvada ne tik dėl Buhalterinės apskaitos skyriaus finansų kontrolės neužtikrinimo, bet ir dėl el. paštu siunčiamų dokumentų patekimo į savivaldybę apsaugos, jų registravimo, rangovo sąskaitų keitimo, papildomų susitarimų ir jų supažindinimo po registracijos, komunikacijos trūkumų, kurių visuma galėjo sudaryti prielaidas atsirasti finansinėms pasekmėms.”

Prieš Kalėdas Alytaus meras Nerijus Cesiulis išplatino pranešimą, kad siekia į miesto biudžetą sugrąžinti apgaule išviliotus beveik 188 tūkst. eurų, tačiau daugiau informacijos nepateikė remdamasis tuo, kad vyksta ikiteisminis tyrimas.

FM99 primena, kad policija gruodžio 3 dieną pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo Alytaus miesto savivaldybėje, kai netinkamam adresatui galėjo būti pervesta apie 180 tūkst. eurų. 

Alytaus miesto savivaldybė kreipėsi į policiją su pareiškimu, kuriame nurodoma, kad savivaldybė turėjo pervesti pinigus už atliktus darbus Latvijos bendrovei A.C.B. , kuri Alytuje įrenginėja dvi žiedines sankryžas – Rūtų, Gardino, Pulko gatvių ir Pulko, Santaikos, Ulonų gatvių sankirtose. Į policija kreiptasi bendrovei nesulaukus pinigų. 

Įmonė prieš mėnesį buvo pranešusi, kad keičiasi jos banko sąskaita, analogišką pranešimą apie dar kartą pasikeitusią banko sąskaitą savivaldybė gavo ir kelios dienos prieš paskutinį pavedimą, kurio Latvijos bendrovė nesulaukė.

http://www.fm99.lt/del-galimo-sukciavimo-alytaus-miesto-savivaldybeje-liudytojais-sia-savaite-apklausti-keturi-darbuotojai/

Kaip dingo apie 180 tūkst. eurų Alytaus savivaldybėje – ar policijai pavyks nustatyti ?

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...