Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Alytaus metų apdovanojimai: kam juos skirsime?

2019 metų pradžioje Alytuje bus pagerbti labiausiai kultūros, verslo, švietimo ir kitoms gyvenimo sritims nusipelnę miesto žmonės. Bene daugiausia numatyta verslo nominacijų. Alytaus mieste veikiančių įmonių vadovams bus įteikti Metų geidžiamiausio darbdavio, Socialiai atsakingos įmonės, Efektyvaus verslo, Inovatyvaus verslo ir Originaliausio smulkaus verslo nominacijų apdovanojimai. Kviečiame alytiškius susipažinti su pirmaisiais verslo kandidatais, pretenduojančiais gauti Alytaus metų apdovanojimus.

Bene daugiausia numatyta verslo nominacijų (AMS nuotr.)

Metų originaliausio smulkiojo verslo pretendentai: gėlių studija „Flower power“, kavinė „Kavos namai“,  UAB „Viecinis“. Susipažinkime su jais!

Viena iš pretendenčių yra gėlių studija „Flower Power“. „Labai džiugu ir malonu, kad esame nominuotos, tai pagrindinis dalykas, jis mus ir veža: būti originaliems, būti kitokiems – tai ir stengiamės visada daryti, tai atsispindi mūsų kompozicijose, puokštėse ir darbuose. Džiugu, kad mus pastebite. Tai ne gėlių parduotuvė, o gėlių studija. Visi, pas mus atvykę, nėra klientai, o yra mūsų draugai, tampantys ilgaamžiais draugais.  Mes gyvuojame jau ketverius metus, tad daugelis atvyksta ne tik puokščių, bet ir švęsti švenčių vien tik dėl to, kad jie siekia originalumo,“ – teigia gėlių studijos „Flower power“ verslo partnerės Aurida Jurevičienė ir Dovilė Krušnienė.

Antroji nominantė kavinės „Kavos namai“ savininkė Ieva Krunglevičienė teigia: „Kavos namai yra mūsų visų namai ir visada jūs čia esate laukiami“. Paklausėme, kodėl jie yra originaliausi? „Manome, kad galbūt todėl, jog visada stengiamės jums dovanoti gerą emociją, o ne tik skanią kavą ir su kiekvienu puodeliu nukelti į trumpas atostogas“.

„Viecinis“ prekės ženklas kilęs iš sentimentų Dzūkijai, Alytui ir visam mūsų mylimam kraštui – teigia tretieji apdovanojimo už originaliausią smulkųjį verslą nominantai Milda ir Justinas Staugaičiai. „Viecinis“ – tai tas ženklas, kuris puoselėja ir skatina dzūkišką šnektą. Labai norime branginti ir saugoti ją. Džiaugiamės, kad šiuo metu viecinių ratas sparčiai auga ir didėja. Jis jau daugiau nei vienerius metus, buriasi čia Alytuje kartu su mumis. Linkime kiekvienam ir kožnam, kuris yra iž Alytaus ar iž Dzūkijos nepamiršti saugoti savo kalbos ir būti tikru dzūku“, – teigia kūrėjai.

Už aktyvią visuomeninę veiklą – dar viena nominacija, kurios laimėtoją sužinosime sausio 11 d. vyksiančių Alytaus metų apdovanojimų metu. Susipažinkime, kas šiemet nominuotas šiam apdovanojimui.

 

Pirmoji nominantė  – Alytaus neįgaliųjų reikalų komisijos prie Alytaus miesto savivaldybės tarybos narė Kristina Dūdonytė. Jai šį apdovanojimą siūloma skirti už aktyvią veiklą, ginant neįgaliųjų teises tapti visaverčiais visuomenės nariais.

„Aš labai džiaugiuosi savo įdirbiu dėl asmeninio asistento. Ši idėja nuo šių metų rugsėjo mėnesio atkeliavo į Alytų. Greitu metu Alytuje visiems bus prieinamas ir viešasis transportas. Socialinis taksi – dar viena naujovė, kuri Alytuje atsiras kitais metais“, – mintimis apie nuveiktus darbus ir planus dalijasi K. Dūdonytė. Jos teigimu, vis tik Alytuje dar yra sričių, kuriose reikėtų padirbėti – gerinti sveikatos sistemą, įgyvendinti įtraukųjį  švietimą, o universalus dizainas mieste, anot K. Dūdonytės, turėtų būti matomas visur, kur bepasisuktume.

Už mentorystę bei sporto renginių – Alytaus pusmaratonio, bėgimo kovai su vėžiu palaikyti organizavimą Alytuje apdovanoti siūloma dar vieną Alytaus metų apdovanojimų nominantą – Šarūną Klėgerį. „Organizuoju daugiau nei 10 įvairių iniciatyvų. Džiaugiuosi, kad per trejus metus Alytaus pusmaratonis tapo strateginio miesto renginiu, kuris populiarina Alytaus miestą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“, – sako  įvairius sporto renginius organizuojantis alytiškis Š. Klėgeris.

Trečioji nominantė –  Nadiežda Krakovskaja. Jai šį apdovanojimą siūloma įteikti už aktyvų tautinių mažumų kultūros puoselėjimą. „1997 m. Alytuje buvo įkurtas Tautinių mažumų kultūros centras. Šios organizacijos tikslas buvo tapti visaverčiais tautinių mažumų atstovais Lietuvoje. Pateikti visiems besidomintiems tautinėmis mažumomis informaciją apie papročius, tradicijas, kilmę. Tuomet ši organizacija vienijo 70 tautinių mažumų atstovų. Netrukus buvo įsteigta Rusų šeštadieninė mokykla, kiek vėliau – Alytaus rusų draugija „Malachit“, – apie tautinių mažumų kultūrą Alytuje pasakoja N. Krakovskaja.

Ateinančių metų pradžioje Alytaus mieste veikiančių įmonių vadovams bus įteikti Metų geidžiamiausio darbdavio, Socialiai atsakingos įmonės, Efektyvaus verslo, Inovatyvaus verslo ir Originaliausio smulkaus verslo nominacijų apdovanojimai. Kviečiame alytiškius susipažinti su dar dviem verslo kandidatais, pretenduojančiais gauti Alytaus metų apdovanojimus.

Metų efektyvaus verslo pretendentai: UAB „Svenheim“, UAB „Maristika“ , UAB „Stora Enso Lietuva“. Susipažinkime su jais!

Pirmieji pretendentai – UAB „Svenheim“ nominuota už augančias apyvartas, diegiant naujas baldų gamybos technologijas. „Turbūt visi suprantame, kad šiuolaikiniame versle norint pasiekti maksimalų rezultatą resursų efektyvus išnaudojimas tampa vis svarbesnis. Daugelis įmonių turi įsidiegę įvairias sistemas, kurios leidžia analizuoti įmonės veiklos efektyvumą, tačiau tik šių priemonių neužtenka. Labai svarbu, kad kiekvienos įmonės darbuotojai aiškiai suprastų, kokių tikslų siekiama, link kokio tikslo einama ir kur norima būti. Mūsų įmonė dirba labai konkurencingoje Skandinavijos rinkoje. Darbo užmokestis, energetiniai resursai šiuo metu labai stipriai kyla, todėl turime stengtis, kad užsitikrintume saugias pozicijas rinkoje ir galėtume išsaugoti savo klientus. Mūsų planuose – technologinė gamybos linija. Noriu palinkėti, kad ateinantys metai mums būtų dar efektyvesni ir būtų galimybe įsidiegti naujas technologijas“, – teigia UAB „Svenheim“ direktorius Arūnas Visockas.

Antroji nominantė – UAB „Maristika“ už augančias apyvartas, diegiant naujas stiklo gamyboje technologijas.

Trečioji – UAB „Stora Enso Lietuva“ už augančias apyvartas, diegiant naujas medienos apdorojimo technologijas. „Efektyvus verslas visų pirma prasideda nuo komandos – mūsų komanda šiandien profesionali. Ji nusistato realiai ambicingus tikslus ir jų siekia, reaguoja į kiekvieną rinkos pokytį ir paklausos atsiradimą. Efektyvumas kasdien atsispindi veikloje ir veda mus link savų rezultatų ir jie natūraliai auga. Pavyzdžiui, šiemet įsidiegiame drono sistemą, skirtą žaliavai inventorizuoti. Džiaugiamės, kad mūsų komandos užsispyrimas, žinių siekimas ir noras turėti kažką tokio, ko neturi kiti, daro mus išskirtinius ir veda link savų tikslų“, – teigia UAB „Stora enso Lietuva“ direktorius Darius Vaičiukynas.

Kita nominacija – Metų geidžiamiausias darbdavys. Jos nominantai: UAB „Irseva“, UAB „Dzūkijos mediena“ ir UAB „Graanul Invest“. Šios įmonės pagal rekvizitai.lt duomenis mokėjo vieną iš didžiausių vidutinių darbo užmokesčių Alytuje. Susipažinkime!

Viena iš nominantų – įmonė UAB „Irseva“. „Mūsų įmonė jau 15 metų dirba Alytuje ir visoje Lietuvoje. Mes atstovaujame vienam didžiausių Europoje ir pasaulyje motoreduktorių ir pramoninės elektronikos gamintojų. Ši nominacija mums yra labai svarbi. Niekada nesitikėjau, kad pakliūsime į geidžiamiausių darbdavių kategoriją, todėl labai malonu, kad įvertino. Darbuotojų kaita pas mus nedidelė. Darbo sąlygas stengiamės sukurti geras arba labai geras. Kolektyvas jaunas, veržlus, įdomus. Iššūkiai patys įvairiausi, o komandą visada papildome naujais iniciatyviais darbuotojais“, – teigia UAB „Irseva“ direktorius Irmantas Ambraziejus.

Antroji nominantė – UAB „Dzūkijos mediena“

Trečioji – UAB „Graanul invest“. „Pirmiausia norėčiau padėkoti, kad esame šioje nominacijoje. Mes esame didžiausia Europoje granulių gamintoja. Kasdien stengiamės ugdyti darbuotojų profesionalumą, skatiname juos atlyginimais, sveikiname darbuotojus įvairiomis progomis. Siekiame, kad įmonė neprarastų lyderės vardo ir išsipildytų mūsų tolimesnės svajonės. Taip pat ateityje norime įsidiegti naują produkciją“, – teigia UAB „Graanul invest“ tiekimo ir logistikos vadovas Mindaugas Puodžiūnas

Kam bus įteiktas Alytaus metų apdovanojimas už efektyvų verslą ir kas bus nominuotas geidžiamiausiu darbdaviu, priklauso tik nuo Jūsų! Taip pat kviečiame palaikyti ir kitus Alytaus metų apdovanojimų nominantus. Balsavimas vyksta čia: https://bit.ly/2Qvvcu7 iki 2018 m. gruodžio 20 d. Kas bus tie geriausi iš geriausių, sužinosime 2019 m. sausio 11 d.

Kas bus tie geriausi iš geriausių, sužinosime 2019 m. sausio 11 d. Balsavimas vyksta čia: https://bit.ly/2Qvvcu7 iki 2018 m. gruodžio 20 d.

 

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...