Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

Alytaus miestas – septintas šalyje pagal daugiabučių namų renovaciją

 

Alytuje po renovacijos buvo priduoti dar keturi daugiabučiai namai (Likiškėlių g. 36, 38 ir 40 bei Šaltinių g. 12). Likiškėlių g. esančių namų oficialime priėmime dalyvavo ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos viceministrė Daiva Matonienė. Pasak viceministrės, Alytus yra 7 šalyje pagal renovuotų daugiabučių skaičių. 

„Alytus yra tarp dešimt šalies miestų, kuriuose daugiabučių namų buvo renovuota daugiausiai. Alytuje yra 17 visiškai baigtų renovuoti daugiabučių namų, pradėti 44 namų statybos rangos darbai“,- sakė viceministrė.

Pagal dabartines sąlygas iki 2017 metų gruodžio mėnesio parama daugiabučiams namams yra 35 proc. Po to parama mažės, nuo 2018 metų bus 30 proc. Pasak viceministrės, „po 2020 metų Europos Sąjungos paramos gali ir nelikti. Renovacijos traukinys nevažiuos ilgai. Tačiau, kas nesuspėjo į pirmą traukinį, gali suspėti į kitą, nes renovuoti daugiabučius tikrai verta“,- kalbėjo D. Matonienė.

IMG_7646
Alytus yra 7 šalyje pagal renovuotų daugiabučių skaičių.

Alytuje planuojama kvartalinė daugiabučių renovacija

Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius sakė, jog Alytaus vadovai su aplinkos viceministre aptarė ir galimybę kitais metais parengti bandomąjį kvartalų renovacijos projektą. „Kad paskatintumėme žmones renovuotis, galvojame apie pilotinį projektą: parinkti mieste uždarą kvartalą (3-5 namų), jų gyventojams sutikus, vykdyti kvartalinę renovaciją. Aplinkos ministerija žada prie projekto prisidėti, o savivaldybė savo ruožtu sutvarkytų infrastruktūrą: žaidimų, automobilių stovėjimo aikšteles ir panašiai“- sakė V. Grigaravičius.

Gyventojai susiduria su darbų kokybės trūkumu

Vis dėlto, naujai renovuotų namų gyventojai sako, jog po renovacijos atsiranda tam tikrų darbų kokybės problemų: „Renovacija tiek pastato išvaizdos, tiek šilumos atžvilgiu yra tikrai gerai, tačiau darbų kokybe ne visi gyventojai patenkinti“; „Pas mus balkone prateka vanduo, niekaip nesutvarko šios problemos, turbūt, jeigu būtų gerai įstiklintas balkonas, jau nuo pradžių vanduo netekėtų“; „Renovaciją vertinu gerai, tačiau radiatoriai skleidžia garsus, kažkas turbūt netinkamai padaryta ir neįmanoma miegoti dabar“,- nuomonę išsakė Likiškėlių g. naujai renovuotų daugiabučių namų gyventojai.

Renovac (3)
Alytuje planuojama įgyvendinti kvartalinę renovaciją.

Gyventojai savo problemas išsakė rangovams bei Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, kuri įvertina neatitikimus ir bendrą rezultatą. Tačiau, anot statinio statybos techninės priežiūros vadovo Mantvydo Supranavičiaus, likiškėlių gatvėje esančių namų kokybė atitinka techninius reikalavimus.

Šalies mastu techninių darbų kokybė gerėja

Būsto energijos taupymo agentūros direktoriaus Valiaus Serbentos teigimu, bendrame kontekste daugiabučių namų renovacijos techninių darbų kokybė pagerėjo, tačiau vis dėlto kartais kyla tam tikrų nesklandumų. „Skiriamas tikrai nemažas dėmesys siekiant pagerinti kokybinius procesus. Patys statybos techniniai prižiūrėtojai pagerino savo darbo kokybę, o tai paskatino nuolat daromos patikros. Tačiau labai svarbu, kad ir patys žmonės išsakytų savo pastebėjimus, tuomet galima daug greičiau ir liku į juos reaguoti“, – patikino V. Serbenta.

Likiškėlių gatvėje esančius daugiabučius renovavo UAB „Gersta“, Šaltinių gatvės namo renovacijos darbus atliko UAB „Dzūkijos statyba“.

Daugiabučių namų renovacijos eigą Lietuvos savivaldybėse galite stebėti interaktyviame žemėlapyje.

 

 

 

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...