Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytaus miesto Garbės piliečiai 2015 – Vytautas Jarutis ir Vytautas Remeika

Alytaus miesto Garbės piliečių gretas papildė du nauji nariai. Jais tapo kalvis Vytautas Jarutis ir Alytaus statytojas Vytautas Remeika.

Garbės piliečio vardas Vytautui Jaručiui suteiktas už ypatingus nuopelnus vykdant ilgalaikę sistemingą visuomeninę kultūros veiklą, puoselėjant lietuvių tautinės kalvystės ir kryždirbystės tradicijas bei savo darbais garsinant Alytaus miesto vardą. Už V. Jarutį balsavo 18 tarybos narių.

Kalvis Vytautas Jarutis. bernardinai,lt nuotr.
Kalvis Vytautas Jarutis. bernardinai.lt nuotr.

Jį pristatydamas R. Šarknickas sakė, jog kalvių kalvis V. Jarutis vertas būti miesto Garbės piliečiu: „Ačiū Jums, kad sergate Lietuva. Kalvis daugelio žinomų kalvių Mokytojas. Vienas jų, Stasys Žirgulis –„Nurimusio varpo“ Alytuje autorius.“

Garbės piliečio vardas suteiktas ir ilgamečiam Lietuvos statybos inžinierių sąjungos Alytaus apskrities bendrijos pirmininkui Vytautui Remeikai už 50 metų pasiekimus, projektuojant ir statant Alytų. 85 metų kandidatas dar ir šiandien ant popieriaus skiautelės gali nubraižyti anksčiau kurtus projektus. Kaip sakė kandidatą pristatęs ilgametis bentrovės „Grinduva“ vadovas Antanas Minkevičius: „Jis suprojektavo Alytaus sporto rūmus, perprojektavo nesėkmingą pradinį Alytaus baseiną“. Už šią kandidatūrą balsavo 18 tarybos narių,  3 biuleteniai sugadinti.

Vytautas Remeika. „Alytaus naujienų“ nuotr.
Vytautas Remeika. „Alytaus naujienų“ nuotr.

Iki šių metų Alytaus Garbės piliečio vardai suteikti 9 po mirties ir 9 esant gyviems miestui nusipelniusiems žmonėms. Dabar svarstyklių lėkštelė persisvėrė gyvųjų naudai.

Alytaus miesto Garbės piliečio regalijos bus įteiktos Alytaus miesto dienų metu, birželio 19 dieną, iškilmingo atidarymo metu.

 Iki balsavimo būta įvairių nuomonių:

Algirdas Gataveckas teigė: „Reiktų pagalvoti apie kriterijus, už ką skiriame Garbės piliečio vardą. Aš tikiu, kad tai geras meistras, tačiau jis pakeičiamas. Jei ne jis, kitas būtų atlikęs jo darbą. Garbės pilietis turi būti nepakeičiamas. Juos turi žinoti ne tik Alytus, bet ir visa Lietuva (…). Jei kitais metais pateiks ir siuvėjai kandidatūrą, tai neatmeskim ir jų.“

Henrikas Šyvokas sakė: „V. Remeika buvo drąsus, jis metė iššūkį tarybinei valdžiai. Tai toks žmogus, kuris labiausiai pasikaustęs mieste iki šių dienų.“

ALytaus miesto savivaldybės šio ketvirtadienio tarybos posėdis
Alytaus miesto savivaldybės šio ketvirtadienio tarybos posėdis

Jurgis Krasnickas pareiškė: „Žmogus turi būti gerbiamas gyvas.“

Gintarė Rimkutė – Merčaitienė klausė, kodėl Vytauto Jaručio paraiška pateikta vėliau, nei buvo numatytas terminas, o Nijolė Makštutienė pastebėjo, jog Švietimo kultūros ir sporto komitetas nesureikšmino paraiškų pateikimo datos, juolab, kad V. Jaručio kandidatūra buvo teikta ir pernai, tad visi dokumentai ir parašai jau buvo surinkti.

S. Leonavičius prašė kolegų: „Netaupykim ant garbės“.

D. Kurtinaitis: „Esu vienas iš tvarkos kūrėjų prieš beveik 2 dešimtmečius. Džiaugiuosi, kad surandame tokių korifėjų, kuriuos galime pagerbti.“

 K. Ptakauskas: „Reikia balsuoti už abu. Ištaisytume ankstesnes klaidas.“

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....