Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus miesto politikai turės priimti sprendimą dėl Alytaus sporto mokyklos pastato A.Matučio gatvėje

Pirmadienį Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė susitiko su VšĮ Alytaus sporto ir rekreacijos centro dziudo treneriu Zeniumi Vencevičiumi ir VšĮ „SutylA“ vadovu Gintautu Kibausku. Susitikimo metu kalbėta apie Sporto mokykloje sportuojančių vaikų sąlygų gerinimą.

Ilgametis dziudo treneris Zenius Vencevičius sako, kad ši salė yra savotiška sporto Meka, kurioje treniravosi per 100 pasaulio ir Europos kovinių sporto šakų čempionų ir prizininkų. Pasak trenerio, ši salė laikoma geriausia dziudo sale Lietuvoje. Čia – trys tatamiai, aukštame pastate geresnės ventiliavimo galimybės, kas labai svarbu šiam sportui.„Aš prieš, kad Alytaus sporto mokykla būtų parduota. Aišku, iš tos istorinės pusės yra sporto šaknys, čia sporto Meka, čia yra sporto dvasia ir gera sportinė aura. Bazė yra miesto centre, todėl kažkam labai jau rūpi“,- sako ilgametis dziudo treneris Zenius Vencevičius.

Alytaus miesto savivaldybės vadovų teigimu, svarstoma galimybė šios mokyklos pastatą parduoti viešojo aukciono būdu, tačiau nepasitarus su sporto bendruomene, jokių veiksmų nebus imtasi. Be to, galutinį sprendimą dėl Sporto mokyklos pastato privatizavimo priims Alytaus miesto savivaldybės taryba. FM99 studijoje apie tai diskusija su Alytaus meru Nerijumi Cesiuliu.

 

Pardavus Sporto mokyklos pastatą, gautos lėšos bus skirtos naujųjų sportininkų treniruočių kokybei užtikrinti ir sporto bazei gerinti. Kalbama, kad laukia švietimo reforma, po kurios atsiras laisvų erdvių mieste, tuo tarpu Alytaus sporto rūmai dziudistų priglausti negalėtų, mat visos patalpos užimtos.

„Po švietimo tinklo pertvarkos mes tikrai turėsime mieste patalpų. Yra trys variantai: parduoti pastatą, ieškoti verslo, kuris galėtų būti su savivaldybe dalininku, ieškoti biudžete pinigų pastatui renovuoti. Trečiadienį sporto bendruomenė diskutuos apie sporto mokyklos ateitį. Mes atsižvelgsime į jų nuomonę“,- teigia mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris.Alytaus sporto mokykla priklauso Sporto ir rekreacijos centrui. Šios įstaigos inžinerinių sistemų specialistas Kęstutis Ąžuolas teigia , kad pastatas reikalauja kapitalinio remonto, žiemą temperatūra neviršija 16 laipsnių. Pastatas vienas labiausiai pralaidžių šilumai Alytuje, kurie priklauso Alytaus sporto ir rekreacijos centrui.

Dalis Dzūkijos sostinės sporto bendruomenės nesutinka su Alytaus Sporto mokyklos Anzelmo Matučio gatvėje pardavimu. Trečiadienį sporto bendruomenė diskutuos, ar turėtų sporto mokykla išlikti.

 

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...