Klausyti gyvai

20:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytaus miesto savivaldybė ieškos būdų, kaip užtikrinti būtinas paslaugas šeimoms, išgyvenančioms krizę

Alytaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus (toliau – VTAS) vedėja
Žaneta Abromaitienė bei patarėja Alytaus mieste Agnė Malakauskaitė, susitikę su Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičiene, Alytaus miesto šeimos centro  vadovais siekė įsitikinti ar Alytaus miesto šeimos centras, kitos Alytaus miesto savivaldybei
pavaldžios įstaigos pasirengęs užtikrinti vaiko gerovę po Vaiko teisių pagrindų įstatymo pakeitimų įsigalėjimo 2020 metais.

„Mums labai svarbu, kad įsigalėjus įstatymo pakeitimams būtų pasirengta
užtikrinti vaiko laikinąją priežiūrą. Kai vaiku pasirūpinti negalės vaiko giminaičiai ar emociniais ryšiais susiję asmenys, bus taikomas laikinosios priežiūros institutas, tuomet vaikas su vienu iš tėvų arba abiem tėvais, kitais įstatyminiais vaiko atstovais, nekeliančiais pavojaus vaiko saugumui, galės būti laikinai apgyvendinti socialinę priežiūrą teikiančioje socialinių paslaugų įstaigoje (pavyzdžiui: krizių centre).Tai puiki alternatyva vaiko atskyrimui nuo tėvų, nes šeima nepraras emocinio ryšio, o tėvams bus suteikiama galimybė keistis, priimant specialistų pagalbą“, – susitikime kalbėjo Ž. Abromaitienė.

Susitikusieji diskutavo apie įsigaliosiančius Vaiko teisių pagrindų įstatymo pakeitimus, apie paslaugas teikiamas vaikams ir šeimoms Alytaus mieste.

Ž. Abromaitienė pabrėžė, kad nuo 2020 metų nebeliks grėsmės vaikams lygių vertinamo, tačiau bus pereita prie vaiko situacijos ir šeimos poreikių vertinimo. Jeigu šeimai ar vaikui nebus nustatytas pagalbos poreikis, tuomet pagalbą teiks savivaldybei pavaldžios įstaigos – tai gali būti įvairios konsultacijos, mokymai, kursai ar bet kuri kita pagalba. Jeigu vaikui bus
nustatytas apsaugos poreikis, tuomet pirmiausia bus taikomas jau minėtas naujasis laikinosios priežiūros institutas.

Alytaus miesto šeimos centro (toliau – Centras) direktoriaus Romučio Žebuolio nuomone, užtikrinti šeimos apgyvendinimo paslaugą nėra sunku, nes Centras jau nuo 2016 metų teikia šią paslaugą krizę patiriančioms šeimoms.

„Pas mus gyvena motinos su vaikais, patyrę krizę. Patalpos erdvios, patogios gyventi, čia pat teikiamos ir paslaugos šeimai“, – kalbėjo R. Žebuolis.

Šeimos centro direktoriaus teigimu, šeimoms centro patalpose pagalbą ir paslaugas suteikia kvalifikuoti specialistai. „Mes pasirengę nuo 2020 metų priimti bei padėti ir didesniam kiekiui šeimų su vaikais. Savo paslaugą Centras pajėgus pasiūlyti net kitų Alytaus apskrities rajonų savivaldybėms, tuo atveju jeigu kiti rajonai neturi tam tinkamų sąlygų“, – teigė Centro
direktorius.

Susitikime buvo kalbėta apie nuo 2020 metų ypatingai svarbiu tapsiantį budinčių globėjų statusą. „Nebegalint vaikų ilgam laikui apgyvendinti globos institucijose būtent budintys globėjai taps atrama vaikams netekusiems tėvų ir artimųjų globos“, – kalbėjo Ž. Abromaitienė. Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja užtikrino, kad Vaiko teisių pagrindų įstatymo pakeitimams rengiamasi.
„Alytaus miesto savivaldybė dalyvauja UNICEF vaikams draugiškų miestų projekte. Tai pasako, kad mums labai svarbi vaikų gerovė, todėl Alytaus miesto savivaldybės vadovybė ieškos būdų, kaip vaikams ir šeimoms užtikrinti kokybiškas paslaugas ir 2020 metais“, – teigė J. Šukevičienė.

Kitos naujienos

Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas jau daugiau nei 15 metų yra vienas mylimiausių duetų Lie...

09.26 18val. kino teatre "Dainava"...

Šių metų vasarą tuokęsi jaunavedžiai daugiausia santuokų sudarė rugpjūčio savaitgaliais, o populiariausia...

Šeštadienio vakarą Belgijos Leveno miesto pagrindinėje aikštėje skambėjo Lietuvos himnas