Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytaus miesto šventė – be garbės piliečio

Šiandien, gegužės 20 dieną žurnalistai pakviesti į spaudos konferenciją, skirtą Alytaus miesto šventei. Tiesa, naujienas jau sekmadienį prieš spaudos konferenciją paskelbė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis savo feisbuke.

„FM99“ interviu su N.Cesiuliu

Iš vakaro mero feisbuko pasirodė pagrindiniai šventės akcentai ir atlikėjai. FM99 žurnalisto Vytauto Garbenčiaus paklaustas, ar nemano, kad elgiasi neetiška ir spaudos konferencija praranda prasmę, meras apie save trečiuoju asmeniu aiškino, kad visą laiką viešina informaciją:

„Tiesiog visą laiką mes viešiname informaciją. Labai dažnai meras pirmas pasako, nes dažniausiai jis ir žino, ir jis kažkiek kuria, ir inicijuoja tam tikrus procesus. Šiandieną mes atskleidėme tiktai labai mažą dalį kas koncertuos, o šiandien pamatėme, kiek bus ir prekyba, ir eisena, ir mugės, ir vanduo, ir rėmėjai, ir visa kita, ir visa pilna programa ir mažosios, ir didžiosios scenos naktišokiai ir panašiai, tai čia mes kalbame apie pilną programą. Meras atskleidė šiek tiek kas koncertuos, o visa kita šiandieną mes išgirdome“.

„Tai jūs neuždraudžiat skelbti informacijos anksčiau, negu išeina jūsų postas?“ – pasiteiravo „FM99“ žurnalistas.

Mero atsakymas: „Ne ne, šitoj vietoj mes skelbiame, tai kaip skelbiame“.

Nerijus Cesiulis paklaustas, ar šventės šūkis reiškia, kad miestas atsisuka į Nemuną, sakė, kad iki šiol Nemunas tekėjo, bet jame buvo tik žvejojama: „Aš manau, daugelį metų miestas neatsisuko į Nemuną, nes Nemunas jis tekėjo, galbūt jame žvejojame, bet daugiau mes jame neveiklavome. Jau kelinti metai, pradėjome strateguoti,  dabar jau prasidėjo Nemuno valymo darbai“.

Anot mero, jau šiais metais prasidės vandens motociklų, galbūt katerių varžybos, suplanuota dar viena prieplauka Dainų slėnyje. Laivai plaukti Nemunu Alytaus ir Alytaus rajono atkarpoje galės jau liepos 15 – 20 dienomis, žada meras.

Šių metų miesto šventė išsiskirs ir tuo, kad pirmą kartą nebus paskelbtas Alytaus miesto garbės pilietis.

Meras problemos čia nemato: „Tai yra pilietinė iniciatyva. Žmonės, kurie norėdavo pagerbti nusipelniusį daktarą, žurnalistą nusipelniusį, net nežinau, kultūros darbuotoją, sporto ar panašiai, jie visą laiką surinkdavo parašus ir pateikdavo, būdavo net ne po vieną. Šiais metais nepateikė nei vieno, tai šiais metais neturėsime. Kitais metais lauksime bendruomenių, kad pateiktų.“

Alytaus miesto šventei iš miesto biudžeto šiais metais skirta 90 000 eurų, informavo savivaldybės komunikacijos skyrius.

Alytaus m. savivaldybė pateikia informaciją apie miesto šventės renginius

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...