Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Alytaus miesto teatro direktorė nenubausta. Miesto meras pasižadėjo „moralinę žalą teatro direktorei, teismui priteisus, mokėsiu asmeniškai, o ne iš savivaldybės biudžeto“

 Teatro direktorės nuobaudos klausimas atidėtas kitam posėdžiui. Planuojama, kad jis įvyks iki rugsėjo 21 dienos.

Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas: „moralinę žalą teatro direktorei, teismui priteisus, mokėsiu asmeniškai, o ne iš savivaldybės biudžeto“

Laura Radzevičiūtė privertė tarybos narius skilti į stovyklas „už“ ir „prieš“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAlytaus miesto savivaldybės administracijos direktorius K. Ąžuolas pasiūlė teatro direktorei skirti nuobaudą – pastabą, už netinkamą pareigų vykdymą. Tai yra už direktorės pavaduotojos skyrimą ne konkurso būdu. Tarybos narė Rima Mitkienė teiravosi, ar teatro direktorei kreipiantis į teismą, savivaldybė neturės atsakyti, kad drausminė nuobauda skirta be pagrindo. Gediminas Daukšys teiravosi, kodėl klausimas teikiamas skubiai. Danguolė Juozapavičienė domėjosi, kada buvo pateiktos komisijos išvados ir ar po jų turėjo galimybę pasiaiškinti teatro direktorė. Jonas Balčius teiravosi, kodėl konkurso nelaimėjo antras konkurso dalyvis E. Čėčėta, o J. Krasnickas aiškinosi kodėl vienu atveju konkursas buvo skelbiamas, o antru atveju  pavaduotojas paskirtas direktorės įsakymu. Anot jo, pastaba tai tik paskatina tobulėti.  K. Ąžuolo teigimu, teatro direktorė skirdama ne konkurso būdu pavaduotoją skirtingu metu vadovavosi skirtingais įstatymais, taip sukėlė įtarimą, ar teisėtai elgėsi direktorė.

 Tarybos tribūnoje Laura Radzevičiūtė teigė: „Jokių pažeidimų aš nepadariau“. Ji retoriškai klausė, ar nevyksta „raganų medžioklė“. Anot direktorės, pavaduotoją galėjo skirti bei rinktis konkurso būdu. Beje ji pažymėjo, kad tarybai parengtas sprendimo projektas pakito nuo frakcijų posėdžio. Anot jos, savo veiklą ji grindžia specialiuoju „Teatrų ir koncertinių įstaigų veiklos“  įstatymu. Laura Radzevičiūtė teigė, kad tarybos nariai yra klaidinami.

Gediminas Jegelevičius pasiūlė klausimą atidėti ir išsiaiškinti visus situacijos bei įstatymų interpretavimus. Tam pritarė Ona Balevičiūtė. Dobilas Kurtinaitis, išėjęs į tribūną, sakė, kad teisinės bazės reikia laikytis, tačiau prieskonis šiame reikale „neskanus“. O Gediminas Daukšys pabrėžė, kad bet kuriuo atveju, tarybos nariai neturėtų dalyvauti biudžetinių įstaigų konkursuose. o kolegai E. Čėčėtai  pasiūlė vadovautis savo, o ne partijos „viršūnių“ sprendimais.

Pasiūlymo atidėti klausimą rezultatas: Už -11, Prieš – 9, Susilaikė – 2.

—————–

Alytaus miesto teatro direktorei dar keletą valandų teks nerimauti dėl jos darbo vertinimo

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŠiandien Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl Alytaus miesto teatro direktorės Lauros Radzevičiūtės veiklos. Jai siūloma skirti nuobaudą už tai, kad ji į direktorės pavaduotojos pareigas be konkurso paskyrė teatro trupės aktorę Inesą Pilvelytę. Liberalų frakcijos siūlymu, klausimas bus svarstomas posėdžio pabaigoje. Tam pritarė 20 iš 23 posėdyje dalyvavusių tarybos narių.

Inesa Pilvelytė direktorės pavaduotoja paskirta tuomet, kai konkursą laimėjęs Panevėžio J. Miltinio teatro direktoriaus pavaduotojas rinkodarai Remigijus Gudonis šios vietos atsisakė nė nepradėjęs dirbti.

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...