Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytaus mokyklos valgykloje maistas atskirai „elitui“ ir šventiniai užsakymai

Radijo stoties „FM99“ redakciją pasiekė informacija (informacijos šaltinis redakcijai žinomas), kad Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos valgykloje galimai daromi pažeidimai ir nederamai elgiamasi su darbuotojais. Šioje mokykloje maitina UAB „Skonių pynė“, laimėjusi konkursą dviems metams už 833 984,94 eurų su PVM.

Alytaus Dzūkijos mokyklos valgykla

Atskiri meniu

Šaltinis pasakoja, kad virėjos valgykloje gamina maistą atskirai vaikams ir atskirai mokyklos administracijai, iš atskirai perkamų produktų, o prieš šventes, anot šaltinio, „elitui“ gaminami šventiniai patiekalai pagal pateiktus užsakymus. 

„Perkami atskiri produktai vaikams ir mokyklos administracijai“, – teigia šaltinis.

„Ateina valgyti „elitas“, – sako virėjos.

UAB „Skonių pynė“ direktorė Ona Buikienė „FM99“ paklausta, kaip organizuojamas maitinimas mokykloje, pasakoja, kad maistą Dzūkijos mokyklos mokiniams gamina pagal mokyklos patvirtintą ir suderintą grafiką. Virėjos gamina maistą mokiniams, mokytojams ir administracijai. Nustatytu metu gali mokykloje pavalgyti ir pašaliniai žmonės. Mokiniai valgo per pertraukas, o mokyklos administracija per pamoką. 

Asociatyvi nuotrauka, pexels.com

„Įvairiai, svoriai yra įvairūs ir gaminam įvairiai“, – paklausta ar tą patį gamina administracijai ir moksleiviams sako O.Buikienė. Direktorė tvirtina, kad atskirai produktų niekam neperka.

„Lygiai toks pat meniu ir vaikams, tik nemokamiems biškį skiriasi, nes skiriasi kalorijų kiekis“, – apie mokyklos valgyklos ypatumus pasakoja O.Buikienė.

Nemokamą maitinimą gaunantiems vaikams priklauso kitokios porcijos, sako pašnekovė ir „išeigos skiriasi“, maitinimas subalansuotas pagal higienos normas.

Žinai informaciją ar turi naujieną, kuria nori pasidalinti? Jei informacija jautri, tavo vardas gali likti paslaptyje, spausk nuorodą ir atsiųsk.

Šventinis meniu į namus

Prieš šventes, pvz. Kūčias mokyklos valgyklos darbuotojai turi gaminti šventinius patiekalus pagal gautą sąrašą, teigia „FM99“ šaltinis.

„Įdaryta žuvis, vyniotiniai, mėsa, šimtalapiai, pyragėliai“, – šventinis maistas pagal užsakymą ruošiamas mokyklos darbuotojams, kurie už jį susimoka. Anot informatoriaus, darbuotojams už maisto ruošimą UAB „Skonių pynė“ nemoka, o ruošimui naudojama mokyklos įranga.

Kad pagal užsakymą mokyklos darbuotojams UAB „Skonių pynė“ gamina šventinius patiekalus, patvirtino ir mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė. Tačiau valgyklą nuomojančios įmonės vadovė tokią informaciją neigia.

„Taip, perka žmonės. Nebūtinai administracija, ima ir mokytojai. Parašo produktų kainą, prieš Kalėdas kokius tortus ir pyragėlius kepa.“ – pasakoja V.Sušinskienė.

Dzūkijos mokyklos direktorė Vilija Sušinskienė

„Ne aš negaminu, balių nėra mokyklose“, -„FM99“ tvirtino O.Buikienė. – „Pas mane tikrai ne.“ 

Bendrovė iš mokyklos nuomoja ne tik valgyklos patalpas, bet ir įrangą, kuri skirta maitinti moksleivius. Pagal viešojo pirkimo sąlygas, mėnesio patalpų nuomos mokestis sudaro 220,14 Eurų, mėnesinis įrangos ir inventoriaus nuomos mokestis 363,51 eurai.

Nemokamas maitinimas

Šaltinis taip pat teigia, kad mokytojų padėjėjos nemoka už maistą, o jeigu klasėje nebūna mokinių, kuriems priklauso nemokamas maitinimas, likusius jogurtus ar bandeles vistiek pasiima padėjėjos.  

Šią informaciją neigė tiek mokyklos, tiek ir valgyklą nuomojančios įmonės vadovės.

Alytaus Dzūkijos mokyklos valgykla

„Jeigu vaikas, kuriam skiriamas nemokamas maitinimas nebūna mokykloje, maisto negaminame. Gaminame tiek porcijų, kiek vaikų būna mokykloje, kuriems priklauso nemokamas maitinimas“, – tikina O.Buikienė. 

„Socialinė pedagogė prižiūri nemokamą maitinimą. Ji pagal TAMO dienyną žymi vaikus, kurių nėra mokykloje ir susitikrina su valgykla kas valgė“, – teigė ir Dzūkijos mokyklos vadovė.

Anot O.Buikienės, visi, kas valgo, už maistą moka.

„Mokytojų padėjėjai maistą turi nusipirkti“, – patvirtina ir V.Sušinskienė.

Sugedusi mėsa irgi tinkama

Šaltinis atskleidžia ir šokiruojantį atvejį, kai sugedus šaldytuvui Ona Buikienė liepė gaminti maistą vaikams iš sugedusios mėsos, „pridėti daugiau česnakų“, tačiau darbuotojos paslapčia blogą kvapą skleidžiančią mėsą išmetė, nenorėdamos nuodyti vaikų.  

Maitinimo įmonės direktorė tokią informaciją neigia.

„Oi baikit, praeitis čia, nežinau ar buvo tokie laikai, jau aš kiek metų dirbu, tai tikrai ne, ką čia rizikuosi, net mintis tokia nekyla“, – „FM99“ teigė maitinimo įmonės vadovė.

Anot informatoriaus, direktorė jautėsi nebaudžiama, nes teigė turinti pažinčių veterinarinėje tarnyboje: „mane visi žino“.

Paklausta, ar išties turi pažįstamų veterinarijos tarnyboje, valgyklą valdančios įmonės direktorė neigė: „nepažįstu nei vienos dabar, jau viskas pasikeitę“.

Dzūkijos mokyklos direktorė teigia nesulaukusi jokių nusiskundimų dėl maisto kokybės ar sugedusių produktų.

„Ne, tikrai ne, niekas neitų valgyti ir sakytų, kad neskanu“, – stebisi V.Sušinskienė.

Darbo sąlygos

Anot redakcijos gautos informacijos, UAB „Skonių pynė“ direktorė darbuotojoms liepia taupyti, nejungti ventiliacijos, net ir žiemą vietoj to atsidaryti langus, o sugedus šaldytuvui, grasino išskaičiuoti iš atlyginimų. Tiesa, O.Buikienė tokią informaciją neigia.

„Į darbuotojų nusiskundimus atšaunama, kad jeigu nepatinka gali išeiti. Išvadina durnėm“, – teigia šaltinis. 

„Aj nežinau, tai čia kiekvienam kolektyve asmeniškai, aš kalbu apie save“ … „nežinau, draugiškai sugyvenam“, – sako valgyklą aptarnaujančios įmonės direktorė. 

Maistas skanus, bet vartai per pertrauką rakinami

UAB „Skonių pynė“ maistas skanus, teigia pašnekovės, tai patvirtino ir valgykloje sutikta mokytoja.

„Visiems skanu, ir vaikai eina, neitų jei nebūtų skanu“, – džiaugiasi O.Buikienė.

Kad maistas skanus, sako ir mokyklos direktorė: „Dabar maitinimu mokykloje esame patenkinti. Turime su kuo palyginti – prieš tai buvęs tiekėjas, kuriam labai sunkiai sekėsi“. Anksčiau moksleivius maitino MB „Ginarita“.

Anot V.Sušinskienės, vaikai valgo mokykloje ir nebėgioja į parduotuvę. Beje, per ilgąją pertrauką mokykloje užrakinami mokyklos vartai, kad vaikai liktų valgyti mokyklos valgykloje, tad moksleiviai pasirinkimo nelabai ir turi, pasakoja šaltinis.

V.Sušinskienė

To neneigė ir mokyklos direktorė, kuri sako, kad tokiu būdu moksleiviai priprato prie šilto maisto ir nebereikia rakinti.

„Mums pavyko pasiekti, kad vaikai valgo mokyklos valgykloje šiltą ir šviežią maistą ir neina į šalia esančią parduotuvę. Labai padaugėjo mokyklos valgykloje valgančių vaikų“, – džiaugiasi V.Sušinskienė.

Paklausta, ar tam nepadeda užrakinti mokyklos vartai, direktorė sako, kad nebereikia rakinti, vaikai ir taip valgo valgykloje.

„Mokyklos vartus rakinome, paskui jau neberakinome. Kai atšilo orai vėl padaugėjo išeinančių, tačiau su jais pasišnekame gražiai“, – pasakoja mokyklos vadovė.

Sutartis baigiasi

Anot su „FM99“ susisiekusio žmogaus, „Skonių pynės“ vadovė neša „lauknešėlius“ mokyklos vadovei, bandydama įsiteikti ir pasigerinti situaciją būsimiems pirkimams. Mokyklos direktorė tai neigia, ir sako, kad neturi jokios įtakos perkant paslaugą. 

„Baigiasi terminas, bus skelbiamas naujas konkursas, savivaldybė ruošiasi skelbti konkursą“, – sako V.Sušinskienė. 

„Neįmanoma pasigerinti situacija, nes viskas vyksta per CPO per viešųjų pirkimų portalą, mes net nevertinsim“, – teigia Dzūkijos mokyklos direktorė.

Sutartis su UAB „Skonių pynė“ baigiasi 2024 m. rugpjūčio 4 dieną. 

2022 metais, kuomet buvo sudaryta sutartis su UAB „Skonių pynė“, pirkimo konkursą viešųjų pirkimų portale vykdė pati mokykla.

Autoriai: Vilija Kvedaraitė, Vytautas Garbenčius, Lina Koršulė

Asociatyvi nuotr. Vikipedija

Žinai informaciją ar turi naujieną, kuria nori pasidalinti? Jei informacija jautri, tavo vardas gali likti paslaptyje, spausk nuorodą ir atsiųsk.

Komentarai (2)

  1. Dali prieš 3 savaitės

    Ir vėl ta šliurė.Koks elitas?Buvę driskiai -kaimietukai.

  2. Jorė prieš 3 savaitės

    Visose mokyklų valgyklose gaminami patiekalai pobūviams ir labai seniai,patalpos,yranga mokyklų,na virėjai privatus.Ir ši mokykla tokia pati kaip ir kitos,prie ko čia direktorė.gamina už lėšas laimėtas konkurse,o suaugusiems ir kaina skiriasi

Comments are closed.

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....