Klausyti gyvai

14:00 - 15:00

Dienos kaleidoskopas

Alytaus rajonas nacionalinį diktantą rašė aktyviau nei miestas

Šeštadienį Lietuvoje ir ambasadose užsienyje buvo rašomas Nacionalinis diktantas. Savo duris norintiems rašyti atvėrė Lietuvos savivaldybės, bibliotekos. Alytuje nacionalinį diktantą rašė 28 gyventojai.

Alytaus suaugusių ir jaunimo mokykloje nacionalinį diktantą rašė 11  asmenų. Taip pat nacionalinį diktantą rašė ir 17 Alytaus Šv. Benedikto gimnazijos mokinių. „Reikėtų pasidžiaugti, kad į diktanto rašymą aktyviau įsijungė mokyklos“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Dalia Milkevičienė.

Konkurse taip pat dalyvavo 104 Alytaus rajono gyventojai. Diktantas buvo rašomas 12-oje mokyklų, rajono Viešojoje bibliotekoje ir dviejuose jos filialuose. Pasitikrinti lietuvių kalbos žinių daugiausia atėjo į Butrimonių gimnaziją. Diktantą šioje mokykloje rašė 22 seniūnijos gyventojai.

 

diktantas
Šeštadienį Lietuvoje ir ambasadose užsienyje buvo rašomas Nacionalinis diktantas.

Diktantą galima buvo rašyti ir namuose, o tekstą organizatoriams išsiųsti paštu. Rašiusieji savarankiškai negali konkuruoti dėl raštingiausiojo titulo. Šiais metais buvo diktuotas prozininkės Danutės Kalinauskaitės tekstas „Sugrįžimas“. Nacionalinio diktanto konkurso dalyvių parašytus diktantus tikrins organizatoriai – VšĮ Pilietinės minties institutas. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti prezidentūroje.

Kitos naujienos

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpusavyje. Deja, kartais atsitinka ir taip, kad g...

Teatras, muzika, dailė… Šias ir kitas kultūros sritis SUJUNGS šiųmetė muziejų naktis Alytuje!  ...