Klausyti gyvai

19:00 - 20:00

10 geriausių

Alytaus rajone duris atvėrė dar vienas Vaikų dienos centras

Naujas Vaikų dienos centras duris vaikams atvėrė Kumečių kaime. Vaikų užimtumą ir socialinį ugdymą vykdo viešoji įstaiga „Parama šeimai Dzūkijoje“.

Kumečių pagrindinėje mokykloje veiklą pradėjęs vykdyti Vaikų dienos centras yra septintasis Alytaus rajone. Vaikų dienos centrai veikia Butrimonyse, Pivašiūnuose, Rimėnuose, Alovėje, Krokialaukyje, Dauguose. Juose organizuojamas ugdymas, pamokų ruoša, laisvalaikio užimtumas, maitinimas, dirbama su vaikų tėvais, vykdoma kita socialinė veikla. Vaikų dienos centrų duomenimis, juos lanko 165 Alytaus rajono vaikai.

Alytaus rajone duris atvėrė dar vienas Vaikų dienos centras (ARSA nuotr.)

Pasak socialinių darbuotojų, centrus noriai lanko ne tik vaikai, bet ir tėvai, ypač mamos. Jos dalyvauja socialinių įgūdžių mokymo ir kituose užsiėmimuose, labai dažnai tai yra vienintelė pramoga, galimybė turiningai praleisti laisvalaikį, mokytis naujų veiklų, pabendrauti.

Alytaus rajono savivaldybė išnuomojo VšĮ „Parama šeimai Dzūkijoje“ patalpas Miroslavo gimnazijos Kumečių pagrindinio ugdymo skyriuje socialinei veiklai vykdyti. Įstaigos vadovė Jolanta Leonavičienė įsitikinusi, kad jose atidarytas Vaikų dienos centras bus pilnas lankytojų – jį turėtų lankyti apie 10 vaikų, į organizuojamus užsiėmimus bus kviečiami ir tėvai.

„Jau pirmą dieną vaikai veržėsi pro duris, o mamos, sužinoję apie planuojamą Vaikų dienos centrą, nekantraudamos laukia pirmųjų užsiėmimų“, – sakė J. Leonavičienė. Dienos centras dirbs kiekvieną dieną iki 19 val. Iki 17 val. vyks užsiėmimai vaikams, vakare – tėvams. Vaikai užsiėmimus galės lankyti po pamokų, o į veiklas suaugusiems J. Leonavičienė kviečia atvykti ne tik Kumečių, bet ir aplinkinių kaimų gyventojus.

Tikimasi, ateinančiais metais Vaikų dienos centrui bus skirta lėšų dar trims darbuotojams. Planuojame, kad dirbs socialinis pedagogas, socialinis darbuotojas ir socialinio darbuotojo padėjėjas.  J. Leonavičienė kviečia Kumečių vaikų dienos centre atlikti praktiką ir įgyti patirties būsimus socialinius darbuotojus, taip pat savanorius.

Įstaiga „Parama šeimai Dzūkijoje“ teikia socialines paslaugas bei vykdo kitą socialinę veiklą nuo 2016 m. pavasario, yra įsteigusi Vaikų dienos centrą Alytaus mieste. Socialinę paramą daiktais, maisto produktais įstaiga teikia stokojantiems Alytaus rajono ir miesto gyventojams.

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...