Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus rajone imtasi priemonių koronaviruso prevencijai 

 Alytaus rajono savivaldybės administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė sušaukė pasitarimą aptarti apsaugos priemones koronaviruso prevencijai.

Jame dalyvavo mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pranskevičius, civilinės saugos specialistas Gintautas Vėsa, Pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Giedrė Ilgūnaitė, Greitosios medicinos pagalbos direktorius Aleksandras Bružas, ugdymo įstaigų atstovas, Daugų gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius.

Pasitarimas dėl koronaviruso prevencijos (ARSA nuotr.)

Pasitarime informuota, kad savivaldybės administracijos, seniūnijų, švietimo, kitų savivaldybės įstaigų patalpose bus taikomos prevencinės priemonės – pastatyti dezinfekciniai skysčiai rankoms, dezinfekcinėmis priemonėmis valomos patalpos.

Siekiant išvengti koronaviruso atvejų, ugdymo įstaigas lankančių vaikų tėvus, jeigu jie grįžta iš šiaurinės Italijos  ar Kinijos, prašoma rimtai reaguoti į rekomendaciją 14 dienų likti namuose. Esant poreikiui, pagal galimybes jie bus  mokomi nuotoliniu būdu. Mokytojams bei kitiems ugdymo įstaigų darbuotojams, apsilankiusiems pavojaus zonoje esančiose teritorijose, taip pat siūloma likti namuose ir turint galimybes dirbti nuotoliniu būdu.

Pasitarime aptartos ir vietos, kuriose būtų galima karantinuoti asmenį, kuriam būtų nustatytas koronavirusas.

Vyriausybė paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją visoje šalyje dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės.

Koronoviruso simptomai yra panašūs į gripą – karščiavimas, kosulys, dusulys ir kiti kvėpavimo sutrikimai, raumenų skausmai ir nuovargis. Sunkesniais atvejais sukelia plaučių uždegimą, sepsį ir septinį šoką, inkstų nepakankamumą ar mirtį.

Kaip skelbia Sveikatos apsaugos ministerija, rankų plovimas yra svarbiausia profilaktinė priemonė, norint išvengti susirgimo. Rankas reikėtų plauti dažnai ir kruopščiai su vandeniu ir muilu bent 20 sekundžių. Jei muilo ir vandens nėra, taip pat galima naudoti alkoholio pagrindu pagamintą rankų antiseptiką su ne mažiau kaip 60% alkoholio. Virusas į organizmą gali patekti per akis, nosį ir burną, todėl nerekomenduojama liesti veidą nenuplaunamomis rankomis.

Sveikatos apsaugos misterijos pranešimuose teigiama, kad medicininės kaukės rekomenduojamos pacientams, kurie kosėja ir čiaudi, kad sulaikytų su lašeliais viruso plitimą aplinkoje. Medicininės kaukės viruso nesulaiko ir tuo pačiu neapsaugo nuo užsikrėtimo, jei yra artimas kontaktas.

Atsižvelgdama į tarptautinių ekspertų išvadas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja žmonėms, kurie neseniai grįžo iš Kinijos ar Šiaurės Italijos (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos-Romanijos regionų), 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos likti namuose ir stebėti savo sveikatą. Tuo laikotarpiu darbdavių, kurių įmonėse dirba ar siekia įsidarbinti žmonės, neseniai lankęsi Kinijoje ar Šiaurės Italijoje, prašoma suteikti galimybes jiems dirbti namuose nuotoliniu būdu. Jei to nepavyksta padaryti, tuomet asmenys gali kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, kuris organizuos nedarbingumo išdavimą. Šiose teritorijose keliavę asmenys turėtų užpildyti anketą (questionnaire) ir sekti rekomendacijas šioje nuorodoje: nvsc.lrv.lt/COVID-19 (In english: http://nvsc.lrv.lt/korona-eng). Pajutus į gripą panašius simptomus tokie asmenys nedelsiant turi skambinti bendruoju pagalbos tarnybų telefonu 112.

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad nors Lietuvoje šiuo metu nei įtariamų, nei patvirtintų naujojo koronaviruso infekcijos atvejų nenustatyta, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Ekstremalių situacijų operacijų centras (ESOC) toliau aktyviai imasi prevencinių veiksmų, siekiant apsaugoti žmones nuo galimų grėsmių. 

Daugiau informacijos dėl naujojo koronaviruso galima gauti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje, taip pat gyventojai gali konsultuotis karštąja linija telefonu 8 618 79984 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...