Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Alytaus rajone – trichineliozės židinys

Alytaus rajone sernams nustatyta trichinelioze FM99Alytaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Punios šile, Alytaus sen., ir Šarkiškių kaimo laukuose, netoli Kalniškės miško, sumedžiotiems šernams nustatyta trichineliozė. Šios vietovės paskelbtos gamtiniu trichineliozės židiniu.

Kaip sakė Alytaus rajono savivaldybės gydytoja Dovilė Lynykienė, Alytaus ir Simno seniūnijų gyventojams, auginantiems ir skerdžiantiems kiaules savo reikmėms, privaloma tirti mėsą dėl trichineliozės. Medžioklės klubams „Simnas“ ir VĮ „Alytaus miškų urėdija“ privaloma griežtai laikytis veterinarinių-sanitarinių reikalavimų medžioklėje, suaktyvinti lapių ir mangutų medžioklę.

Trichineliozė plinta per kiaulieną ir šernieną. Žmonės šia parazitine liga užsikrečia vartodami žalią ar nepakankamai termiškai apdorotą užsikrėtusių gyvūnų mėsą. Graužikai yra pagrindiniai trichineliozės platintojai gamtoje, todėl būtina ūkiuose naikinti graužikus, taip pat reikia naikinti valkataujančius, bešeimininkius mėsėdžius gyvūnus. Sumedžiotų arba kritusių laukinių plėšrūnų, graužikų, valkataujančių šunų ir kačių lavonus reikia sudeginti arba giliai užkasti, kad jų nesuėstų kiaulės ar kiti laukiniai gyvūnai. Medžiotojų būrelių vadovai turi užtikrinti, kad visų sumedžiotų šernų skerdiena būtų ištirta dėl trichineliozės, sumedžioti žvėrys dorojami tik tam skirtose žvėrių pirminio apdorojimo aikštelėse, o dorojimo atliekos ir plėšriųjų žvėrelių gaišenos naikinamos specialiai tam įrengtose gyvūninių atliekų surinkimo duobėse.

Kitos naujienos

Festivalis, kuriame lankėsi pats Antanas Smetona. Taip apie prieš Antrąjį pasaulinį karą vykusias...

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...