Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytaus rajone globėjų šeimoje – 6 vaikai

Alytaus rajone, Krokialaukio seniūnijoje, Arminų Antrajame kaime klega ne tik Petraičių mažųjų atžalų, bet ir keturių globojamų vaikų balsai.

Prieš šiek tiek daugiau negu trejus metus Kristina ir Evaldas Petraičiai pradėjo svarstyti,  ar nesiėmus jiems globoti dėl vienų ar kitų priežasčių su tikraisiais tėvais negalinčių augti vaikų.

Būsimiesiems globėjams baigus trijų mėnesių kursus, į jų šeimą pateko du mažamečiai broliukai. Šiuo metu Petraičių šeima jau globoja keturis paauglius. Du brolius – 14 ir 15 metų, bei dvi mergaites – 14 ir 16 metų.

„Minčių globoti vaikus turėjome jau seniai. Apsisprendę lankėme kursus, kurių metu specialistai papasakojo, ko galime tikėtis, kokie bus vaikai, atitinkamai mus paruošė, ir šiuo metu globojame 4 paauglius bei auginame du savo mažamečius vaikus“, – kalbėjo globėjas Evaldas.

Kristina ir Evaldas paklausti, kaip aplinkiniai reagavo į jų pasiryžimą globoti svetimus vaikus, sako, kad sulaukė įvairių nuomonių.  „Vieni pritarė, kiti atsargiai žiūrėjo, tačiau laikui bėgant žmonių nuomonė pasikeitė ir dabar visi labai palaiko mus“, – tvirtina Petraičiai.

Dabar gyvenimą su vaikais jie patys įvardija kaip būties pilnatvę.

Pasak globėjų, tiek jų pačių vaikai, tiek globotiniai sutaria tarpusavy puikiai, didesnieji užsiima su mažaisiais šeimos nariais, kartu leidžia laiką.  „Nėra jokių problemų“, – sako globėjai.

Paklausus, ką pasakytų tiems, kurie dar tik svarsto apie galimybę globoti vaikus, tačiau nedrįsta pasiryžti, Petraičiai tvirtina, kad nereikia galvoti,  reikia daryti!

Kristinos nuomone, motiniška meilė jos visiems vaikams – vienoda. Visiems šeimoje stengiamasi vienodai skirti dėmesio, šilumos ir švelnumo.

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.