Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

Alytaus rajono meras A. Vrubliauskas turi kuo nudžiuginti gyventojus

Radijo stoties „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, kuris gyventojus turi kuo nudžiuginti. 

Šiais metais buvo įkurtas Algirdo Vrubliausko labdaros ir paramos fondas. Fondą įsteigė ne meras, o fizinis asmuo Algirdas Vrubliauskas, kartu su dalininkais: Jolanta Kručkauskaite, Arvydu Balčiūnu, kunigu garbės piliečiu Stanislovu Stankevičiumi, verslininku Vaclovu Karalevičiumi.  Anot Algirdo Vrubliausko: „Trumpai apibūdinant, fondą įsteigėme, norėdami, kad parama pasiektų tuos, kam jos labiausiai reikia, o ne tik tuos, kas jos garsiau ir atkakliau prašo. Fondas – tai ne akcija. Tai ne momentinė, proginė, o nuolatinė veikla,  kai parama teikiama įvertinant konkrečią situaciją. Ne kartą yra buvę tokių atvejų, kai staiga prireikia pagalbos neįgaliam žmogui, sunkiai sergančiam vaikui. Kiekvieną kartą  akcijų nesurengsi, o fondo lėšomis tokią pagalbą tikrai būtų galima suteikti.“. Pasak merogalbūt tam, kuris nedrįsta garsiai paprašyti pagalbos, jos labiausiai ir reikia. Neretai, tik pamatę neįgalų, likimo nuskriaustą žmogų ir susipažinę su jo problemomis, susimąstome, kokie patys esame turtingi ir laimingi, būdami sveiki. Fondo lėšas skirstys valdyba, o rėmėjais gali būti visi geros valios žmonės.

Kita mero iniciatyva surasti globėjus visiems tėvų globos netekusiems rajono vaikams. Kaip sako Algirdas Vrubliauskas: „Mano įsitikinimu, šioje srityje jokio dviračio išradinėti nereikia – vaikui niekur nebus geriau nei šeimoje, tai tos globos šeimoje jam ir reikia ieškoti, dirbti su savo bendruomenės šeimomis, jas skatinti. Aš tvirtai tikiu, kad tos kelios dešimtys mūsų rajono vaikų, šiuo metu augančių globos namuose, tikrai gali rasti tėvišką šilumą ir namų jaukumą globėjų šeimose. Mūsų rajone yra labai gražių globos pavyzdžių. Tuo įsitikinau šiemet lankydamas vaikus jau globojančias rajono šeimas. Šie susitikimai leido į problemą pažvelgti kitomis akimis, ją ne tik suprasti, bet ir pajausti. Visi globėjai nusipelno didžiausios pagarbos, o viena jų – vienuolė Danutė Konstancija Saboniūtė, kurios globėjiškos šilumos sulaukė trys dešimtys vaikų – šiais metais paskelbta Alytaus rajono garbės piliete“. Meras A. Vrubliauskas teigia, kad savivaldybė,  numato skirti po 160 eurų per mėnesį kiekvienam naujai vaiką globoti paėmusiam gyventojui.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Radijo stoties „FM99“ studijoje viešėjo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, kuris gyventojus turi kuo nudžiuginti.

Meras pasidalijo kitais nuveiktais darbais ir teigė, kad  savivaldybės administracijos patalpos ir įstaigos  nėra tinkamos vietos šventėms švęsti ar žalingiems įpročiams toleruoti. Savivaldybės tarnautojai tam tikra prasme turi įgaliojimus kelti reikalavimus kitiems, todėl jie ir patys turi būti tinkamu pavyzdžiu. Taip pat kontrolės ir stebėjimo sistemos įdiegtos automobiliuose, nes norima maksimaliai racionaliai naudoti savivaldybės turtą ir galimybė išvengti žmonių priekaištų ir pasipiktinimo, kad savivaldybės mašinomis važinėja kas kur nori. Pasak mero, savivaldybėje siekiama taupyti lėšas. Centralizuotai savivaldybės įstaigų šildymui perkamas didelis kuro kiekis iš karto nuperkamas pigiau.Tokiu būdu pirkdami kurą šildymui jau sutaupėme beveik 20 000 eurų.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktame tyrime Alytaus rajono savivaldybė įvertinta daug geriau nei pernai: ji aplenkė 33 savivaldybes ir užima 21 vietą tarp 54 mažųjų šalies savivaldybių. Paklaustas kaip vertina šį rezultatą meras Algirdas Vrubliauskas atsako: „Geras įvertinimas visuomet malonus. Manau, kad tai lemia ne atskiri sprendimai, o veiksmų ir sprendimų visuma. Šiame reitinge mūsų savivaldybė buvo gerai įvertinta transporto, biudžeto, viešųjų pirkimų, valdymo srityse. Tai leidžia manyti, kad tokiam įvertinimui įtakos galėjo turėti racionalūs sprendimai. Didelę įtaką reitingams turėjo ir tai, kad  su korupcija kovojančios organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius 2015 metais paskelbė, kad Alytaus rajono savivaldybė yra atskaitingiausia ir skaidriausia savivaldybė Lietuvoje“.

Pokalbyje buvo paliesta ir mokyklų tema. Anot mero savivaldybė siekia mokyklų išsaugojimo: „Nedidelėms mūsų rajono mokykloms mokinio krepšelio lėšų neužtenka, o taikant klasės krepšelio metodiką, finansavimas būtų skaičiuojamas ne tik pagal mokinių, bet ir pagal  klasių skaičių. Puikiai suprantame, kad Finansų ir investicijų skyriui bus daugiau darbo, bet  šis eksperimentas mums teikia daug vilčių“. Apžvelgęs praėjusius metus Algirdas Vrubliauskas džiaugėsi Alytaus rajono pasiekimais: „Pirmiausia ir kviečiu visus pasidžiaugti gerais mūsų rajono pasiekimais, aukštais žmonių pastangų ir darbo įvertinimais, gražėjančia aplinka, atnaujintais pastatais ir draugiškais, kūrybingais, gerais žmonėmis. Jiems sakau nuoširdų ačiū ir linkiu sveikatos, susitelkimo, džiaugsmo ir stiprybės.“

 

 

 

Kitos naujienos

„Piligrimas atėjo, uždėsim antspaudą“, – šūktelėjo ...

Vakar elektros kainos biržoje šoktelėjo iki neregėtų aukštumų – 4 eurų už kilovatvalandę, negana to, „Per...

Ką vartoja lietuviai ir kokia priklausomybė dažniausia, kaip padėti priklausomiems žmonėms? Pokalbis apie...