Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytaus rajone ūkininkams teks išskersti mažiau gyvulių, nei siūlyta anksčiau

Po gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ įvykusio gaisro teks išskersti mažiau gyvulių, nei siūlyta anksčiau, pranešė Alytaus rajono savivaldybė.„Dėl gyvulių ir naminių paukščių užterštumo dioksinais reikia sunaikinti užmigdant 17 pieninių ir mėsinių karvių, 25 prieauglio, 44 avis, 4 ožkas, per du šimtus naminių paukščių, kelias dešimtis triušių“, – pranešė savivaldybė. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba praėjusių metų pabaigoje siūlė po gaisro įmonėje „Ekologistika“ užterštose teritorijose sunaikinti apie 200 karvių ir prieauglio. Ūkininkai nesutiko išskersti galvijų, reikalavo papildomų tyrimų.Savivaldybės užsakymu Nyderlandų nepriklausomoje laboratorijoje buvo atlikti papildomi pieno tyrimai, tirtas 17 ūkių pienas,  iš kurių 5 parodė, kad piene viršijama užterštumo dioksinu ir kitomis medžiagomis norma. 12 ūkininkų leista tiekti rinkai arba naudoti pieną.Susitikime su ūkininkais rajono meras A. Vrubliauskas sakė, kad su ūkininkais, kurių gyvulius reikės utilizuoti kalbėtasi, priimti sprendimai. „Emocijų mažiau, turime rezultatus, gyvulių reikės utilizuoti daug mažiau. Kiekvienas žmogus galės įsivertinti nuostolius. Numatytos kompensacijos – orios “, – sakė rajono meras. Jis pažymėjo, kad ūkininkams bus sudarytos galimybės nematyti gyvulio utilizavimo proceso.

 Žemės ūkio ministras Andrius Palionis  susitiko su Alytaus rajono gyventojais spręsti, ką daryti su galvijais ir paukščiais, kurių pienas ar kiaušiniai po gaisro padangų perdirbimo įmonėje „Ekologistika“ buvo užkrėsti dioksinu, Po papildomų pieno tyrimų Nyderlanduose, skaičiuojama, teks išskersti penkiskart mažiau galvijų, negu skelbta praėjusį gruodį. Žemės ūkio ministerija už sunaikintus galvijus ir naminius paukščius yra apskaičiavusi kompensacijas. Žadama kompensuoti patirtus nuostolius, skirti lėšų naujiems gyvuliams įsigyti. FM99 studijoje  Žemės ūkio ministras Andrius Palionis .

 

Pasak žemės ūkio ministro Andriaus Palionio, pavasarį po tyrimų bus aišku ir dėl užterštos teritorijos mažinimo, galimybės ganyti, o bandas bus galima atnaujinti birželio mėnesį po ūkių gautų tyrimų rezultatų.Jeigu dėl užterštumo ūkiai negalės tęsti veiklos, taip pat bus mokamos kompensacijos už prarastas pajamas ir ūkis bus tiriamas toliau. „Jeigu viskas gerai, veterinarijos tarnyba leis veikti iš karto. Ūkininkai neturi kentėti dėl padarytos žalos jiems ir pajamos turi būti užtikrintos tokios, kokios būtų normaliomis sąlygomis. Kompensuosime nuostolius, tačiau laikydami užterštą gyvulį galima padaryti  žalą žmonėms“ , – pabrėžė ministras.Prašymus dėl patirtos žalos atlyginimo svarsto savivaldybės administracijos komisija kas dvi savaites ir teikia Finansų ministerijai. Savivaldybė gavusi lėšas iki šiol išmokėjo 58 308 Eur ūkininkams, įstaigoms. Šią savaitę savivaldybė jau gavo per 80 tūkst. Eur ir perveda ūkininkams  kompensacijas.  Dar pateikta ministerijai prašymų už daugiau kaip 40 tūkst. Eur.

 

 

Kitos naujienos

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...

Rugpjūčio 12 d. (penktadienį), 19:00 kviečiame atvykti į Audiovizualių menų centrą (buvusią Alytaus sinag...