Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

Alytaus rajono švietimo įstaigose daugėja mokinių

Po dešimtmetį trukusio mokinių mažėjimo Alytaus rajono ugdymo įstaigose šį rugsėjį džiugi žinia – vaikų daugėja! Kokios naujovės ir pasikeitimai šiais metais lauks mokyklos bendruomenių?

Alytaus rajono savivaldybės vadovai ir mokyklų direktoriai, susirinko į tradicinę naujųjų mokslo metų pradžios konferenciją

Šiuos ir kitus klausimus šiandien aptarė Alytaus rajono savivaldybės vadovai ir mokyklų direktoriai, susirinkę į tradicinę naujųjų mokslo metų pradžios konferenciją.

Švietimo įstaigų tinklas. Mokiniai 2020–2021 mokslo metus pradės jiems įprastoje aplinkoje – mokykloje. Gimnazijų Alytaus rajone, kaip buvo, taip ir liks šešios: Daugų Vlado Mirono, Pivašiūnų, Butrimonių, Simno, Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus ir Miroslavo. Gimnazijų skyrių bus du: Punioje ir Alovėje. Modernūs ikimokyklinio ugdymo skyriai (vaikų darželiai) mažuosius priims Miroslave, Simne, Dauguose, Butrimonyse.

Naujovės ir materialinė bazė.

Pradinukams prailgintos dienos darbo grupės veiks visose gimnazijose ir jų skyriuose.

Krokialaukio gimnazijoje, Punios ikimokyklinio ugdymo skyriuje pailgintas priešmokyklinės grupės darbo laikas. Vietoj 4 valandų, vaikai bus ugdomi visą darbo dieną. Toks modelis jau veikia Miroslavo gimnazijoje.

Venciūnuose tvarkomos pirmos ikimokyklinės grupės ir naujai steigiamos antros grupės patalpos. Erdvės bus šiuolaikiškai suremontuotos, nupirkti nauji baldai, kita įranga. Dėl užsitęsusių remonto darbų prašome Venciūnų gyventojus būti geranoriškus, išlaukti kelias savaites, kuomet vaikai pravers jaukias, modernias, šiltas patalpas.

Šį rugsėjį antra priešmokyklinė grupė duris atvers ir Simne.

Rajono mokyklos įvairiems mokymo metodams yra pasiruošusios. Stiprinant nuotolinio mokymo bazę, šeimoms, kurios neturėjo kompiuterių ir interneto, šį pavasarį nupirkti planšetiniai  kompiuteriniai su internetu.

Butrimonių gimnazija, įgyvendindama projektą, iki šių metų pabaigos įsigis sportinės įrangos aktyviam ir įdomiam vaikų laisvalaikiu.

Daugų Vlado Mirono gimnazijoje įrengtos ventiliavimo ir kondicionavimo sistemos klasėse, kuriose dažniausiai vyksta valstybiniai brandos egzaminai. Dalyje klasių tokios sistemos yra ir Butrimonių gimnazijoje.

Daugų gimnazijos vidiniame kieme įrengtos dvi lauko klasė.

Paskelbti konkursai Simno, Daugų Vlado Mirono ir Butrimonių gimnazijų, taip pat ir Alytaus rajono meno ir sporto mokyklos vadovų pereigoms eiti. Dokumentai priimami iki šių metų spalio mėnesio.

Priešmokyklinių grupių vaikai ir pirmokėliai gaus nemokamus pietus, nepriklausomai nuo šeimos pajamų.

Didžiausia gimnazija.

Daugų Vlado Mirono gimnazija ir toliau išlieka didžiausia rajone, planuojama, kad joje ir jos skyriuose naujais mokslo metais mokysis 405 mokinių, dirbs 60 pedagoginiai darbuotojai.

Švietimo įstaigų remontas.

Toliau modernizuojama Pivašiūnų gimnazija. Bus apšiltintos dar nebaigtos apšiltinti sienos, suremontuotos aktų bei sporto salės, atlikti vidaus ir kiti būtini darbai. Pivašiūnų gimnazija renovuojama dviem etapais.

Daugų gimnazijos renovuoto priestato kapitaliai atnaujinta grindų danga ir perdažytos sienos. Prie valgyklos esančioje prausykloje sutvarkyta grindų danga. Atnaujinta muziejaus „Dzūkiška pirkia“ išorė – perdažytos  ir sutvarkytos sienos, dėl to jaukiau ir smagiau bus gimnazijos kiemelyje organizuoti renginius. Pirmas renginys atnaujintoje erdvėje – Rugsėjo 1-osios šventė.

Miroslavo gimnazijoje suremontuota rūsyje buvusi rūbinė, įrengtos mokiniams asmeninės spintelės. Buvusioje rūbinėje vaikams padaryta aktyvaus poilsio zona, kur po pamokų arba pertraukų metu galės žaisti stalo tenisą. Čia atsiras ir įvairų stalo žaidimų.

Einamieji remontai atlikti visose ugdymo įstaigose.

Popamokinė veikla.

Neformalaus švietimo paslaugas teiks Alytaus rajono  meno ir sporto mokykla, turinti 6 filialus: Butrimonyse, Simne, Miroslave, Pivašiūnuose,  Krokialaukyje ir Punioje.

Alytaus rajono mokiniai ir toliau galės dalyvauti Neformaliojo švietimo programoje (NVŠ). Įvairius užsiėmimus nemokamai praėjusiais mokslo metais lankė 560 mokinių. NVŠ programos bus tęsiamos ir šiais mokslo metais. Miroslavo gimnazijoje darbą pradės šokio mokytoja.

Mokinių ir mokytojų skaičius.

Rajono ugdymo įstaigas naujais mokslo metais lankys 1643 mokiniai, iš jų 90 pirmokų. Palyginti su praėjusiais metais, rajono mokyklas lankys 139 mokiniais daugiau. Dirbs 230 pedagoginių darbuotojų, administracinio ir aptarnaujančio personalo – per 140 darbuotojų. 

Mokinių pavėžėjimas.

67 procentų mokinių į rajono ugdymo įstaigas yra pavežami. Iš viso Alytaus rajono gimnazijos turi 21 mokyklinį autobusą.  Šiais metais naujas mokyklinis autobusas atriedės į Krokialaukio gimnaziją.

Mokytojams kompensuojamos kelionės į darbą rajono mokyklose išlaidos. 

Trūkstamų dalykų pedagogams, pagalbos mokiniui specialistams, važiuojantiems į darbą 10 ir daugiau kilometrų į vieną pusę ir grįžtantiems atgal kelionės išlaidos kompensuojamos iš Alytaus rajono savivaldybės biudžeto. Išlaidos kompensuojamos 54 mokytojams.

Mokymasis visą gyvenimą.

Simne ir Dauguose veikia Trečiojo amžiaus universitetai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...