Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytaus savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno nuomone, mokyklos veiklos kokybę rodo ne tik reitingai

Savaitraščio „Veidas” reitingai, sudaromi žurnalo iniciatyva, yra įdomūs tam tikru, akademinius mokinių pasiekimus atskleidžiančiu aspektu.Alytaus savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo Vytuolio Valūno nuomone, mokyklos veiklos kokybę rodo ne tik abiturientų brandos egzaminų ir stojimo rezultatai, bet ir sunkiau pamatuojami dalykai: mokinių socialinis aktyvumas, užimtumas, pilietiškumas, visos mokyklos bendruomenės veikla, kūrybiškumas. Reikia turėti omenyje ir tokią aplinkybę, kad ne visos mokyklos turi vienodas komplektavimo sąlygas: kai kurios jų organizuoja stojamuosius egzaminus ir atsirenka geriausius įvertinimus turinčius mokinius.”
Švietimo įstatymas įpareigoja mokyklas viešai mokyklos internetiniuose tinklalapiuose skelbti ne tik informaciją apie vykdomas programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo sąlygas, mokytojų kvalifikaciją, bendruomenės tradicijas, bet ir mokyklos pasiekimus bei veiklos kokybės išorinio vertinimo rezultatus.Pasakoja Vytuolis Valūnas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Jau 2017 m. Lietuvai papildomai reikės apie 14 tūkst. naujų informacinių technologijų specialistų. Nespėjame paruošti tiek gerų IT specialistų, pirmiausia, dėl to, kad vidurinėse mokyklose kol kas nesutvarkytas informacinių technologijų dalyko mokymo turinys, kiekvienoje mokykloje dėstoma vis kitaip. O, kadangi priėmimo į aukštąsias mokyklas situacija dėl demografijos pasikeitė, tai mokiniai nebenori stoti į nelengvas disciplinas, kaip IT. Pagal statistiką informatikai uždirba gerokai daugiau už vidutinį vidurkį, ir taip yra visame pasaulyje.
Lietuvos aukštųjų mokyklų siūlomos studijų programos ir vėl buvo įvertinos pasauliniu lygmeniu. Tiesa, šį kartą rezultatai nustebino net nuolat reitingavimo sistemas stebinčius specialistus – gauti duomenys kardinaliai skiriasi nuo iki tol skelbtų Lietuvoje. Tokią specialistų reakciją išprovokavo bene didžiausio ir informatyviausio pasaulinio aukštųjų mokyklų reitingo „U-Multirank“ rezultatai. Daugiausiai aukščiausių įvertinimų – dešimt – surinko Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Kauno technologijos universitetas (KTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) gavo 8, Mykolo Romerio universitetas (MRU) – 7, Vilniaus universitetas (VU) – 6, Klaipėdos universitetas (KU) – 5, Lietuvos sporto universitetas (LSU) – 4 balus.
Geriausiai Lietuvos aukštosios mokyklos įvertintos pagal poveikį regionui.Pagal „U-Multirank“, Lietuvoje verslą geriausia studijuoti KTU ekonomikos ir verslo arba socialinių, humanitarinių ir menų mokslų fakultetuose. Trečioje vietoje liko Kauno kolegija.Ketvirtoje – Marijampolės kolegija, penktoje – VGTU. Savo ruožtu VU padaliniai dalijasi 6-8 (6 – Kauno humanitarinis fakultetas, 7 – Ekonomikos fakultetas, 8 – Tarptautinio verslo mokykla) vietas, 9 vietoje liko Vilniaus kolegija, 10 – VDU.Kompiuterių mokslus, pasirodo, geriausia studijuoti Alytaus kolegijoje, KTU arba Klaipėdos valstybinėje kolegijoje.Ketvirtoje vietoje reitinguojama Šiaulių valstybinė kolegija, penktoje – Socialinių mokslų kolegija, šeštoje – VGTU, septintoje – VU, aštuntoje – Vilniaus kolegija, devintoje – VDU.Elektros inžinerijos mokslus geriausia baigti KTU elektros ir elektronikos arba telekomunikacijų ir elektronikos fakultete, mechanikos inžinerijos – KTU arba Marijampolės kolegijoje, fizikos – KTU, VU arba VDU.Nors šie reitingai – kardinaliai skiriasi nuo anksčiau skelbtų, bene visi Lietuvos universitetai rezultatais didžiuojasi. Tiesa, reitingais besidomintys specialistai įspėja, kad per anksti to daryti nereikėtų.

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...