Klausyti gyvai

16:00 - 17:00

Ne tu vienas kelyje

„Alytaus šilumos tinklai“ direktorius M.Nevardauskas apie įvykusią dujų avariją Pirmajame Alytuje

Šalia Alytaus aerodromo trečiadienį užsidegė į talpas pilamos dujos. Kaip tuo laiku buvo pasiruošę „Alytaus šilumos tinklai“?

FM99 pasakojo įmonės direktorius Mindaugas Nevardauskas.

„Alytaus šilumos tinklai“ direktorius M.Nevardauskas

M.Nevardauskas pasakojo, kad šilumos tinklai turi rezervinę mobilią katilinę, kurią iki atstatant įprastą dujų tiekimą, Pirmojo Alytaus gyventojams ir įmonėms, Alytaus šilumos tinklų darbuotojai pajungė įvykio vietoje. Vėliau, apie 22.30 val vakaro bendrovė „Amber Grid“ pranešė, kad Alytaus gyventojams dujos toliau tiekiamos.


Jei tokia situacija užsitęstų, tokia mobili katilinė, daliai Alytaus gyventojų, dujų tiekimą galėtų užtikrinti neribotą laiką.

Lapkričio 25 dieną, 13.14 val bendrajame pagalbos centre buvo gautas pranešimas apie Normandijos-Nemuno gatvėje degantį vilkiką su dujų cisterna. Apie 13 val Panemuninkėlių kaime užsidegė iš lenkų įmonės „Duon“ dujovežių, pildant talpas, nutekėjusios dujos, dėl to šalia esančiame kelyje buvo apribotas eismas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento atstovė Edita Zdanevičienė informavo, kad deganti dujų cisterna buvo prijungta prie dujų kolonėlės, šalia stovi dar trys vilkikai su dujomis. Pirminiais duomenimis, dujos užsidegė jas perpumpuojant. Bendrovės „Amber Grid“ išplatintame pranešime teigiama, kad gaisras kilo dujų tiekimą Alytaus dujų skirstymo stočiai vykdžiusio dujovežio garintuve. Įranga priklauso Lenkijos įmonei „Duon“. Ugnis įsiplieskė vykdant šiomis dienomis suplanuotus tarptautinio dujotiekio GIPL atšakos prijungimo prie Lietuvos dujų perdavimo sistemos darbus. „Dėl šių darbų atjungus pagrindinį dujotiekį į Alytaus dujų skirstymo stotį, tris dienas Alytaus rajono dujų vartotojams dujos buvo tiekiamos iš specialaus suskystintų gamtinių dujų dujovežio, pristatyto iš Lenkijos“, – nurodė bendrovė. Prieš patekdamos į vamzdyną, suskystintos dujos išgarinamos specialiame garintuve, kuriame ir kilo gaisras.
Gaisrą likvidavo Alytaus ugniagesių pajėgos.

Kitos naujienos

Kaip evoliucionavo automobilių dizainas per paskutinius 40 metų? 1980-ieji - charizmatiškais laikais buvo...

FM99 pokalbis su Alytaus turizmo informacinio centro gide Birute Malaškevičiūte apie tai, ką rugpjūtį ver...

(BNS). Teisėsaugos pareigūnai baigė tirti prieš trejus metus pradėtą dokumentų klastojimu kaltinamos Alyt...

Gary Moore sūnaus Jack Moore ir grupės GARY MOORE TRIBUTE BAND #mooreplaysmoore koncertas – šalia pa...