Klausyti gyvai

17:30 - 18:15

Savaitgalio promenada

Alytaus turizmo informacijos centrui – Lietuvos archeologijos draugijos ir Kultūros paveldo departamento padėka

Minint Tarptautinę  paminklų ir paminklinių vietovių apsaugos dieną, Rietave buvo  apdovanoti geriausių praėjusių metų archeologijos paveldo išsaugojimo darbų konkurso dalyviai. Jau tryliktus metus vykstantį konkursą organizavo Lietuvos archeologijos draugija kartu su Kultūros paveldo departamentu prie Kultūros ministerijos.

Kalbėdama apie konkursą Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorė Diana Varnaitė teigė: „Geriausių archeologijos paveldo išsaugojimo darbų konkursas yra skirtas organizacijoms bei asmenims, prisidedantiems prie archeologinio paveldo saugojimo, sklaidos, tvarkybos, žalos jam mažinimo. Šiuo konkursu siekiame garsinti prisidėjusias prie archeologinio paveldo išsaugojimo organizacijas ir asmenis.“

Stendas prie Bambininkų piliakalnio
Stendas prie Bambininkų piliakalnio

Šiame renginyje Alytaus turizmo informacijos centrui (TIC) buvo įteikta padėka už  kelio ženklų ir stendų įrengimą prie archeologijos objektų Alytaus krašte.  2014 metais Alytaus TIC vykdydamas 2007-2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Dviračių turizmo ir informacinės sistemos Lietuvos ir Baltarusijos pasienio regione plėtra“ Alytaus mieste ir rajone prie archeologijos paveldo objektų pastatė 9 informacinius stendus (iš viso įrengti 37 stendai prie lankytinų objektų ir 21 stendas su žemėlapiais), taip pat buvo pastatyta 15 kelio ženklų, nukreipiančių į archeologijos paveldo objektus (iš viso pastatyti 52 ženklai, nukreipiantys į lankytinas vietas).

Kitos naujienos

Namo viduje Alytaus rajone iš antro aukšto šeštadienį nukrito mažametis, apie 22 val. 30 min. Alytaus r. ...

Šį savaitgalį Alytaus kultūros centre vyks neeilinis renginys – Eurochestries Baltijos jaunimo orkestrų f...

Ar vaikams svarbūs mitybos klausimai? Su kokiomis problemomis, įpročiais, mitais gyvena vaikai ir...

Alytaus Jurgio Kunčino viešoji biblioteka jaunimui dovanos neišdildomų kultūrinių įspūdžių ir pat...