Klausyti gyvai

18:00 - 20:00

Muzikinis kalendorius

Alytaus verslumo projektams kompensuoti skiriama 70 tūkst. eurų

 

Kiekvienam gyventojui, kuriančiam verslą ir detaliai skaičiuojant visas išlaidas, svarbus kiekvienas centas. Dažnai finansinė parama atrodo kaip neįmanomas dalykas, tačiau Alytaus miesto savivaldybė rūpindamasi smulkiais ir vidutiniais verslais, norėdama sudaryti palankias sąlygas verslo plėtrai ir formuoti patrauklią investicinę miesto aplinką, kasmet kviečia dalyvauti Ekonominės plėtros programoje. Per ją  skiriama parama Alytaus mieste registruotoms ir veikiančioms įmonėms.

„Šiemet smulkiam ir vidutiniam verslui skiriama 70 tūkst. Eur parama. Iš jų  35 tūkst. Eur bus skiriami verslumo projektams – jų savivaldybė laukia iki kovo 29 d., likusi suma skirta išlaidoms kompensuoti. Pastarąja galima pasinaudoti iki lapkričio 30 d.“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vyriausia specialistė Andrė Zenevičienė.

Siekdami skatinti naujo verslo kūrimąsi Alytuje, kviečiame teikti verslumo projektus. Juos gali teikti juridiniai asmenys, kurių finansuojama veikla bus vykdoma Alytaus mieste, o jo įstatuose yra numatytas viešųjų paslaugų teikimas verslui. Pareiškėjai gali teikti paraiškas savarankiškai arba kartu su partneriais. Šiems projektams finansuoti bus skiriama iki 80 proc. paramos.

Verslo išlaidų kompensavimo programoje numatyta skirti iki 35 tūkst. eurų. Tačiau vienam pareiškėjui bendras kompensacijų iš programos lėšų dydis negali viršyti 2 500 eurų. Šia parama gali pasinaudoti smulkūs ir vidutiniai verslininkai, kurie atitinka SVV apibrėžimą, jo įmonės registracijos vieta, jei pareiškėjas yra fizinis asmuo, deklaruota gyvenamoji vieta ir plėtojamas verslas yra Alytaus mieste.

Penktasis finansavimas skiriamas ir gavusiems valstybės paramą vietinių užimtumo iniciatyvų projektams įgyvendinti – 100 Eur vienai darbo vietai įkurti, išskyrus vadovo darbo vietą.

Išlaidų kompensavimo programoje verslininkai gali pasinaudoti šiais būdais: pirmasis – įmonės steigimo išlaidos. Maksimali kompensuojama suma – 350 eurų. Tačiau kompensavimas skiriamas ne daugiau kaip vienai to paties steigėjo įsteigtai įmonei einamaisiais metais. Antrasis kompensavimo būdas – verslo plano (iki 1 000 Eur) bei investicinio projekto ir paraiškos parengimo dalinis kompensavimas (iki 100 proc. patirtų ir dokumentais pagrįstų išlaidų). Trečiasis – paskolos palūkanų dalinis kompensavimas iki 50 proc. (ne daugiau kaip 1 500 Eur). Ketvirtasis – nekilnojamojo turto nuomos išlaidų dalinis finansavimas pirmus veiklos metus iki 50 proc., bet ne daugiau kaip 1 000 eurų. Ši finansavimo forma taikoma, jei nuomojamos patalpos yra priskirtos negyvenamųjų pastatų grupei, nuomos sutartis įregistruota Registrų centre. Penktasis finansavimas skiriamas ir gavusiems valstybės paramą vietinių užimtumo iniciatyvų projektams įgyvendinti – 100 Eur vienai darbo vietai įkurti, išskyrus vadovo darbo vietą. Paskutinis finansavimo gavimo būdas – bendradarbiavimo su švietimo įstaigomis patirtos išlaidos (iki 50 proc.).

„2018 metais išlaidoms kompensuoti buvo gautos 67 paraiškos, iš jų 62 buvo finansuotos. Iš viso įmonės paremtos už daugiau nei 65 tūkst. eurų. Populiariausios programos, kuriomis naudojosi verslininkai pernai metais: įmonės steigimo išlaidų kompensacija, nekilnojamojo turto nuomos išlaidų dalinis finansavimas ir paskolos palūkanų dalinis kompensavimas“, – teigia Alytaus miesto savivaldybės administracijos Turto valdymo ir verslo skyriaus vyriausia specialistė Andrė Zenevičienė.

Paraiškos dalyvauti Ekonominės plėtros programos projektų atrankoje bei prašymai skirti lėšų išlaidų kompensavimui ir jų priedai priimami su lydraščiu ir registruojami Alytaus miesto savivaldybės administracijos priimamajame adresu Rotušės a. 4, Alytus, arba pateikiami elektroniniu paštu info@alytus.lt. Plačiau www.alytus.lt/smulkaus-ir-vidutinio-verslo-skatinimas.

Jeigu turite klausimų, kreipkitės į Turto valdymo ir verslo skyriaus specialistę Andrę Zenevičienę tel. (8 315) 55 139, mob. tel. 8 620 24 409 arba el. p. andre.zeneviciene@alytus.lt

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...