Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytiškiai kviečiami dalyvauti kraujo donorystės akcijoje

Rugpjūčio 28 d. nuo 11 iki 16 val. Kauno klinikų Kraujo centras kviečia visus sveikus, geros valios žmones sudalyvauti donorystės akcijoje ir paaukoti kraujo. Kraujo centro darbuotojai donorų lauks Alytaus poliklinikoje II a. 200 kab. (Naujoji g. 48, Alytus).

Artėjantis ruduo, o kartu su juo ir mokslo metai, miestų gatves užpildo žmonių gausa. Po atostogų grįžę išsiblaškę moksleiviai bei studentai, vairuotojus įpareigoja tapti dar budresniais. Tačiau nelaimingi atsitikimai tyko ne tik gatvėse – nė vienas nežinome, kada pačiam gali prireikti sudėtingos operacijos ir kraujo perpylimo. Apklausų duomenys liudija, kad 75 proc. žmonių kraujo donorais tampa tuomet, kai nelaimė ištinka jų artimuosius – kai netikėtai tenka išgirsti, kad giminaitis pateko į kraupią avariją ar susirgo onkologine liga. Tačiau gal verta situaciją pakeisti? Ir nelaukti kojas pakertančios žinios, o ryžtis geram darbui tada, kai esame pailsėję ir kupini jėgų? Ligoninėje kraujo reikia sudėtingų širdies ir neurochirurginių operacijų metu, nudegusiems pacientams, po gimdymo nukraujavusioms moterims, onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams bei suaugusiems.

Kraujo donoru gali tapti kiekvienas sveikas 18-65 metų amžiaus asmuo, kurio kūno masė nemažesnė nei 50 kg. Prieš donaciją būtina pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, taip pat patartina pavalgyti, pailsėti ir gerti daug skysčių, nevartoti svaigiųjų medžiagų, aštraus ir riebaus maisto, nerūkyti.

Pageidaujantiems bus mokama 40 litų kompensacija. Neatlygintinai davusiųjų kraujo laukia Kraujo centro atminimo dovanėlės.

——

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...