Klausyti gyvai

17:00 - 18:00

Tokia diena

Alytiškiai nenori savivaldybių sujungimo ir seniūnijų savo mieste

Pastaruoju metu viešumoje aptariama idėja sujungti Alytaus miesto ir rajono savivaldybes alytiškių nežavi.

Alytiskiai nenori savivaldybiu sujungimo ir seniuniju savo miesteFM99Kaip rodo balandžio pradžioje atlikta gyventojų nuomonės apklausa, tik kiek daugiau kaip trečdalis alytiškių galvoja, kad gautų geresnes viešąsias paslaugas, jeigu būtų pakeistos Alytaus miesto savivaldybės teritorijos ribos, miestą sujungus su Alytaus rajonu. Tačiau maždaug tiek pat gyventojų mano priešingai, o likęs trečdalis gyventojų aiškios pozicijos šiuo klausimu neturi.

Labiausiai savivaldybių sujungimo nauda abejoja aukštąjį išsilavinimą turintys apklausos dalyviai (daugiau kaip 40 proc.). Pagal užsiėmimų grupes skeptiškiausiai sujungimo naudą vertina moksleiviai ir studentai (daugiau kaip 45 proc.) ir dirbantieji (daugiau kaip 35 proc.). Didžiausia savivaldybių sujungimui pritariančiųjų grupė – tarp bedarbių: 43 proc.

„Savivaldybių sujungimas – labai opus klausimas, todėl prasidėjus diskusijoms dėl jo, užsakėme reprezentatyvų visuomenės nuomonės tyrimą, ką apie tokį procesą mano patys alytiškiai. Šis tyrimas svarbus svarstant minėtą klausimą toliau ir priimant vienokius arba kitokius sprendimus. Tyrimo duomenys parodė, kad gyventojai šiuo klausimu nėra tokie kategoriški kaip atskiri asmenys, siūlantys šią idėją. Mano vertinimu, savivaldybių sujungimo pliusus nusvertų minusai, o pats sujungimas sukurtų papildomų problemų: padidėtų valdžios centralizacija, o sumažinus savivaldybių tarnautojų skaičių, kaip siūloma, pablogėtų paslaugų kokybė. Taupymas tokia sąskaita – beprasmis. Esu įsitikinęs, kad savivaldybių sujungimą lydėtų didžiulis žmonių nepasitenkinimas“, – sakė Alytaus miesto savivaldybės meras Jurgis Krasnickas.

Jis pastebėjo, kad sujungimą apsunkintų ir skirtinga dabartinė miesto ir rajono savivaldybių struktūra: mieste nėra seniūnijų, rajone jos yra. Į vykdyto gyventojų nuomonės tyrimo klausimyną buvo įtrauktas ir šis klausimas. Didžioji dalis – 46 proc. respondentų – atsakė nepritariantys seniūnijų steigimui mieste. „Už“ palaikė mažiau kaip 34 proc. respondentų, o 20 proc. nuomonės apie tai neturėjo.

Didžiausią seniūnijų steigimui nepritariančiųjų grupę sudaro jauni, iki 29 metų, asmenys ir (daugiau kaip 51 proc. 40–49 metų aukštąjį ir aukštesnįjį bei specialųjį vidurinį išsilavinimą turintys dirbantys asmenys. Daugiausia seniūnijų steigimo šalininkų yra tarp vidurinio išsilavinimo neturinčių bedarbių.

„Tyrimo rezultatai patvirtina, kad seniūnijos Alytaus mieste nėra reikalingos, jų steigimas nėra pagrįstas nei ekonomiškai, nei politiškai. Tai būčiau linkęs vertinti kaip siekį steigti darbo vietas saviems. Iš tiesų seniūnijos tik dubliuotų savivaldybės funkcijas, realiai negalėtų spręsti daugelio klausimų ir taptų bereikalingu tarpininku tarp žmogaus ir savivaldybės“, – sakė miesto savivaldybės meras J. Krasnickas.

Kitos naujienos

Alytaus sinagogoje vyko susitikimas su profesoriumi, socialinių mokslų daktaru Eugenijumi Skersto...

Velykos – tai ne tik pavasario šventė, bet ir metas susiburti su šeima ir artimaisiais prie bendr...

Dalijamės greitais ir paprastais „FM99" komandos receptais jūsų velykiniam stalui. Išbandykite gr...

Velykos – puikus met...