Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytiškiai parodė, kad turi dideles ir jautrias širdis

Antradienio vakarą sausakimša Alytaus teatro salė dar kartą įrodė, kad susivieniję alytiškiai gali labai daug. Čia įvyko Alytaus soroptimisčių klubo organizuotas paramos koncertas „Matyti galima… tik širdimi“, skirtas paremti mažajam, tačiau jau su labai pavojinga liga kovojančiam berniukui Adrijui ir vilties bei ryžto gydyti sūnų neprarandantiems negalią turintiems tėvams.

D.Balčiūnaitė nuotr.

Akies vėžys – retinoblastoma –– tokia liga diagnozuota Adrijui praėjus kelioms savaitėms po gimimo. Regėjimo negalią turinčių tėvų 23 metų Deimantės ir 29 metų Nerijaus Jasių tai nesugniuždė. Jie išsiaiškino, kad ši liga sėkmingai gydoma Švecarijoje, tačiau reikėjo, kad kūdikis priaugtų reikiam svorį.  Lietuvoje berniukui buvo skirtos 3 chemoterapijos, vėliau, pradėtas gydymas Šveicarijoje – tris kartus taikytas gydymas lazeriu bei skirta viena chemoterapija, kad liga neplistų į matančią kairę akį.

Apie paramos koncertą FM99 pasakojo Vida Grišmanauskienė:

Dalį gydymo išlaidų brangioje šalyje kompensuoja Valstybinės ligonių kasos, tačiau kelionių ir pragyvenimo brangioje šalyje – ne. Jaunai šeimai padeda tėvai ir artimieji,  ne viena visuomeninė organizacija. Pagalbos ranką nutarė ištiesti ir Alytaus soroptimisčių kubas, pakvietęs alytiškius į paramos koncertą „Matyti galima… tik širdimi“ ( A.de Sent Egziupery).

Prasmingą dovaną šeimai, savo kūrybą, dovanojo žymūs atlikėjai Merūnas Vitulskis, Donatas Montvydas – Donny Montell, miesto šokių kolektyvai „Aušrinė“ (vad. Aušra Saulevičiūtė), „Alemana“ (vad. Lilija, Kęstutis ir Ligitas Bernatavičiai), Alytaus jaunimo centro baleto studija  „Jete“ (vad. Raminta Parchomenkienė),  „X Faktoriaus“ antros vietos laimėtoja Martyna Jezepčikaitė, renginio iniciatorė Jūratė Mokrecovaitė, renginio vedėjas Drevinuko mokyklos mokinys Kajus Kačinskas. Įdėją įgyvendinti padėjo profesionalus Alytaus teatro techninis personalas.

D.Balčiūnaitė nuotr.

Alytaus soroptimisčių per vieną mėnesį suorganizuoto paramos koncerto rezultatas pranoko lūkesčius – alytiškiai neliko abejingi mažo berniuko ligai ir jo tėvų vilčiai išsaugoti vaikui tai, ko patys neturi – regėjimą.

Visi bilietai į pusės tūkstančio vietų Alytaus miesto teatro salę  buvo išpirkti, į Alytaus soroptimisčių klubo sąskaitą lėšų Adrijaus gydymui pervedė alytiškiai, įmonės, dovanojusios bilietus į koncertą savo darbuotojams, įvairūs klubai. „Alytiškiai parodė, kad turi didelę ir jautrią širdį“, – taip Alytaus soroptimistės apibendrino paramos Adrijui koncerto rezultatą. Iš viso berniuko gydymui – surinkta 11 184 eurų.

Be to, vedamos tikslo padėti Adrijui ir jo šeimai, Alytaus soroptimistės užmezgė ryšį su Šveicarijos soroptimistėmis, kurios padės jiems būnant jų šalyje. O pagalbos, taip pat ir lėšų kelionei prireikė labai greitai –  šią savaitę Deimantė ir Adrijus vėl išskrido gydymui, nes sukontroliuotas vėžys atsinaujino. „Tačiau gydytojai, sako, kad tai nėra labai pavojinga, nes auglys pastebėtas labai greitai“ , – optimistiškai paramos koncerto Alytuje metu sakė Deimantė. Ji nusilenkdama dėkojo alytiškiams, renginio organizatoriams, atlikėjams už pagalbą ir palaikymą: „Ačiū labai jums visiems“.

Alytiškiai socialiniame tinkle „Facebook“ dėkojo Alytaus soroptimisčių klubui už gražų, jautrų, prasmingą renginį. „Pats jautriausias ir šilčiausias renginys Alytuje. Ačiū organizatoriams! Pirmoje vietoje iškeliant renginio prasmingą idėją, skaitlingą jo įgyvendinimą ir galimybę paaukoti savąjį skatiką, dar kartą į pirmą vietą statau ir įtraukiantį gyvybingą koncerto scenarijų! Tai buvo pozityvus, nuostabus renginys, kuriame jautėsi begalinis nuoširdumas ir paprastumas, kur visiems buvo gera būti kartu, tiek atlikėjams, tiek žiūrovams.  Alytaus klubo sesės, sukūrėte stebuklą visiems. Tai įkvepia, skatina daryti gera ir kitus. Ačiū už stebuklą, kurio dalimi buvom!“, – tokie komentarai parašyti po koncerto nuotraukomis, pasidalintomis socialiniam tinkle.

D.Balčiūnaitė nuotr.

Alytaus soroptimisčių klubas nuoširdžiai dėkoja visiems prisidėjusiems prie koncerto organizavimo, Adrijaus gydymo rėmėjams – alytiškiams, pirkusiems koncerto bilietus, aukojusiems renginio metu arba pavedimu, kitaip prisidėjusiems prie šios gražios ir prasmingos idėjos įgyvendinimo.

Norintys padėti berniukui, gali pervesti lėšų į Alytaus soroptimisčių klubo sąskaitą:

 Gavėjas: Alytaus soroptimisčių klubas

A .s.: LT25 7044 0600 0202 9664

Paskirtis: Adrijaus gydymui

Įmonės kodas: 302288579

 Alytaus soroptimisčių klubas

Kitos naujienos

Alytuje vyksta mažasis kino ir kultūros festivalis „Scanoramos vasara“. Šiais metais kino stovykl...

Nuo Liepos 1 dienos prie Kauno kolegijos prijungta Alytaus kolegija.

Lietuvos gyventojai savo vaikui ar kitam mokyklą baigiančiam giminaičiui rekomenduotų pasirinkti ...

Naujai išrinktas europarlamentaras Aurelijus Veryga dirbs Europos konservatorių ir reformuotojų f...