Klausyti gyvai

13:35 - 14:00

Ši diena muzikos istorijoje

Alytiškis Donatas Dundzys su asmeniniu rekordu (13 m 13 cm) nuskynė bronzą pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate

Paskutinę pasaulio neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionato dieną Lietuvos sportininkai sudrebino Londono olimpinį stadioną: rutulio stūmimo rungties (F37) finale Mindaugas Bilius iškovojo auksą ir pagerino planetos pirmenybių rekordą (16 m 26 cm), o Donatas Dundzys su asmeniniu rekordu (13 m 13 cm) nuskynė bronzą. M. Biliui sėkmingiausias buvo ketvirtasis bandymas, o D. Dundzys geriausią rezultatą užfiksavo trečiuoju mėginimu.Po M. Biliaus kojomis krito čempionato rekordas, kurį parolimpinis čempionas pagerino 11 centimetrų.

Donatas Dundzys ir treneris Jonas Baltrušaitis

Įspūdžiais apie pasibaigusį čempionatą radijo stoties „FM99″ laidoje „Sporto klubas” pasakojo pats bronzos medalio laimėtojas, Lietuvos parolimpinio sporto parolimpinės rinktinės narys Donatas Dundzys  ir Adolfo Ramanausko Vanago gimnazijos mokytojas ekspertas, Alytaus sporto ir rekreacijos centro lengvosios atletikos ir Lietuvos treneris Jonas Baltrušaitis.

Pašnekovai prisipažino, kad buvo neapsakomas jausmas startuoti Londono olimpiniame stadijone, kuriame netrūko savanorių iš Lietuvos. Apie kelią link medalio ir Londoną šiandien klausykite įraše.

Planetos pirmenybės Londone M. Biliui buvo pirmas startas po triumfo 2016 m. Rio de Žaneiro parolimpinėse žaidynėse.„Šią pergalę skiriu visam Lietuvos parolimpiniui komitetui ir visiems neįgaliųjų sporto atstovams, nes tai – pirmieji mūsų medaliai. Be galo malonu, kad Donatas Dundzys iškovojo trečią vietą. Čia kažkas fantastiško, nes dabar turime du medalius – auksą ir bronzą. Jis pagerino savo asmeninį rekordą. Man net smagiau, kad Donatas iškovojo trečią vietą, nei kad pats iškovojau pirmą. Aš manau, kad pamaina tikrai yra. Kiti mūsų šalies sportininkai, kurie šiame čempionate buvo arti medalių, turi didelį potencialą žengti į priekį ir ateityje lipti ant apdovanojimų pakylos“, – į ateitį žvelgė pasaulio čempionas.

D. Dundzys, kuriam ši bronza – pirmas karjeroje pasaulio čempionato medalis, dar sektoriuje iš džiaugsmo glėbesčiavosi su M. Biliumi, savo treneriu ir čempionate dirbančiais savanoriais.„Tai – fantastika. Pirmasis mano pasaulio čempionato medalis. Pergaę skiriu šeimai, treneriui ir Lietuvos parolimpiniui komitetui. Būti sektoriume kartu su Mindaugu – fantastika. Vienas kitą labai palaikome. Pirmi mano stūmimai buvo nelabai sėkmingi. Paskui atsigavau, pagalvojau, kad viskas bus normaliai ir nustūmiau savo. Kaip švęsiu? Kaip Dievas duos. Nežinau. Gal su kolos buteliu“, – juokėsi D. Dundzys.

Lietuvos parolimpinio sporto parolimpinės rinktinės narys Donatas Dundzys

Medalius gaus ne tik M. Bilius ir D. Dundzys, bet ir jų treneriai Rimantas Plungė ir Jonas Baltrušaitis. Pasaulio čempionatas Londone – pirmasis, kuriame apdovanojami atletų treneriai.„Be galo džiugu, kad pirmą kartą toks dalykas padarytas. Manau, kad jis labai naudingas. Tai sustiprina sportininko ir trenerio ryšį, nes abu gauna medalius. Tai – fantastiškai gerai“, – džiaugėsi M. Bilius.

Adolfo Ramanausko Vanago gimnazijos mokytojas ekspertas, Alytaus sporto ir rekreacijos centro lengvosios atletikos ir Lietuvos treneris Jonas Baltrušaitis

 

Kitos naujienos

Gegužės 19 d. įvyko pirmosios KIDS ATHLETICS projekto žaidynės Vilniuje, kuriose susirinko per 20...

Gegužės 25 d. Alytuje vyks išskirtinių automobilių klubo rengiama paroda „RedHill Street 2024“. Todėl nuo...

Toliau rekonstruojant Ulonų g. nuo gegužės 22 d., trečiadienio, laikinai, kol vyksta darbai, keičiasi aut...

Gegužės 21-oji – svarbi diena Giedrei ir jos kūrybos gerbėjams: muzikos platformose jau sukasi jo...