Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytuje – bonsai ir lietuviškų medžio skulptūrų bendrystė

FM99 kalbėjosi su XX-osios Tarptautinės bonsai ir medžio drožinių parodos, kuri šiais metais vyks birželio 10-12 dienomis, Alytaus vizualiųjų menų centre – buvusioje žydų sinagogoje (Kauno g. 9), organizatoriumi ir sumanytoju, bonsai meistru Kęstučiu Ptakausku.

Pasak K.Ptakausko, nuo pirmųjų parodų daug kas pasikeitė, šiuo metu Lietuvoje susidomėjimas bonsai yra gerokai didesnis nei praeityje.

„Aš džiaugiuosi, kad Lietuvoje išleidau jau nemažai mokinių ir daugelis Lietuvos žmonių domisi bonsai, kai kurie jau turi ir surinkę nemažas bonsai kolekcijas. Tikiuosi, kad per visą šį laiką bonsai menas jau atrado savo vietą Lietuvoje.“ – kalbėjo parodos sumanytojas.

K.Ptakauskas pasakojo, kad šiais metais meistrų iš Europos medelių ekspoziciją papildys tautodailininko medžio skulptoriaus Gintauto Akstino darbai, kurie yra lietuviškas medžio gyvenimo pratęsimo ir atsinešimo į namus būdas, kuriant su juo istoriją, dažnai ir sakralią. Tai bus pirmas toks renginys bonsai meno pasaulyje, ir Kęstutis tikisi, kad ši idėja – interpretuoti skirtingų žanrų žmogaus bei gamtos kūrinius pasklis, o Alytus taps jos pradininku.

Šįkart paroda vyks išskirtinėje vietoje – Alytaus vizualiųjų menų centre, buvusioje žydų sinagogoje, ši vieta, pasak K.Ptakausko buvo pasirinkta neatsitiktinai:

„Džiaugiuosi, kad man davė šią išskirtinę vietą, nes kaip pats pastatas turi ilgą, seną ir įdomią istoriją, taip pat ir bonsai medžiai turi be galo ilgą istoriją, kadangi kuriant bonsai menininkas bendrauju su gyvu medžiu. Dėl to norisi, kad žmogus atėjęs į šią parodą pabūtų truputį ilgiau ir į tą medį nežiūrėtų tik iš tos pusės, kad žmogus yra didelis, o medis – mažas, žmogus turėtų pasiversti į maža žmogeliuką ir į bonsai žiūrėti kaip į didelį medį, kuris auga gamtoje.“.

Daugiau apie parodą klausykite FM99 pokalbyje su Kęstučiu Ptakausku. 

Renginio data: 2022 m. birželio 10 – 12 Parodos lankymas: 10 – 19 val.

Vieta: – Alytaus vizualiųjų menų centras – buvusi žydų sinagoga Alytuje, Kauno g. 9.

Kęstutis Ptakauskas

Kitos naujienos

1595 kartoninės dėžės ir 71 kartoniniai lakštai! - tiek prireikė pastatyti kartotinį tiltą.

Viney Dubey iš šiaurinės Indijos atvažiavo į Lietuvą prieš šešerius metus. Sako, čia ramybės oazė, jokios...

Ko? Atliekų! Vienkartiniai indai, popieriniai rankšluosčiai ir servetėlės, tušti indeliai nuo padažų, jog...