Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/fm99/domains/fm99.lt/public_html/wp-content/themes/itsbase/functions.php on line 302
Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje – daugiau paslaugų raidos sutrikimų turintiems vaikams

„Neretai susiduriame su vaikais, šeimomis, kuriems būtinos raidos specialistų paslaugos. Iki šios vasaros nežinojome, ką jiems parekomenduoti, į kokią įstaigą mūsų regione nukreipti, kad netektų vykti į kitus Lietuvos miestus, apsunkinant ir taip jau sudėtingą šeimos situaciją. Todėl Alytuje įkurtas Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos centras tapo gerąja naujiena ne tik šeimoms, kurioms reikalinga specialistų pagalba, bet ir vaiko teisių gynėjams“, – sako Alytaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Abromaitienė.

Pasak Alytuje birželio mėnesį duris lankytojams atvėrusio Vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos centro personalo, teikiamos paslaugos prieinamos visiems, kam jos būtinos, o ateityje planuojama praplėsti ir teikiamų paslaugų spektrą. Daug bendraujama, tariamasi su aktyviais regiono tėvais, auginančiais vaikus su raidos sutrikimais, socialiniais darbuotojais, vaiko teisių gynėjais. Įsiklausoma į specialistų nuomonę, šeimų poreikius.

Centre teikiamos kompleksinės paslaugos vaikams nuo trijų metų. Nustatę paciento poreikius medikai skiria reikalingas jam paslaugas. Tai gali būti darbas su ergoterapeutu, psichologu, psichoterapeutu, logopedu, socialiniu darbuotoju. Paslaugos Vaikų psichikos dienos centre yra nemokamos, tačiau vienas vaikas per metus gali gauti ne daugiau kaip vieną paslaugų kursą, kuris trunka mėnesį.

„Gera žinia, kad šeimos gali gauti šias paslaugas Alytaus vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos centre. Tai didelė pagalba šeimai, nes dažnai sužinoję iš specialistų vaiko diagnozę tėvai kartu išgirsta ir palinkėjimą daug dirbti. O kaip tai daryti, kas galėtų padėti buvo neaišku“, – mintimis dalijosi Klementina Gruzdienė, Alytaus autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“, tarybos pirmininkė.

Ką reikėtų daryti, jeigu manote, jog jūsų vaikui reikia raidos specialistų pagalbos?

Pirmiausiai reiktų kreiptis į vaikų poliklinikoje dirbantį psichiatrą. Būtent šis specialistas atliks reikiamus tyrimus ir nustatys vaikui reikalingas paslaugas. Gydytojas skirs siuntimą į Alytaus vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos dienos centrą.

Kitos naujienos

Alytaus miesto stadione trečiadienį, gegužės 18 d., 18:00 val. bus žaidžiamos LFF ta...

Vėlų šeštadienio vakarą Lazdijuose baigėsi dvi dienas trukusios „Gravel Fest Rally – La...

Alytiškiai jau pamėgo kiną iš automobilio. Kiekvienais metais Alytaus dainų slėnio aikštelė virst...

Alytaus dizaino savaitė. Įžvalgos KARTU. 2022 m. gegužės 23 – 28 d.