Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje ir aplink: kur apsilankyti ir ką pamatyti

Sulaukėme vasaros. Nors ir kitaip nei įprastai, vis tiek jau planuojame kaip leisime savaitgalius, laisvą laiką po darbų, vasarą, atostogas. Juk taip norisi pakeliauti ir pamatyti, tai ko dar nematei arba sugrįžti į pamėgtas vietas.

FM99 nusprendė pakalbinti ir pakeliauti po Dzūkiją. Pirmajam pokalbiui tradiciškai pasirinkome Alytaus turizmo informacijos centrą, juk tai mūsų miestas, kuriame gyvename. Nors daugelis gyvename mieste ar rajone, bet turbūt ne kiekvienas žinome, ką galime aplankyti ar pamatyti. O pakalbinę centro direktorę Leną Valentaitę – Gudzinevičienę išgirdome, tai ko dar nežinojome. Tad ką gi galime pamatyti Alytaus krašte.

 

 

Pasirodo, kad maždaug per vieną valandą, Alytaus mieste galima aplankyti net 17  lankytinų objektų: miesto sodas, laisvės angelas, buvę Šaulių namai, kraštotyros muziejus, senamiesčio skveras, restauruojama sinagoga

Alytuje netrūksta ir kitų lankytinų vietų: pagrindinis objektas traukiantis lankytojus – aukščiausias pėsčiųjų ir dviračių tiltas, bei šalia esantis piliakalnis.

Daug lankytojų teiraujasi voveraičių. Tačiau.. ne bronzinių skulptūrėlių, o kur galima sutikti, pamatyti gyvų. O šių gyvūnėlių galima pamatyti tiek miesto sode, tiek jaunimo parke. Dėl šių mažų gražuolių šeimos su mažais vaikais specialiai atvažiuoja į Alytų. Tad kaip ir galime sakyti, kad tai tampa tokiu nauju traukos objektu.

Gamtos grožį galime pamatyti pasivaikščioję Vidzgirio pažintiniu taku. Jei nežinote kur jį rasti – takas prasideda prie Pulko ir Vidzgirio gatvių sankryžos. Čia rasite įrengtus informacinius stendus, krypties ženklus, kurie padės orientuotis take. Šiuo pažintiniu taku galima nueiti iki pat Tarzanijos nuotykių parko. O dalis parko eina ir pro Radžiūnų piliakalnį.

Kadangi daugelis žmonių keliauja savarankiškai, jiems gali pagelbėti programėlė telefone „#Visit Alytus. Tačiau, pasak direktorės, ir lankstinukai vis dar nepraranda populiarumo.

Alytaus miestas turi ir I-ąjį fortą. Jei turėtume galimybę fotografuoti jį iš viršaus, pamatytume širdelės formą, „o pasirodo čia iš seniai numatyta, kad bus meilės miestas“. Taip pat yra ir Alytaus IV –asis fortas, bet į jį dar nėra nuorodų, tačiau „tai jau numatyta planuose“.

Nepamirškime dviračių maršruto nusidriekusio istoriniu geležinkeliu tarp Alytaus ir Varėnos. Čia rasite visus pažymėtus objektus: tiltelius, buvusius viadukus, informacinius stendus.

Punios piliakalnis

Su paukščių įvairove susipažinsite apsilankę Žuvinto biosferos rezervate. Čia baigiama atnaujinti lankytojų ekspozicija, kurią bus galima aplankyti jau po birželio 9-osios. „Bus labai įdomi nauja ekspozicija“. Daug lankytojų sulaukia ir rezervato pažintinis takas. Įspūdingą sūkurinį fontaną galim pamatyti Butrimonyse. Kol kas fontanas dar neveikia, bet birželio viduryje jau planuojama jį įjungti. Butrimonyse aplankykite ne tik fontaną, bet ir rekonstruotą miesto aikštę, taip pat: „sūpynės, lauko instrumentų aikštelė, su vaikais yra ką veikti“. Lankytinų objektų Alytaus krašte netrūksta: Raižių mečetė, Punios piliakalnis, Punios šv. Jokūbo bažnyčia. Punios piliakalnis dar laukia tvarkymo darbų, „labai tikimasi, kad šie darbai prasidės dar šiais metais“. Alytaus rajone  aplankykite Kumečių užtvanką, kuri vadinama Kumečių kriokliu.

Tad jei reikia informacijos, gidų pagalbos, galima kreiptis į Alytaus Turizmo ir Informacijos centrą, kur visada galite sulaukti pagalbos.

Direktorė sako, kad „galima planuoti savo laiką, pomėgius taip kaip kam patogu. Kiekviena seniūnija turi savų aspektų, vienoje galima lankyti gamtos objektus, kaip antai didysis Dzūkijos akmuo, mineralinės versmės. Kiekviena seniūnija savaip išskirtinė.“

„Kviečiam keliauti“. Nepatingėkim, pamatykim ir atraskim savo kraštą

Kitos naujienos

Pavasariop prasideda aplinkos tvarkymo darbai. Gyventojai raginami atkreipti dėmesį, kokiais atve...

Alytaus kraštotyros muziejuje antradienį pristatyta Vilmanto Dunderio knyga apie Kovo 11-osios akto signa...

Per pirmą dieną, vasario 21-ąją, kai buvo pradėti rinkti parašai už kandidatus į prezidentus, TS-LKD kand...

Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) teigiant, kad buitiniai vartotojai ir mažos įm...