Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje išaugs profesionalių suvirintojų skaičius?

Įsibėgėjant priėmimui į profesines mokyklas, mokytis jose jau pareiškė norą per 8,5 tūkst. moksleivių – sulaukta beveik 800 daugiau priėmimo prašymų nei pernai tuo pačiu laiku, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.

Šiemet norintieji įgyti amato dažniausiai renkasi grožio ir sveikatos paslaugų profesijas, taip pat automechaniko, statybininko apdailininko, programuotojo ir aviamechaniko specialybes. Tuo tarpu Alytuje didžiausio susidomėjimo sulaukia suvirintojo profesija, teigia Alytaus Profesinio rengimo centro vadovas Vytautas Zubras.

Alytaus Profesinio Rengimo Centras vadovas Vytautas Zubras
Alytaus Profesinio rengimo centro vadovas Vytautas Zubras

Vytautas Zubras džiaugiasi, kad Alytaus Profesinio rengimo centras šįmet taip pat sulaukia daugiau mokinių – jau dabar pateikta  530 paraiškų, iki rugsėjo 1-osios šis skaičius gali išaugti iki 800. Profesinio rengimo centro vadovas sako, kad atgyja kurį laiką nepopuliariomis buvę specialybės, susirenka pilnos klasės: „baigiamos formuoti tiek įgijusių pagrindinį, tiek vidurinį išsilavinimą mokinių klasės. Siūlome net 34 programas, mėgiamiausios yra tos, kurios duoda konkrečius praktinius gebėjimus – tai automobilių mechaniko, kirpėjo, tarptautinių vežimų vairuotojo, kosmetiko, virėjo, barmeno specialybės“.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės, stojančiųjų į aukštąsias mokyklas pastaraisiais metais mažėja, o norinčiųjų mokytis profesinėse mokyklose skaičius auga kasmet po 10 proc., arba apie 2 tūkst. jaunuolių.

74 šalies profesinio mokymo įstaigos siūlo per 200 įvairių profesinio mokymo programų, į profesines mokyklas priimami mokiniai nuo 14 metų. Profesinis mokymas yra nemokamas pirmą kartą kvalifikacijos siekiantiems asmenims. Pažangiems mokiniams mokamos stipendijos, jie aprūpinami bendrabučiu.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...