Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje kinai žadėjo bendradarbiavimą (interviu su kinų delegacija)

 

Šiandien Alytuje lankėsi Ningbo (Kinijos) miesto delegacija, su kurios atstovais Alytaus miesto vadovai aptarė investicijų iš Kinijos galimybes. Abi pusės sutiko, kad labiausiai bus siekiama glaudžiai bendradarbiauti tekstilės ir baldų gamybos srityse. Ningbo miesto atstovų teigimu, Alytaus miesto pramonės gaminiai itin kokybiški – todėl dviejų miestų glaudus bendradarbiavimas Alytaus miesto įmonėms atvertų kelius į Kinijos rinką.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės mero Vytauto Grigaravičiaus, šis delegacijos vizitas – miesto vadovų apsilankymo pas J. E. Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorių Wei Ruixing tęsinys. „Džiugu, kad gana greitai ambasadorius sureagavo ir įvyko mus dominančio miesto vizitas. Ningbo atstovų nuostata dėl investicijų ir kitų sąlyčio taškų ieškojimo tvirta, tai labai geras ženklas. Tikimės, kad patvarus ir glaudus bendradarbiavimas padės verslo įmonėms atverti naujas rinkas ir galbūt investicijos iš Kinijos pasieks Alytaus miestą“, – sakė meras.

Anot Ningbo Užsienio ryšių skyriaus direktoriaus pavaduotojo Ye Rongzhong, Alytaus miestas įsikūręs puikioje strateginėje vietoje ir bendradarbiavimo sričių galėtų būti tikrai daug. „Viena iš sričių, kur galėtume pasidalinti savo patirtimi – tekstilės pramonė. Tarp miestų galėtų būti plėtojamas jos gaminių importas ir eksportas. Dar viena verslo sritis – baldų gamyba. Alytiškiai galėtų pristatyti savo produkciją Kinijos rinkai, o Ningbo verslininkai investuoti Alytuje“, – kalbėjo Y. Rongzhong.

Susitikimo su Ningbo delegacija metu Alytaus miesto savivaldybės meras V.Grigaravičius buvo pakviestas atvykti į Ningbo miestą, kur būtų pasirašyta miestų bendradarbiavimo sutartis, leidžianti įgyvendinti numatomus investicijų ir verslo plėtros planus
Susitikimo su Ningbo delegacija metu Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius buvo pakviestas atvykti į Ningbo miestą, kur būtų pasirašyta miestų bendradarbiavimo sutartis, leidžianti įgyvendinti numatomus investicijų ir verslo plėtros planus

Ryšys su Ningbo miestu buvo užmegztas dar 2014 m. Alytaus miesto savivaldybei pasirašius bendradarbiavimo ketinimų protokolą. Kinijoje pasirašytame dokumente buvo numatyta bendradarbiauti ekonomikos, prekybos, kultūros, mokslo ir technologijų, švietimo, sveikatos apsaugos, turizmo ir kt. srityse.

Susitikimo su Ningbo delegacija metu Alytaus miesto savivaldybės meras V. Grigaravičius buvo pakviestas atvykti į Ningbo miestą, kur būtų pasirašyta miestų bendradarbiavimo sutartis, leidžianti įgyvendinti numatomus investicijų ir verslo plėtros planus.

Vizito Alytuje metu Ningbo miesto delegacija taip pat lankėsi Alytaus šv. Benedikto gimnazijoje bei UAB „Haltex“.

Kitos naujienos

Tylos užtvanka sugriūna ir erdvę užlieja šviesos! Merkinėje jau ketvirtą kartą vyks menų festival...

Alytaus apskrities tuberkuliozės ligoninė bus prijungta prie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės, tr...

Tradicinis ir tūkstantines žiūrovų minias pritraukiantis, vienas laukiamiausių vasaros renginių A...

Tai sužinosime parodoje „Atsiminimų miestas“ liepos 31 d. (trečiadienį), 17 val. Ilgai lauktas „M...