Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje koncertuos bajano virtuozas iš Ukrainos

Birželio 11 dieną, 18 val. Audiovizualiųjų menų centre (buvusioje Alytaus sinagogoje) įvyks „Shalom Culture & Music Festival” koncertas, kurio metu išskirtinę programą atliks bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets. Renginio metu skambės J. S. Bach, A. Vivaldi, J. Sibelius, R.Ruggieri, M. Legrand kūryba, ukrainiečių kompozitorių V. Vlasov, Y. Derbenko, V. Zubitsky, S. Voitenko, B. Mironchuk kūriniai bei žydiškų melodijų interpretacijos. Išankstiniai bilietai į koncertą kainuoja tik 8 Eur, o renginio dieną kainuos – 10 Eur. Bilietai.

FM99 studijoje Bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets ir Tadas Daujotas VšĮ „Prabudimo orkestras” vadovas.

Į Alytų atvyksta jau antrą kartą

Užkarpatėje gyvenantis muzikantas Lietuvoje koncertuoja reguliariai, o į Alytų atvyksta jau antrąjį kartą. Pirmą sykį mūsų mieste atlikėjas iš Ukrainos lankėsi 2022 metais su smuiko ir bajano kolektyvu „YeS Duet“. Tuomet sausakimšoje Alytaus sinagogoje virtuozų duetas atliko įspūdingą muzikinę programą, kuri buvo koncertinio turo per Lietuvą „Malda už taiką“ dalis. 

„2022 metais vykęs „YeS Duet“ koncertas Alytaus sinagogoje labai nustebino ir pradžiugino. Karo draskomos šalies muzikantai įnešė gūsį gerų emocijų ir pralinksmino publiką. Labai patiko kiekvieno kūrinio pristatymas ir pasakojamos istorijos. Pirmą kartą teko sudalyvauti bajano ir smuiko dueto atliekamam koncerte. Atrodo nėra žanro ar kūrinio, kurio negalėtų atlikti šis įstabus instrumentas, o muzikantų meistriškumas išties prikausto prie kėdės ir nepalieka nei vieno klausytojo abejingo. Šiais metais su šeima labai laukiame naujo šio atlikėjo pasirodymo ir tikimės išgirsti jau girdėtas bei naujas melodijas“, – savo mintimis dalinasi Alytuje dirbantis vaistininkas Deividas Burdulis.

„Prieš dvejus metus Alytaus Audiovizualiųjų menų centre įvykęs koncertas „Malda už taiką“ atvedė į pažintį su charizmatiškaisiais bajano (Yevgenii Musijets) ir smuiko (Serhii Doboš) virtuozais iš Ukrainos – instrumentiniu „YeS Duet“ ansambliu. Iki šiol atmintyje išlikęs šiltas prisiminimas apie šio dueto pasirodymą – gyvą, įtraukų, netgi šmaikštų, bet tuo pačiu leidusį nurimti, susimąstyti. Prasmingas, taikos žinią ir šviesą nešęs koncertas labai organiškai įsiliejo į antram gyvenimui prikeltos sinagogos erdves, nes renginio programoje skambėjo  ne tik klasikos kompozitorių kūryba, bet ir temperamentingai atliekama žydiška muzika. O ko vien vertas penktos kartos bajanisto Yevgenii Musijets solo pasirodymas! Asmeniškai pirmą kartą teko gyvai išgirsti bajano, dumblinio muzikos instrumento, skambesį. Neįtikėtina, kokias galimybes profesionalo rankose jis gali pademonstruoti. Užsimerki ir, rodos, nusikeli į vargonų gaudesiu užpildytą katedrą. Bus labai smagu šį jausmą patirti iš naujo“, – savo mintimis dalijasi Alytaus kraštotyros muziejaus Audiovizualiųjų menų centro darbuotoja Lina Valaitytė.

Yevgenii Musijets FM99 studijoje

Prisiminimai iš Lietuvos

„Pamenu, 2022 metais su smuikininku Serhii Doboš apvažiavome beveik visą Lietuvą. Mūsų draugai Tadas ir Elina Daujotai surengė mums maždaug 40 koncertų. Buvo tikrai labai įdomus turas – koncertavome ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir miesteliuose bei kaimuose. Grojome dviese bei su VDU kameriniu orkestru, o renginiai vyko įvairiausiose erdvėse – miestų aikštėse, kultūros centruose, sinagogose, bažnyčiose, Lietuvos Respublikos Seime, muziejuose, geležinkelio stotyse bei gyvenamųjų namų kiemuose. Vieną sykį pradėjo stipriai lyti, todėl koncertą iš kiemo perkėlė į gyvenamojo namo laiptinę. Tai buvo labai įdomus ir išskirtinis „Kaunas 2022” programos koncertas“, – savo prisiminimais dalinasi bajano virtuozas iš Ukrainos Yevgenii Musijets.

„Bendradarbiauti su tokio lygio muzikantais yra tikras malonumas. Jevgenijus yra penktos kartos bajanistas – bajanu grojo jo mama, senelis, prosenelis ir netgi pro-prosenelis. Taigi muzika jau yra įrašyta jo genuose. Jevgenijus groja virtuoziškai, bet tuo pačiu jis yra toks paprastas ir labai draugiškas. Šios charakterio savybės sužavi publiką ir koncertai tampa išskirtiniai bei ypatingi“, – savo įspūdžiais dalinasi žydiškos muzikos ir kultūros festivalio organizatorius, VšĮ „Prabudimo orkestras“ vadovas Tadas Daujotas.

Naujas žydiškos muzikos ir kultūros festivalis

Gegužės 14 dieną Yevgenii Musijets su atlikėjais iš Lietuvos ir Izraelio dalyvavo „Shalom Culture & Music Festival” atidarymo koncerte, o birželio 7 ir 11 dienomis šio žydiškos muzikos ir kultūros festivalio programoje surengs solinius koncertus Palangos kurhauze ir Alytaus sinagogoje. Šių pasirodymų metu bajano virtuozas iš Ukrainos atliks išskirtinę programą, kurioje į vieną visumą susilies klasikinės muzikos šedevrai, ukrainiečių kompozitorių kūryba bei žydiškų melodijų interpretacijos.

„Shalom Culture & Music Festival“ vyks nuo gegužės iki spalio mėnesio ir aplankys net 11 Lietuvos miestų ir miestelių. Beveik pusę metų truksiančioje žydiškos muzikos ir kultūros festivalio programoje skambės klasikinė bei šiuolaikinių kompozitorių muzika, klezmerio melodijos, džiazo improvizacijos, vyks parodos bei meninės akcijos. Festivalyje dalyvaus muzikantai ir dainininkai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Ukrainos, Vokietijos bei Izraelio. Šiais metais festivalio programoje planuojama surengti virš 20 koncertų, kurie vyks Vilniaus, Kauno, Šiaulių ir Palangos koncertų salėse, Senojoje Zapyškio bažnyčioje, Alytaus, Joniškio, Kėdainių, Pakruojo ir Žiežmarių sinagogose bei Telšių ješivoje.  

Organizatorių informacija

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Liepos 6-ąją – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – kviečiame švęsti Dzūkij...

Grupė 

Druskininkų rajone sunkiai apgirtęs vyras smurtavo prieš mažametę mergaitę. Kaip pranešė Alytaus apskriti...

Birželio 25 d. įsigalioja vasaros laikotarpio Alytaus miesto viešojo transporto tvarkaraščiai: da...