Klausyti gyvai

21:00 - 24:00

Vakaro dvelksmas

Alytuje menininkai demonstruos ką galima sukurti iš molio, ugnies bei metalo

Alytaus dailiųjų amatų mokykloje atidarytas Tarptautinis keramikos ir juvelyrikos simpoziumas „Juodasis Dzūkijos auksas: molis, ugnis, metalas“. „Juodasis Dzūkijos auksas: molis, ugnis, metalas“ – aukšto meninio lygio ir profesionalios kultūrinės raiškos projektas, kuriame numatytos įgyvendinti veiklos ne tik supažindins Alytaus miesto bendruomenę su tradiciniais Dzūkijos krašto amatais – keramika ir juvelyrika, bet ir skatins tarptautinį menininkų bendradarbiavimą, padės formuoti patrauklų Alytaus kaip kūrybiško miesto įvaizdį Lietuvoje ir užsienyje, garsinti Alytaus miestą.

Alytaus dailiųjų amatų mokykloje atidarytas Tarptautinis keramikos ir juvelyrikos simpoziumas „Juodasis Dzūkijos auksas: molis, ugnis, metalas“ (FM99 nuotr.)

Projektas taip pat paskatins nenutolti nuo kultūros paveldo, padės atskleisti savo šalies savitumą, saugoti ir skatinti savo tautos kultūrinę patirtį, didžiuotis savitu kultūros paveldu, kurį per šimtmečius puoselėjo lietuvių tauta ir kuris ligi šiol labiausiai domina kitas pasaulio šalis ir padeda joms pažinti Lietuvą.

Alytaus dailiųjų amatų mokykloje atidarytas Tarptautinis keramikos ir juvelyrikos simpoziumas „Juodasis Dzūkijos auksas: molis, ugnis, metalas“ (FM99 nuotr.)

Keramikos ir juvelyrikos dirbtuvėse, dirbs profesionalūs septyni keramikai ir septyni juvelyrai iš Lietuvos ir užsienio. Simpoziumą vainikuos rugpjūčio 25 d. 13 val. vyksianti paroda, kurioje Alytaus miesto bendruomenei ir miesto svečiams bus pristatyta simpoziume dalyvavusių keramikos ir juvelyrikos meistrų kūryba.

Kitos naujienos

Apie įdomius Alytaus istorinius įvykius ir būsimą parodą apie Alytaus senamiestį FM99 kalb...

Ši vasara, ypač ši savaitė, Lietuvoje visus alina karščiais. Apie karščio pavojus ir pove...

Tautiška giesmė šiemet bus transliuojama iš Alytaus – „Lietuvos kultūros sostinės 2022...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...