Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje – nemokama filmo „Geresnis vyras“ peržiūra ir svarbus pokalbis po jo

Smurtas prieš moteris – problema, su kuria susidūrė beveik kiekvienas iš mūsų. Žiniasklaidoje informacijos daug, dažnai aprašomi tragedija pasibaigę atvejai, tačiau kai nuo smurto kenčia mums artimas žmogus, nežinome, kaip elgtis, ką sakyti, kur ieškoti pagalbos.

Lapkričio 29 dieną 17.30 val. Alytaus miesto teatro Mažojoje salėje vyks renginys „Atviri pokalbiai apie smurtą šeimoje“. Iš Alytaus kilusios Birutės Sabatauskaitės vadovaujamas Lietuvoje žmogaus teisių centras, Alytaus miesto klubas „Zonta“, Alytaus miesto moterų krizių centras ir Lygių galimybių plėtros centras kviečia atvirai pasikalbėti apie problemą, nuo kurios vienu ar kitu savo gyvenimo periodu yra nukentėjusi kas trečia Lietuvos moteris.

„Tai labai didelis skaičius. Vadinasi, net jei nenukentėjome pačios, tikrai žinome kolegę, giminaitę, kaimynę ar draugę, kuri patyrė ar šiuo metu patiria smurtą šeimoje. Dažną iš mūsų – tiek vyrus, tiek moteris – kamuoja klausimas, ką daryti? Kaip jaučiasi moteris, prieš kurią nuolat smurtaujama? Kaip padėti draugei, kuri, atrodo, susitaikė su nuolatiniu smurtu? Kodėl smurtas prieš moteris toks paplitęs? Būtent į šiuos klausimus ir bandysime rasti atsakymą“, – sako B. Sabatauskaitė.

Pokalbio metu savo asmenine patirtimi dalinsis Jolanta, renginyje taip pat dalyvaus Vilana Pilinkaitė-Sotirovič iš Lygių galimybių plėtros centro, Irma Trainavičienė iš Alytaus miesto moterų krizių centro ir B. Sabatauskaitė.

Prieš pokalbį bus rodomas didžiausio Baltijos šalyse nekomercinio kino festivalio „Nepatogus kinas“ pristatomas dokumentinis filmas „Geresnis vyras“. Filmas pasakoja apie kanadiečius Steve’ą ir Attiya, kurie kadaise buvo pora. Steve’as nuolat terorizuodavo Attiyą ir prieš ją naudojo fizinį smurtą. Steve’as prisipažįsta, kad šitaip tikėjosi išlaikyti merginą prie savęs, tačiau savo veiksmais tik stūmė ją šalin. Po dvidešimties metų Attiya ryžtasi susitikimui su Steve’u. Ji nori sužinoti, ar jis prisimena jų santykius ir ar yra pasiruošęs prisiimti atsakomybę už sukeltą skausmą.

Kitos naujienos

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...

1992 metais išgarsėjusi pirmoji lietuviško repo grupė „Pompa“ šiemet išleis vinilinę plokštelę „Labai mal...