Klausyti gyvai

10:00 - 11:00

Informacinis kanalas

„LitPol Link“ elektros jungtis sujungs Lietuvą su Vakarų Europos tinklais“ – sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė(Interviu FM99 studijoje)

Šiandien Alytaus rajone, Butkūnuose oficialiai pradėta tiesti elektros jungtis tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ sujungs Lietuvos tinklus su Vakarais, teigia Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė viešėjo ir radijo stoties FM99 studijoje, pokalbį apie energetikos problemas ir sprendimus galite pasiklausyti čia:DSC_4155

„Lietuva labai sparčiai žengia energetinio savarankiškumo keliu. Tai užtikrins mums ir politinį, ir ekonominį saugumą, ir energetinį saugumą ir savarankiškumą. Tai labai svarbu, nes būtent per energetiką mūsų politika buvo įtakojama iš Rytų. Per energetiką buvo vykdoma destabilizacija ir spaudimas Lietuvai“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Oficialiai pradėta elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ statyba. Ceremonijos metu įkasta simbolinė kapsulė.
Oficialiai pradėta elektros jungties tarp Lietuvos ir Lenkijos „LitPol Link“ statyba. Ceremonijos metu įkasta simbolinė kapsulė.

Alytaus rajone taip pat viešėjęs energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius teigė, jog „LitPol Link“ projektas intensyviai įgyvendinamas ir Lenkijos pusėje. „Intensyviai dirbama ir Lenkijos pusėje. Iš partnerių jaučiame didelę paramą ir norą, kad šis projektas būtų baigtas Lenkijos pusėje“, – teigė J.Neverovičius.Europos Komisija pernai spalį patvirtino maždaug 250 svarbiausių energetikos infrastruktūros projektų sąrašą, tarp kurių yra ir „LitPol Link“.Preliminarios 1,281 mlrd. litų vertės jungtis yra vienas strateginių Lietuvos energetikos projektų, ji pirmą kartą sujungs trijų Baltijos valstybių ir Vakarų Europos elektros perdavimo infrastruktūras ir sudarys sąlygas elektros rinkų integracijai.

 

Kitos naujienos

Naujasis „Wolves“ treneris Kęstutis Kemzūra šiandien buvo pristatytai komandai ir surengė pirmąją...

Bendrovė „Alytaus šilumos tinklai“ įgyvendino projektą ir beveik pusšimtyje Alytaus miesto švieti...

Apie  branduolinio ginklo dislokavimą Baltarusijoje, Kinijos vadovo vizitą Rusijoje ir ukrainieči...

Per tris dešimtis žmonių įkalinta, keletas nužudyti - tyli vizualinė kova laikinai okupuotose Ukrainos te...