Klausyti gyvai

24:00 - 08:00

Nakties garso takelis

Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo čempionas Aldas Baranauskas

Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo čempionas Aldas Baranauskas 

Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo cempionas Aldas Baranauskas ir jo atminimasFM99 (2)Alytuje įvyko tarptautinis dziudo komandų turnyras, skirtas pirmam Europos čempionui iš nepriklausomos Lietuvos, alytiškiui Aldui Baranauskui (1972 – 2013).
Iš Lietuvos ir įvairių Europos šalių į Dzūkijos sostinę atvykę dziudo sportininkai prisiminė 1992 metų istoriją, kai visų amžiaus grupių šalies dziudo čempionas, savo lėšomis išvyko į senojo žemyno U-21 pirmenybes Jeruzalėje (Izraelis) ir tapo nugalėtoju. Aldas sportuoti dziudo pradėjo 7-erių, kandidatu į sporto meistrus tapo 14-os, o sporto meistru – 16-os metų, po to pasiekė ir juodąjį diržą – tarptautinio sporto meistro lygį. A. Baranausko brolis Nauris Baranauskas, sūnus Lukas Baranauskas ir pirmasis treneris Zenius Vencevičius atidarė čempiono atminimo sienelę, prie kurio pririšo simbolinį juodąjį diržą. Šis atminimo akcentas po turnyro atsidurs būsimame Alytaus dziudo centre.

Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo cempionas Aldas Baranauskas ir jo atminimasFM99 (4)Turnyro atidarymo metu Lietuvos Respublikos himną atliko Rimutė Vaickelionytė ir jai pritarusieji, o turnyro dainą – jos muzikos autoriai Andrius Abromavičius, Raimundas Valatka ir jiems talkinusi Kristina Šiupienytė. Aerobatinį skrydį radijo bangomis valdomu lėktuvu dovanojo pasaulio oro žaidynių Italijoje čempionas Donatas Paužuolis. Savo originalųjį šokį „Kimono dance” dovanojo Alytaus ir kitų Lietuvos breikerių komanda „Banzai”. Pirmą kartą Alytuje surengtas „Aldo dziudo“ turnyras iškart sulaukė gerų atsiliepimų ir pasiūlymo renginį įtraukti į pasaulinį tarptautinių dziudo turnyrų kalendorių.

Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo cempionas Aldas Baranauskas ir jo atminimasFM99 (5)Po lemiamos kovos, kurioje nugalėjo alytiškis Rokas Nenartavičius (90 kg) ir pirmąjį tarptautinį „Aldo dziudo” turnyrą laimėjo Lietuvos pirmoji komanda, kurios garbę taip pat gynė Lorenas Ažukas ir Mykolas Lukoševičius (66 kg), Deividas Tarulis ir Valius Valvonis (73 kg), Martynas Lukoševičius (81 kg) ir Rokas Šimonis (+90 kg). Antrą vietą užėmė Latvijos pirmoji, trečiąją – Lietuvos antroji ir Slovėnijos komandos. Šioms ir kitoms Lietuvos ir kitoms U-21 komandoms Aldo Baranausko atminimo turnyras tapo pagrindine repeticija prieš artėjantį Europos jaunimo čempionatą.
Zenono Šilinsko nuotraukos,

Aldodziudo.lt informacija

Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo cempionas Aldas Baranauskas ir jo atminimasFM99 (6)Alytuje pagerbtas pirmasis Europos dziudo cempionas Aldas Baranauskas ir jo atminimasFM99 (3)

Kitos naujienos

Šįvakar visi keliai – į Rotušės aikštę. Vakaro tamsa apgaubta Dzūkijos sostinė 20 val. miestelėnu...

Sostinėje kai kurie daugiabučiai jau šildosi. Kaip Alytuje? Kiek kainuos šildymas ir ar jau verta jungti,...

Šį sekmadienį Pasaulinės gyvūnų globos dienos minėjimas Alytuje.

Po dviejų skaudžių pralaimėjimų DFK "Dainava" bandys grįžti į pergalių kelią Alytaus miesto stadi...