Klausyti gyvai

20:00 - 21:00

Vakaro dvelksmas

Alytuje planuojama įkurti japonišką sodą

Alytaus mieste po maždaug dvejų metų turėtų pradėti veikti japoniškas sodas. Kartu su Alytaus miesto savivaldybės vadovais ir specialistais aptarti būsimo sodo vizijos  į Dzūkijos sostinę atvyko Japonijos landšafto architektai Andreas Hamacher ir Saki Kosugi.

Kaip teigė kartu  su Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoju Tautvydu Tamulevičiumi ir tarybos nariu, bonsų meistru Kęstučiu Ptakausku būsimo Japoniško sodo vietą apžiūrėjęs architektas A. Hamacher, Japoniškam sodui vieta Alytuje parinkta puikiai. „Džiugu, kad jūs esate labai suinteresuoti turėti japonišką sodą. Malonu ir tai,  kad klostosi gana glaudūs Lietuvos ir Japonijos bendradarbiavimo ryšiai. Tad belieka mums susėsti prie bendro stalo ir apibendrinti savivaldybės ir miesto gyventojų pageidavimus. Visa tai reikia padaryti tam, kad galėtume sukurti visoms suinteresuotoms pusėms tinkamą sodo dizainą,” – teigė svečias.

Alytaus mieste po maždaug dvejų metų turėtų pradėti veikti japoniškas sodas (AMS nuotr.)

Paprašytas pasidalinti mintimis apie būsimo Japoniško sodo Alytuje viziją, bonsų meistras K. Ptakauskas teigė, kad neatsiejami japoniško sodo elementai, kuriuos lankytojai ras ir šiame sode  – vanduo, medis, akmuo ir mažoji architektūra. „Šis sodas turėtų  būti labai natūralus ir artimas Lietuvos gamtai. Jame galėtų veikti muziejus, kuriame lankytojai  galėtų rasti informacijos  apie Alytaus ir Japonijos bendradarbiavimą,” – teigė K. Ptakauskas. Čia, anot bonsų meistro,  galėtų būti perkelta ir jo paties  sukaupta medžiaga apie bonsus ir Japonijos kultūra. Sode taip pat turėtų būti  pastatytas arbatos namelis bei įrengtas žuvų tvenkinys.

Alytaus mieste po maždaug dvejų metų turėtų pradėti veikti japoniškas sodas (AMS nuotr.)

K. Ptakausko nuomone, apsilankymas sode turėtų būti mokamas. Tiesa,  mokėti už apsilankymą lankytojams tektų minimaliai, o sodo priežiūra iš dalies galėtų būti patikėta mokiniams: „Manau, kad šio sodo priežiūrą būtų galima patikėti mokykloms. Būtų puiku išdalinti sodą lopinėliais  švietimo įstaigoms, kad mokiniai galėtų jį prižiūrėti – ravėti, sušluoti lapus ir pan. Tokie darbai vaikams taptų puikia galimybe susipažinti su gamta ir išmokti ją mylėti,” – teigė jis.

Alytaus mieste po maždaug dvejų metų turėtų pradėti veikti japoniškas sodas (AMS nuotr.)

Japonijos landšafto architektai įsipareigojo iki kitų metų parengti japoniško sodo Alytuje projektą. Jį Alytaus miesto savivaldybės specialistams svečiai planuoja pristatyti 2018 m. sausio mėnesį, o visuomenei – kitų metų birželį. Japonijos landšafto architektų nuomone, jeigu visi darbai vyks kaip planuojama, Japoniškas sodas Alytuje, prie Mažosios Dailidės ežerėlio, pradės veikti 2019 m. Žemės sklypą (20 arų) kuriame planuojama įkurti Japonišką sodą,  praėjusiais metais nupirko UAB „Marisa”. Dar apie 30 arų žemės  šio sodo įrengimui skirs Alytaus miesto savivaldybė.

Kitos naujienos

Kiekvienais metais sulaukiame šimtų Jūsų nuotraukų su naujai atsivėrusiomis ar iki gyvo kaulo įky...

Varėnos rajono policijos komisariato pareigūnai vykdo Gabijos Samuščenko (gim. 2006 m.) paiešką, kuri Var...

Alytuje praūžė ilgai lauktas pirmasis tokio formato kultūrinių patirčių festivalis jaunimui „Nuo ...

BALANDŽIO 30 D. 18:00 val. Alytaus kino klube "Kino kablys" kviečiame į filmo "Karta.EU" premjerą ir susi...