Klausyti gyvai

11:00 - 12:00

Laisva forma

Alytuje „Signatarų stalas“ sujungia kartas

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Istorija ir ateitis susijungia šiandienoje. Tapęs Lietuvos kultūros sostine, miestas kuria jungtis. Tai atspindi unikali Alytaus miesto teatro idėja – meninė instaliacija „Signatarų stalas“, skirta Vasario 16-ąjai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

„Ant šio stalo išraižytas visas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas su signatarų pavardėmis. Šalia jo stovi 20 kėdžių, simbolizuojančių 20 signatarų, 1918 m. vasario 16-ąją pasirašiusių istorinį dokumentą“, – pasakoja Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Šviečiantis „Signatarų stalas“ Alytaus miesto teatro amfiteatre ypač įspūdingai atrodo vakare. Čia iš teatro langų „žvelgia“ ir patys signatarai, tarsi stebėtų mūsų gyvenimą.

Prie šio „Signatarų stalo“ tilps visos šeimos kartos. Prisėdus ant šalia esančių kėdžių, seneliai kviečiami dalintis savo laisvės istorijos žiniomis ir  gyvenimiškomis patirtimis su mylimais anūkais, tėvai – atsakyti į vaikams kylančius klausimus. Įsiamžinę, turėsite išliekamąją vertę turinčią šiandienos istorijos nuotrauką savo šeimos albume.   

Už šios, patriotiškumą įtvirtinančios, meninės instaliacijos idėjos palaikymą ir išpildymą Alytaus miesto teatras dėkoja Alytaus profesinio rengimo centro direktoriui Vytautui Zubrui,  pavaduotojai ūkio reikalams Jolantai Krilavičienei,  „Signatarų stalo“ gamybos kuratoriui Ryčiui Motiejūnui ir Vytautui Tuminauskui kartu su mokiniais įamžinusiems istorinį tekstą. Taip pat mokytojui Rolandui Barniškiui ir jo mokiniams už  signatarų kėdžių gamybą. Prie idėjos įgyvendinimo svariai prisidėjo verslas – UAB „Lankava“ ir AB „Lytagra“. Tai nuostabi bendrystės, atsakomybės, pilietiškumo pamoka.

Ši instaliacija miesto centrą puoš visą vasario mėnesį.

Minint Vasario 16-ąją, šalia miesto teatro, ant šaligatvio, švies eilutės iš „Tautiškos giesmės“  ir žodžiai , stiprinantys atsakomybę už mūsų laisvę.

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...