Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje šildymo sezonas prasidėjo vos pasibaigęs

Prenumeruokite FM99 radijo podcast’ą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Šildymo sezonas jau pasibaigė, bet staiga atšalus orams ir net atsiradus sniegui jis vėl grąžintas, o šildymas daugelyje pastatų sugrąžintas. Anot Alytaus šilumos tinklų vadovo Mindaugo Neverdausko, dėl šildymo sezono pradžios ir pabaigos gali spręsti patys pastatų savininkai, o jį įjungia ir išjungia ne šilumos tinklai.

“Orai atšalo labiau nei buvo prognozuota. Patį šildymą atjungia ne šilumos tinklai, o kiti prižiūrėtojai tokie kaip bendrijos, pirmininkai. Dalis namų savaitgalį, nekreipdami dėmesio į tai, kad pasibaigė šildymo sezonas, pasijungė vėl. Jei giliau pažiūrėjus į šį klausimą, tai šildymo sezono pabaiga yra daugiau skirta tik švietimo ir savivaldybių įstaigoms, bet paprastai namas gali sprendimus priimti pats kada nori. Mūsų aptarnaujami objektai beveik visi pasijungė, gal viena kita mokykla kur nevyksta pamokos, darželiai ir daugiabučiai irgi visi išskyrus kai kuriuos renovuotus namus.” – pasakoja M.Neverdauskas.

„Alytaus šilumos tinklai“ direktorius M.Nevardauskas

Didmiesčiai net nesvarstė galimybės stabdyti šildymo sezono, tada kai jį sustabdė Alytus. Svarbu yra ir higienos normos, o jos yra tokios:

“ Pagal higienos normos turi būti užtikrinama 18 laipsnių temperatūra bute, bet tai ir prižiūrėtojų klausimas, šilumos tiekėjas tiekia šilumą iki pirmos sklendės, kaip ji pasiskirsto yra prižiūrėtojo darbas.”

Iš 600 daugiabučių Alytuje atgal šildymą pasijungę 500, ir panašu, kad to dar reikės ilgokai.

“Aš manau, kad šią savaitę dar tikrai bus, o kitos prognozės irgi nekokios, taigi gali ir būti rekordai, kad bus iki gegužės 10, bet prognozės žinoma keistis. Praeitais metais baigėsi 27 dieną, prieš tai gegužės 4. Matyt klimato atšilimas veikia, žiemos nebūna itin šaltos, bet jos užsitęsia.” – svarsto  M. Neverdauskas.

Orai po truputį atšyla, tačiau tikrasis pavasaris neskuba, tad geriau neskubėti su šildymo išjungimu – jis pigesnis už elektrinius šildytuvus ar vaistus.

Kitos naujienos

Yosef Hermosa 2019 metais atvyko iš Ekvadoro, studijuoja Kauno technologijos universitete. Jis pratęs pri...

Pramogų parke „Tarzanija“ bei restorane-viešbutyje „Dzūkijos dvaras“ veikiančios įmonės bei asmenys neįtr...

Sakoma, kad „visi keliai veda į Romą“. Matyt, ir atvirkščiai – keliai veda ir į Alytų, kur v...

Rugsėjo 24 d., šeštadienį, 17 val. Alytaus kraštotyros muziejus pristato skulptoriaus Saadios Bah...