Klausyti gyvai

09:00 - 10:00

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje už 27 mln. eurų norima nuomotis keleivių pervežimo ir elektroninės sistemos paslaugas

Alytaus miesto savivaldybė ketina keleivių pervežimo paslaugoms ir viešojo transporto informacinės sistemos nuomai išleisti 27,530 mln. eurų (be PVM). Plačiau apie tai kalbėjome su Alytaus miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Rasa Vitkauskiene.

Pixabay nuotr.

Paslaugos perkamos 7 metams su galimybe sutartį pratęsti vieną kartą 3 metams.

Savivaldybė nuo 2017 metų spalio šioms paslaugoms pirkti jau vykdė du konkursus, tačiau abu jie buvo apskųsti teismui. Miesto savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Rasa Vitkauskienė sakė, kad savivaldybė, vykdydama teismo sprendimą, liepos 19 dieną paskelbė naują konkursą su patikslintomis sąlygomis. „Dvi konkurso sąlygos buvo apskųstos teismui, ir teismas priėmė sprendimą dėl dviejų reikalavimų pakeitimo, – atsižvelgdami į tai, taisome sąlygas ir skelbiame naują konkursą su patikslintomis sąlygomis“, – teigė R. Vitkauskienė.

Centriniame viešųjų pirkimų portale nurodoma, kad pirmąja pirkimo dalimi siekiama parinkti paslaugos teikėją, kuris teiktų paslaugas Alytaus miesto savivaldybei (12 maršrutų). Maršrutų 12 mėnesių preliminari metinė rida yra 2,337 mln. kilometrų, aptarnaujant nurodytus maršrutus 29 transporto priemonėmis ir turint ne mažesnį kaip 10 proc. transporto priemonių rezervą.

Antroji pirkimo dalis apima elektroninės sistemos nuomą. „Planuojama įdiegti viešojo transporto informacinės sistemos nuomos paslaugą, apimančią visą elektroninių bilietų valdymo ir naudojimo ciklą, transporto priemonių stebėjimą ir keleivių informavimą, kuri padės užtikrinti trigubos kontrolės sistemą paslaugų teikėjams, paslaugų gavėjams bei paslaugų koordinatoriams“, – sakė R. Vitkauskienė. Pasak jos, transporto priemonių stebėjimą užtikrins įdiegta GPS sistema ir vaizdo kameros bei keleivių skaitikliai. Taip pat GPS sistema informacija bus perduodama į autobuso stotelėse sumontuotas LED švieslentes, kuriose atsispindės konkretaus autobuso maršruto atvykimo laikai, o vaizdo kamerų sumontavimas autobusuose leis apriboti galimą vairuotojų piktnaudžiavimą parduodant atitinkamos rūšies bilietą bei leis stebėti, kaip vairuotojai elgiasi su keleiviais.

Už viešuosius pirkimus atsakingos specialistės teigimu, Alytuje taip pat būtų įdiegtas elektroninis bilietas, kuris, pasak R. Vitkauskienės, leistų patogiau įsigyti bilietą ir atsiskaityti už kelionę viešuoju transportu.

Anot jos, įrangą nuspręsta nuomoti, o ne pirkti, nes, pasibaigus sutarties galiojimui, ji jau būtų nusidėvėjusi. „Sutartis sudaroma ilgam laikotarpiui ir, atsižvelgiant į tai, kaip sparčiai vystosi technologijos, nuspręsta įrangą išsinuomoti. Įrangos įsigijimas sukeltų papildomų išlaidų – būtų reikalinga priežiūra, aptarnavimas ir jos atnaujinimas, be to, po 10 metų ji būtų ne tik fiziškai, tačiau ir morališkai nusidėvėjusi“, – teigė R. Vitkauskienė.

Konkurse norinčios dalyvauti įmonės pasiūlymus gali teikti iki šių metų rugpjūčio 21 dienos.

 

Kitos naujienos

Namų rungtynių seriją Alytaus futbolininkai pradeda jau liepos 1d., šį penktadienį, 19 val....

Šildymo sezonas neišvengiamai ateis. Kuro kaina pastaruoju metu augo lyg ant mielių, tad tai n...

Jau artėjantį savaitgalį, liepos 1-3 dienomis Alytuje esantį Dainų slėnį sudrebins varikli...

Alytuje prasideda I-asis Tarptautinis žemės meno simpoziumas „Žymės“. Liepos 1-9 dienomis šalies...