Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje viešėjusi dailininkė Sigutė Ach: „Vaikai – vaizduotės turtuoliai, tačiau jų fantaziją reikia provokuoti“

 

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje lankėsi dailininkė Sigutė Abramavičienė, plačiau žinoma kaip knygų vaikams iliustruotoja Sigutė Ach. Menininkė susitiko su senamiesšio pradinės mokyklos mokinukais, vedė kūrybiškumo bei vaizduotės lavinimo žaidimus, dalijosi savo kūrybos patirtimi.

„Manau, vaikams labai reikalingos iliustracijos. Nors jie yra vaizduotės turtuoliai, vaiką reikia užvesti ant kelio. Iliustracija galėtų būti atspirtis vaikui kurti savo variantus. Šiandieninės įvairios medijos blaško vaiką, stipriai gesindamos jo vaizduotę. Todėl savo dirbtuvėlėmis stengiuosi provokuoti mažųjų vaizduotę, kad jų kuriamas ateities pasaulis būtų spalvingas“,- kalbėjo Sigutė Ach.

IMG_7615
„Gyvenu vadovaudamasi „Nieko rimto“ filosofija“,- sako Sigutė Ach.

Sigutė Ach – viena žymiausių vaikų knygų iliustruotojų Lietuvoje. Jos darbų sąraše taip pat galime aptikti daugybę atvirukų įvairiomis temomis bei dvi, pačios parašytas, paveikslėlių knygas vaikams („Ambrozijus, Purkius ir angelas“, „Ambrozijus pradeda pirmas“). Savo kūrybos kelią pradėjusi leidykloje „Nieko rimto“, dailininkė prisipažįsta, jog jos kūrybos pasaulis – niekada nesibaigianti vaikystė.

„Nerimtumas, tai nereiškia neatsakingumo. Tai yra savotiškas polėkis, nesusireikšminimas, laisvumas ir aš stengiuosi būti šioje pusėje. Mano kūrybinė oazė tarsi izoliuoja mane nuo aplinkinio pasaulio triukšmo ir greičio. Aš ir pati gyvenu vadovaudamasi „Nieko rimto“ filosofija“,- sakė menininkė.

Dailinkinės ateities planuose – su leidyba nesusijusi autorinių darbų paroda, 2016 metais aplankysianti ir Alytaus miestą.

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...