Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Alytuje vyko akcija „Geriausia padėka gydytojui – jūsų šypsena“

Medicinos studentai kartu su poliklinikų ir ligoninių atstovais šiandien rengė antikorupcinę akciją „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“, kuri skirta atkreipti dėmesį į sveikatos priežiūros įstaigose mokamus kyšius.
Antrą kartą rengiamos akcijos tikslas – viešai pasakyti sveikatos priežiūros įstaigų pacientams, kad norint padėkoti gydytojams nereikalingi neoficialūs mokėjimai. Š ia akcija siekiama atkreipti pacientų dėmesį, kad gydytojams nėra reikalo duoti kyšius.

Antikorupcinėje akcijoje dalyvavo 18 poliklinikų ir ligoninių septyniuose šalies miestuose – Alytuje, Marijampolėje, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Š iauliuose ir Kėdainiuose.

Š ios akcijos iniciatoriai yra Lietuvos medicinos studentų asociacija, Lietuvos psichologijos studentų asociacija ir nevyriausybinės organizacijos „Transparency International“ Lietuvos skyrius. 2011 metų „Lietuvos korupcijos žemėlapio“ duomenimis, būtent sveikatos priežiūros įstaigose dažniausiai mokami kyšiai. Pacientai dažnai tai daro savanoriškai, net jei iš jų ir nereikalaujama papildomai atsidėkoti.

Praėjusių metų Sveikatos apsaugos ministerijos užsakymu atliktoje „Lietuvos gyventojų apklausoje apie sveikatos apsaugą“ paaiškėjo, kad ketvirtadalis gydymo įstaigose besilankiusių gyventojų prisipažino neoficialiai davę pinigų ar dovanų gydytojams ar kitiems medicinos darbuotojams.

Daugelis gyventojų mano, kad toks atsidėkojimas pagerina gaunamos paslaugos kokybę.

——

Kalbėk zinios@fm99.lt

Kitos naujienos

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinktas Meilės Lukšienės premijos laureatas. Juo tapo Ąžuolas ...

Lietuvių kalba unikali ir ypatinga, ja komunikuojame tarpus...

Alytaus Rotušės aikštėje statoma išskirtinė scena penktadienį vyksiančiam lauko šokio spektakliui...