Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytuje vyksta tarptautinis skulptūros simpoziumas „Dar noriu pabūti“

Yra nuostabi šalis Antania. Su daugybe gyventojų, draugaujančių, kariaujančių, filosofuojančių. Kažkuriuo metu vienas iš jų, labai panoro, tapti karaliumi. Visgi šalies gyventojai nusprendė demokratiniu būdu išrinkti prezidentą ir tapti demokratine šalimi.

Visi žmonės yra potencialūs šalies prezidentai. Kai kurie labiau nusipelnę juo tapti. Ši vieta buvo siūloma žymiems pasaulio gyventojams ir iš tinkamiausių sudarytas sąrašas. Atrinkti devyni išskirtiniai, labiausiai tinkami kandidatai. Iš jų 2024 metų liepos 13 dieną ir bus išrinktas Šalies prezidentas. 

Tai bus atsakingas šalimi besirūpinantis žmogus, negailintis savo jėgų ir darbo, atstovaujantis šalį Alytuje ir Alytaus užsieniuose. Prezidentas pasižada visas gaunamas lėšas aukoti savo ir Antanios gerovei, suteikti gyventojams gyvenamąjį plotą, aprūpinti šviesa, maistu, sveikata ir išsilavinimu, taip pat rūpintis šalies saugumu, pramogomis, atstovauti šalį Alytuje ir visame pasaulyje.

Tuo pačiu prezidentui Antanioje suteikiamos pačios didžiausios įmanomos galios. Visi šalies finansai bus jo rankose, šalies kariai ir policija jo rankose, medicinos įstaigos ir visi gamtiniai resursai jo rankose. Jis turės galią nustatyti kokios spalvos drabužius dėvės, ką valgys ir su kuo gyvens vienas ar kitas pilietis. Tuo pačiu Prezidentas bus architektas ir vyriausiasis šalies dailininkas, jam priklausys visas šalies vanduo, įskaitant lietų, upes ir ežerus.  Tai bus pats teisingiausias, nuoširdžiausias geriausias ir pats protingiausias valdovas kuriam nebus lygių visame pasaulyje.“

Tegyvuoja Antanios prezidentas, te klesti jis ir nuostabi Šalis Antania!

Liepos 9-19 dienomis Alytuje vyks Tarptautinis skulptūros simpoziumas „Dar noriu pabūti“, skirtas Anzelmo Matučio atminimui. Jo metu sukurtos skulptūros nusidrieks Basanavičiaus gatve link Registrų centro. Skulptūros bus kuriamos remiantis ankstyvaisiais ir paskutiniais A. Matučio eilėraščiais. Viename iš eilėraščių išreiškiamas Matučio noras. Simpoziume dalyvaus skulptoriai iš Lietuvos, Japonijos, Čekijos, Turkijos, Lenkijos.

Plačiau apie simpoziumą radijo stoties FM99 eteryje pasakojo svečiai – simpoziumo dalyviai, menininkai Cagdas Ercelik iš Turkijos, Jitka Kusova iš Čekijos, Fumitaka Kudo iš Japonijos ir alytiškis Kęstutis Benedikas.

Simpoziumo dalyviai:
Fumitaka Kudo (Japonija), Cagdas Ercelik (Turkija,), Kęstutis Benedikas (Lietuva), Mieczyslav Woitkowskij (Lenkija), Antanas Jusevičius (Lietuva), Mindaugas Jakučionis (Lietuva), Egidijus Impolis (Lietuva), Jitka Kusova(Čekija), Algimantas Sakalauskas (Lietuva), Eugenijus Rimdžius (Lietuva), Artūras Zienka (Lietuva), Skaidra Jančaitė (Lietuva), Gintautas Velykis (Lietuva)

Kęstutis Benedikas sako, kad menininkai skulptūras kurs Alytaus kultūros centre.

„Tai 6 simpoziumas Matučio eilėraščių tema. Praėjusiais metais sukurtos 35 skulptūros šių simpoziumų tema. Šiais metais sukurtos skulptūros nusidrieks Basanavičiaus gatve link Registrų centro. Skulptūros bus kuriamos remiantis ankstyvaisiais ir paskutiniais A. Matučio eilėraščiais“ – sako K. Benedikas

Liepos 10 dieną:

  • 11 val. Simpoziumo atidarymas (AKC lauko amfiteatras Pramonės g. 1B, Alytus).
  • 17:30 val. Simpoziumo dalyvių darbų parodos atidarymas. Paroda vyks iki 07.19 d. (AKC. Parodų salėje Pramonės g. 1B, Alytus).
  • Gintautos Vėlykio parodos „Priminimai“ atidarymas. AKC parodų salėje. Paroda vyks iki 09.03 d.

Renginiai kitomis dienomis:

  • 2024.07.12 18:00 val. koncertas performansas „Kregždute aš išsklendžiu iš tavo svajonės Žeme“ Skaidra Jančaitė, instrumentai. Audio vizualiųjų menų centras (Kauno g. 9, Alytus)
  • 2024.07.13 18:00 val. Performansas – įvykis hepeningas „Antanios prezidento rinkimai“ Prasideda Vilniaus g. 18, Alytus. Oficialus Antanios šalies atidarymas lankytojams. Užuolankos g. 16a., Alytus
  • 2024.07.17 d. Simpoziumo metu sukurtų darbų statymas (Šalia Anzelmo Matučio parko. Basanavičiaus g. Alytus)
  • 2024.07.18 d. Simpoziumo uždarymas, Sukurtų darbų pristatymas, Skaidros Jančaitės performansas „Dar noriu pabūti“ (Šalia Anzelmo Matučio parko. Basanavičiaus g., Alytus)
  • 2024.08.12 17:30 val. dailininko Gintauto Velykio parodos ir dainininkės Skaidros Jančaitės performanso „Dar noriu pabūti“ sukurtų A.Matučiui skirto simpoziumo Alytuje metu atidarymas galerijoje „Balta“ M. Valančiaus g. 21, Kaunas. Paroda veiks iki 2024.09.01 Ši paroda, vėliau, jau kitais metais planuojama eksponuoti ir Alytuje.

Parašykite komentarą

Užpildykite laukelį

Kitos naujienos

Laidoje „Darau verslą“ kalbėjomės su alytiškiais, sveikų užkandžių „Longevies“ gamintojais Audra ...

Kino stovykla jaunimui „24 per sekundę“ suteiks galimybę toliau gilintis į kino kūrimo procesus s...

„Ši daina – lyg nauja kryptis mano muzikoje, kur išbandau kitokį skambesį. Grįžtu į 80-tuosius, kurie man...

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ tradiciškai sugrįžta vasaroti į Alytų. Liepos 15–21 d....