Klausyti gyvai

15:00 - 16:00

Dienos kaleidoskopas

„Alytus – neatrastų galimybių miestas“, – sako „Alytaus piliečiai“

 

Nuo pirmadienio kiekvieną dieną „Alytaus piliečių“ kandidatai į miesto savivaldybės tarybą diskutuoja „FM99“ eteryje vis kita tema. Šįsyk „FM99“ studijoje viešėjo Nerijus Jauneika, Rasa Daugininkaitė, Paulius Neciunskas ir Emilis Remeikis.

fm99
Diskusija „FM99“ studijoje

Apie juos:

Nerijus Jauneika pernai pripažintas Alytaus jaunuoju metų verslininku. Nors juo abejojo beveik visi aplinkiniai, o šalies ekonomika dar tik žengė pirmuosius tvirtus žingsnius po krizės, Nerijus Alytuje, Pulko gatvėje, atidarė kavinę „Coffee Room“. Ne šiaip paprastą kavinę, o vietą tikriems kavos mylėtojams. Erdvę, kur perspektyvus jaunimas gali laisvai keistis mintimis ir nevaržomai kurti drąsios Lietuvos pamatus. Ir ne tik jaunimas – kiekvieną sekmadienį „Coffee Room“ į susitikimus su judėjimo lyderiu V. Grigaravičium rinkosi Alytaus piliečiai. Išgirsti, suprasti, padėti.

Emilis Remeikis – visuomenininkas, LiJOT valdybos narys. Šiuo metu studijuoja Kūrybos komunikaciją Vilniaus universitete, dirba su rinkodara privačioje įmonėje. Emilis yra didžiausios nevyriausybinės jaunimo orgnizacijos – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) valdybos narys. Dar besimokydamas Alytuje jis buvo gerai žinomas dėl savo aktyvios visuomeninės veiklos jaunimo organizacijose, prisidėjo prie visuomeninių akcijų. Dėl savo aktyvios veiklos Emilis buvo deleguotas į Alytaus miesto jaunimo reikalų tarybą, kuriai vienu metu ir pirmininkavo. Jaunimo politika, komunikacija, ryšiai su visuomene, reklama jam yra nesvetimi dalykai.

fm99
Nerijus Jauneika

Paulius Neciunskas – verslininkas, rinkodaros specialistas. Pirmajame Alytuje gimęs ir užaugęs Paulius iki 2011 m. dirbo radijo stotyje „FM99“ radijo laidų vedėju bei muzikos redaktoriumi. Vėliau domėjimasis muzika transformavosi į verslą – foninės muzikos parinkimą viešose vietose. Šiuo metu Pauliaus parinkta muzika skamba ne vienoje Lietuvos parduotuvėje ar restorane. Domėjimasis jaunais verslais bei dalyvavimas jų veikloje suteikė daug patirties įvairiose srityse. Šiuo metu Paulius taip pat aktyviai dirba informacinių technologijų srityje (internetinių svetainių kūrimas, debesijos paslaugos), rinkodaros srityje (strategijų kūrimas ir įgyvendinimas, internetinė rinkodara, „Google AdWords“), o naujausias Pauliaus įgyvendinamas projektas – fotografavimas bei filmavimas iš oro, naudojant bepiločius orlaivius (dronus).

Rasa Daugininkaitė – socialinio darbo specialistė. Ji turi žinių ir įgūdžių darbui su įvairiomis klientų grupėmis: vaikais, pagyvenusiais ir senais žmonėmis, neįgaliais, bedarbiais ir kitais socialinę atskirtį, skurdą, smurtą patiriančiais asmenimis ir jų grupėmis. „Esu socialiai jautri asmenybė, o tai – pagrindinė motyvuojanti jėga, skatinanti dalyvauti, keisti, kurti, spręsti. Aktyviai dalyvauju nevyriausybinių organizacijų veikloje generuojant ir realizuojant idėjas. Dalyvaudama visuomeninėje veikloje įsitikinau, kad maži darbai sukuria didelius pokyčius. Tikiu, kad dirbant drauge galime pasiekti reikšmingų socialinių pokyčių sprendžiant giliai įsišaknijusias miesto gyventojų socialines problemas”, – sako Rasa.

Pokalbyje apie tai, ko trūksta jauniems žmonėms, kad jie, baigę studijas užsienyje ar Lietuvos didmiesčiuose, grįžtų į gimtąjį miestą ir čia įgyvendintų savo idėjas bei būtų iniciatyvūs. Beje, „Alytaus piliečiams“ svarbios ir neįgalių miesto gyventojų problemos. Ar jos egzistuoja? Pateikiame keletą pokalbio fragmentų:

Emilis Remeikis:

Alytus – neatrastų galimybių miestas. Čia traukia – čia namai, šeima, draugai. Čia tiek daug iki šiol neužpildytų nišų ir galimybių veikti – galima pritaikyti ir tai, kas jau veikia kituose didžiuosiuose Lietuvos ar netgi užsienio miestuose. Mes turime puikią infrastruktūrą, o šiuo metu trūksta tik idėjų.

Rasa Daugininkaitė:

Neįgalūs žmonės neišgirsti. Sprendimai priimami sveikų žmonių. Jiems atrodo, kad nutarimai yra geri. Vadinasi, bendravimas vyksta skirtingomis kalbomis. Reikia įsiklausyti. Bendrauti. Su pačiomis įvairiausiomis socialinėmis grupėmis.

Paulius Neciunskas:

Manau, kad Alytuje reikalingiausia ryški jauno žmogaus gyvenimo perspektyva. Ne visi jaunuoliai tokią turi. Mūsų miestas negali suteikti tinkamo išsilavinimo visų sričių specialistams. Gal to ir nereikia? Išsilavinimas bus įgytas svetur. Svarbu, kad žmogus jaustų ryšį, norėtų grįžti ir gyventi namie.

Nerijus Jauneika:

Jauni žmonės iš miesto migruoja dėl to, jog išvyksta studijuoti. Ten randa darbus, pradeda savo profesinę karjerą. Sugrįžti nėra kur – nėra darbo vietų. Tik dėl to jie lieka ten, kur daugiau finansinių galimybių. Aš grįžtu, nes matau, kad reikia veikti, kurti savą miestą, noriu ir toliau plėtoti savo verslą gimtajame mieste. Pradėdamas savo verslą Alytuje susidūriau su daugybe sunkumų. Tačiau mažiau nei po pusmečio mano idėja pasitvirtino – verslas tapo mėgiamas.

Klausykite visą pokalbio įrašą.

Politinė reklama bus apmokėta iš VRK „Alytaus piliečiai“ rinkimų sąskaitos. 

„Alytaus piliečiai“ ir „Facebook“. Prisijunkite!
www.alytauspilieciai.lt

Kitos naujienos

Alytaus meras Nerijus Cesiulis sako, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) neradus sutarimo ...

2023 m. spalio 7 d. prie Kaukų-Obelytės piliakalnių, Miroslavo sen., Alytaus r. sav....

„Varsa-Stronglasas“ spalio 4 dieną žais pirmas sezono rungtynes namuose. Pirma naujojo LRL čempio...

Šiandien streiką dalyje Lietuvos mokyklų pradeda Andriaus Navicko vadovaujama Lietuvos švietimo d...