Klausyti gyvai

06:30 - 08:35

Ryto programa „Geros dienos!“

Alytus taps 2022 m. kultūros sostine!

 

 

2020 metų Lietuvos kultūros sostine taps Trakų rajono savivaldybė, 2021 m. – Neringos savivaldybė, 2022 m. – Alytaus miesto savivaldybė. Savivaldybių pasirengimui ir programų įgyvendinimui kiekvienai numatoma skirti iki 100 tūkst. eurų. Plačiau apie tai kalbėjome su Alytaus kultūros tarybos nariais Inesa Pilvelyte, Vida Grišmanauskiene ir Linu Jakštoniu.

Alytaus kultūros tarybos nariai: Inesa Pilvelytė, Vida Grišmanauskienė Linas Jakštonis

Lietuvos kultūros sostinės atsirado kaip „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ dalis, tačiau jau beveik dešimt metų veikia kaip savarankiškas kasmetinis projektas. Jo tikslas – skatinti Lietuvos regionų gyventojų kultūrinį aktyvumą ir kūrybingumą, plėtoti kultūrą ir meną, kūrybines iniciatyvas bei kultūros prieinamumą.

Alytus taps 2022 m. kultūros sostine!

Projekto įgyvendinimo metu atsiranda nauji arba sustiprėja ir išsiplečia tradiciniai renginiai, festivaliai, surengiama įdomių parodų, išleidžiama knygų, sukuriami nauji kultūrinio turizmo maršrutai, dokumentiniai pažintiniai filmai, atnaujinami vietos kultūros objektai ir t.t.

Pasak ministrės, iniciatyvos, gimusios, kaip Lietuvos kultūros sostinių projektai, sėkmingai plėtojamos ir ateityje.

Lietuvos kultūros sostine gali tapti konkurso būdu išrinktas bet kuris Lietuvos miestas, išskyrus Vilnių. Kultūros ministerija organizuoja konkursą kas 3 metai. Konkursui pateiktas paraiškas svarsto ir pasiūlymus ministrui teikia ekspertų komisija.

Lietuvos kultūros sostinėmis jau buvo Zarasai, Plungė, Šilutė, Anykščiai, Palanga, Panevėžio rajono Ramygalos miestelis, Panevėžys, Joniškio rajono Žagarės miestelis, Telšiai, Klaipėda.

2018 m. kultūros sostine yra Marijampolė, o 2019 m. kultūros sostinės Gintaro medį perims Rokiškis.

Kitos naujienos

Kanų prizininkai, naujiena iš Venecijos, kino meistrų darbai iš Berlinalės. Tokia kino programa „...

Viename Europos namų ūkyje vidutiniškai yra 74 buitinės technikos ir elektronikos prietaisai, tačiau mažd...

Dvynukų Teodoro Emilio ir Kasparo Eriko tėtis Irmantas pusę metų kone kasdien išnešdavo iš namų didelius ...

Šventežeryje įsikūrusi bendrovė „Pietų Megrame“ rugsėjo 24 d. atšventė 25-ąjį gimtadienį. FM99 apie prabė...