Klausyti gyvai

17:00 - 19:00

Tokia diena

Alytus trečdaliu lenkia Lietuvos vidurkį COVID-19 atvejų skaičiumi

Klausykite Jums patogiu metu – prenumeruokite podcast’ą:  Apple podcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic Breaker| Anchor|Pocket Casts|Castbox

100 000 gyventojų Alytuje tenka 719 COVID19 atvejų, kai tuo tarpu Lietuvos vidurkis 522.

“Paskutinį mėnesį labai išaugęs pacientų srautas”, – sako Marius Jasaitis. Tai susiję su naujų COVID19 pagausėjimu bei atšalusiu oru ir sezoninėmis infekcijomis. Nešildomos patalpos prie to prisideda.

“Jeigu poliklinikos direktorius galėtų įjungti šildymą, jis tikrai jau būtų įjungtas”, – sako poliklinikos vadovas.

Su problemomis gydymo įstaiga susiduria ir dėl besikeičiančių reikalavimų šeimos gydytojams – siekis yra, kad šeimos gydytojai prisijungtų ir prie mobilių komandų, važinėjant pas pacientus.

Marius Jasaitis

“Šeimos gydytojai patys nebežino, ar jiems labiau orientuotis į skiepijimą, ar pirmenybė besikreipiančiam, ar su mobiliom komandom dirbt”, – sako M.Jasaitis. Medikų darbo krūviai išaugę ir jiems priskiriamos vis naujos atsakomybės. Šiandien vidutinis šeimos gydytojas savo apylinkėje priima apie 50 pacientų, anksčiau vidutinė norma buvo 24, tad dar didinant jiems darbo krūvį poliklinikos vadovas baiminasi likti visai be šeimos gydytojų.

Nors kvietimas šeimos gydytojams dirbti poliklinikoje skelbiamas nuolat, tačiau šiemet pavyko įdarbinti vos du, apgailestauja M.Jasaitis. 

Pacientai skundžiasi, kad prisiskambinti į polikliniką taip pat neįmanoma, tačiau direktorius sako, kad prisiskambint lengviau po pietų ir ne pirmadienį. Be to, žmonės nenori registruotis elektroniniu būdu, kas sumažintų skambučių srautą. 

Apie gydytojų finansavimo ir kitas problemas klausykite pokalbį su Alytaus poliklinikos direktoriumi.

Ligoninėje kovidinis skyrius pildosi – daugiausiai neskiepytais

Ligoninėje atidarytas 40 lovų stacionaras ir 5 reanimacijos vietos kovidiniams ligoniams, tačiau vis dar stengiasi išlaikyti visas įprastines paslaugas, išskyrus sumažintą slaugos lovų skaičių, sako Alytaus apskrities St.Kudirkos ligoninės direktorius Artūras Vasiliauskas.

Artūras Vasiliauskas

Šios dienos duomenimis 31 vieta užimta ir 4 pacientai reanimacijoje, pacientų amžius labai įvairus, apie 90 procentų nepasiskiepiję, sako ligoninės vadovas.

Visi gydytojai dirba įtemptai ir turi didelį srautą pacientų, sako A.Vasiliaukas. Problemas kelia ir į priėmimo skyrių besikreipiantys pacientai, kuriems nereikia į ligoninę.

Tam, kad nuimti šį krūvį, A.Vasiliauskas siūlo, atidaryti papildomą kabinetą, kuriame dirbtų ne poliklinikos, bet viso Alytaus rajono pirmo lygio gydytojai pagal grafiką ir priimtų tuos pacientus.

Plačiau pokalbį su gydymo įstaigų vadovais klausykite podkaste.

Kitos naujienos

Kai kurių istorikų nuomone, pirmieji žydai Alytuje galėjo apsigyventi dar XV a. Tačiau tai patvirtinančių...

Kiek sauskelnių sunaudojama auginant kūdikį? Daug. O auginant daugiau nei vieną kūdikį? Kalnai! Kiek jų s...

Rašytojo 100-ąsias gimimo metines (2023-01-07) asociacija „Matučio namai“ pasitinka su nauja A. M...

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku.