Klausyti gyvai

18:00 - 21:00

TOP33 (laida kartojama)

Ančių medžioklė atidėta, šernus medžioti leidžiama

Pastebėjus, kad nemažai laukinių ančių jauniklių dar nėra pakankamai subrendę ir neskraido, atidėta ančių medžioklė pradžia, pranešė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija.

Artėjantis ančių medžioklės sezono pradžios terminas – rugpjūčio 15-oji – šiemet neatitinka gamtos sąlygų, mat neįprastai šaltas ir užtrukęs pavasaris sutrikdė kai kurių gyvūnų veisimosi ciklą. Prisitaikydami prie gamtos vėliau nei įprastai pasaulį išvydo daugelis laukinių žvėrių ir paukščių jauniklių. Pastebėta, kad nemažai laukinių ančių jauniklių dar neskraido.

Tuo tarpu pasienyje su Baltarusija dėl afrikinio kiaulių maro šiuo metu neribojama šernų medžioklė. Vyriausybės ir Veterinarijos tarnybos atstovai teigia, kad norint sėkmingai kovoti su Afrikiniu kiaulių maru, kurio židiniai užfiksuoti Baltarusijoje, netoli Lietuvos sienos, reikia keisti ekstremalių situacijų įstatymą. Pasak jų, šiuo metu įstatymas nenumato galimybes skelbti ekstremalią situaciją šalyje, kai užkratas dar tik artėja link Lietuvos sienos.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius po vizito Medininkuose teigė, kad šiuo metu įstatymai nenumato galimybės paskelbti ekstremalią situaciją, jei ligos židinys bus užfiksuotas keletą kilometrų nuo Lietuvos sienos. Pasak jo, ekstremalios situacijos paskelbimas leistų imtis griežtesnių priemonių ligos plitimui suvaldyti.

Š iuo metu dėl Baltarusijoje nustatytų kiaulių maro atvejų, pasienyje dezinfekuojami į Lietuvą įvažiavę automobiliai. Taip pat ties siena intensyviai medžiojami šernai.

Skaičiuojama, kad transporto priemonių ir iš Baltarusijos atvykstančių keleivių avalynės dezinfekavimas per dieną kainuoja apie 17 tūkst. litų. Lietuva prašo Europos Komisijos 13,5 mln. eurų (46,6 mln. litų) finansinės paramos, iš jų 10 mln. eurų (34,5 mln. litų) finansinės paramos tvorai, kuri stabdytų šernų migraciją iš Baltarusijos. Kol parama nėra skirta, šernų medžioklė neribojama, tačiau medžiotojų būreliai juos medžioja tik savanoriškai. Dabar institucijos nesutaria, kas turi pasirašyti medžioti šernus įpareigojantį nurodymą, nes šalyje nėra paskelbta ekstremali situacija dėl galimo afrikinio kiaulių maro užkrato.

—–

Kalbėk zinios@fm99.lt

 

 

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...