Klausyti gyvai

24:00 - 06:30

Nakties garso takelis

Andrii Bystrov iš Kijevo: Mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę teritorinės gynybos uniformomis

Prenumeruokite FM99 radijo podkastą: Applepodcasts | Spotify | Googlepodcasts | RSS|RadioPublic | BreakerAnchor|Pocket Casts| Anchor|Castbox|Overcast

Po antros karo nakties mieste – kas vyksta Kijeve, FM99 pasakoja žurnalistas Andrii Bystrov.

Žiūrėkite pokalbį iš Kijevo.

Kijevas atsilaikė antrą naktį, kokia situacija mieste?

Andrii Bystrov

Situacija kritinė, nes naktį buvo stiprus apšaudymas gyvenamuosiuose kvartaluose, paryčiais raketa pataikė į didelį daugiabutį dešiniajame krante, yra sužeistų, jie apšaudo gyvenamuosius kvartalus. Taip pat buvo informacija, kad raketa skrido į Kijevo HES užtvanką, bet ją numušė, o tai strateginė vieta, ir dėl to būtų milžiniškos pasekmės ir daugybę civilių žūčių. Dabar didelė ataka būtent į miestą, gyvenamuosius kvartalus,  be to mieste veikia diversantai, kai kurie persirengę krašto gynybos uniformomis, kiti žymi namus, radio švyturėlius raketų atakoms, aviacijai. Todėl mūsų gynėjai gaudo tokius diverstantus, tai ir rusai, anksčiau į čia atsiųsti, taip pat gali būti ir tie, kurie jau čia vietoje užverbuoti. Šie diversantai dažnai bando patekti ten, kur vaikai, senukai, moterys į bombų slėptuves, metro, ten taip pat kelia pavojų.

Kijevo gatvėse žmonių mažai, meras prašo niekur neiti, į darbą važiuoja tik kritinių infrastruktūrų žmonės, gatvėse dirba kariškiai, naktį buvo mūšis keliose centrinėse gatvėse.

Dabar Ukrainos karinės pajėgos pilnai miestą kontroliuoja, gynyba yra. Bendrai tokia neregėta vienybė, nes Putino didžiausiai armijai kontinente priešinasi kaip karinės pajėgos, ginklai, kuriuos mums duoda partbneriai, Europos partneriai, JK, JAV, taip pat ir didžiulė tautos vienybė, visi, kurie gali laikyti ginklą, padėti, bet kuo, medikai, jungiasi į teritorines gynybos būrius ir saugo miestą, savo gatves, namus.

Naktis praėjo tarp apšaudymų, sprogimų.

Dabar sekam naujienas, dabar labai daug feikinių naujienų, stipri dezinformacinė kompanija. Aš kaip žurnalistas galiu filtruoti ir atskirti informaciją, bet matosi, kad stipri ataka, bandant paveikti psichologiškai tų, kurie naudoja tą informaciją, ir žinoma daug provokatorių net vietinėse rajonų grupėse, kurie aiškinasi, kur gauti benzino, kaip kur nors nusigauti, kur keliai uždaryti, nors tie žmonės atsirado diena dvi prieš, bet provokatoriai atsirado net ten.

Bet žmonės jau nebevažiuoja iš Kijevo?

Pirmą antrą dieną buvo didžiuliai kamščiai išvažiuojant iš Kijevo, 12-15 valandų teko stovėti, trūko benzino, didžiulės eilės. Dabar miestas, visgi 3 mlb gyventojų, miestas ištuštėjo, bet daug žmonių lieka Kijeve, daug lieka savo butuose, jie leidžiasi į bombų slėptuves.

Namas Kijeve, į kurį šiąnakt pataikė Rusijos raketa.

Judėjimas mieste apribotas ir išvažiavimas apsunkintas, nes buvo sugriautas tiltas, karinės pajėgos dabar nepraleidžia, uždarė tiltus tarp Kijevo dviejų krantų, kad nebūtų diversijų, provokacijų ten neleidžia, tiltai saugomi, išvažiavimas sudėtingesnis.

Bet mieste pakanka produktų, vandens, turime mobilų ryšį, internetą, šildymą.

Bombų slėptuvė tai tiesiog rūsys?

Taip, slėptuvė tai arba metro, arba gyvenamųjų namų rūsiai. Kai kurie buvo kiek paruošti iš anksto, bet dažniausiai tai katilinės, rūsiai, kurie dabar buvo atidaryti, arba seni, kuriuos nuomojo mažos parduotuvės, tai neparuošti  buvimui, bet kai kaukia sirenos, o tai nutinka kelis kartus per parą, žmonės ten nusileidžia, pasiima kažką  minimaliai su savimi, bet ilgai ten būti neįmanoma, nes nei tualeto, nei vandens, šalta, tai nėra iš anksto paruoštos slėptuvės, tieisog seni namų rūsiai.

Kaip ukrainiečių dvasia, prezidentas reguliai rodo, kad lieka Kijeve, kaip jaučiatės?

Prezidentas elgiasi labai teisingai, keliskart per dieną kreipiasi į tautą, labai teisinga komunikacinė strategija pasirinkta, užmiršti visi nesutarimai su opozicija, visi maksimaliai palaiko prezidentą, vyriausybę, Aukščiausiąją Radą, maksimalus susitelkimas aplink karines pajėgas, jų vadovybę, suprantam, kad jie veikia maksimaliai efektyviai ir ukrainiečiai labai palaiko, supranto, kad tai vienybės momentas, kai reikia pamiršti visus nesutarimus ir pasipriešinti Putino agresijai.

FM99 iš Kijevo pasakojo Andrii Bystrov.

Mariya Yasenovska iš Charkivo. Link miesto skrenda bombonešiai

Serhii Karelin: Rodau nuotraukas, o šeima netiki – “Per televiziją nerodo, Putinas gi sakė, kad nešaudys civilių”


Marija iš Charkovo: tikėjausi, kad kažkas bus, bet nesitikėjau, kad bus taip…

Andrej Melnik (Kremenčiukas, Ukraina): Prasidėjo viskas nuo panikos

Kitos naujienos

„Pilietiškumo dėlionėje“ pokalbis su Giedriumi Sakalausku. 

Šį sekmadienį (gruodžio 11 d.) Makniūnuose nuo 10 iki 13 val. vyks Kalėdinis Makniūnų bagažinių t...

Gruodžio 2 dieną Alytaus pataisos namuose 49 m. kinologas specialistas sumušė kitos kinologės 7 mėnesių t...

Lietuvos profesionalai standartinių šokių šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva Lacitien...