Klausyti gyvai

17:30 - 18:00

Savaitgalio promenada

„Anties“ vokalistas Algirdas Kaušpėdas „FM99“ eteryje: „rasim būdą, kaip statyti naują Lietuvą“

Į sunkvežimį netelpanti didžiausia Lietuvoje antis, 4 metrų aukščio „Zombių“ degtinės butelis, tris mėnesius ruoštos atstatytų Kauno ir Vilniaus pilių 3D projekcijos – visa tai ir dar daugiau sutalpins jubiliejinių „Anties“ koncertų, metų pabaigoje vyksiančių Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, scenos.

Apie artėjantį koncertinį turą Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose, gyvenimą ir emigraciją iš šalies „FM99“ eteryje kalbėjomės su „Anties“ lyderiu, vokalistu Algirdu Kaušpėdu. Klausykite pokalbio.

kauspedas
Dalia Grybauskaitė: „Kalbėdama tiesiai, geldama sovietinei ideologijai ir nešdama Laisvos Lietuvos vėliavą muzikoje, grupė ANTIS tapo neatskiriama mūsų šalies muzikinio, kultūrinio ir visuomeninio gyvenimo dalimi! Sveikinu ANTĮ su artėjančiu trisdešimtmečiu! Linkiu, kad Jūsų skrydis Lietuvoje būtų ilgas, muzikalus ir toks pats idėjinis, koks buvo iki šiol“!

Pasak koncertų organizatorių, visas artėjančių renginių biudžetas siekia 800 tūkst. litų ir yra vienas didžiausių, kada nors skirtas tokio tipo koncertams Lietuvoje. Ypatingos investicijos ir talentinga kūrybinė komanda užtikrins, kad renginiuose apsilankę lietuviai išvystų Lietuvoje dar neregėtą šou, stebinantį muzika, įspūdingomis dekoracijomis, ugnimi bei specialiaisiais efektais, tris mėnesius kurtomis 3D vizualizacijomis ir aukščiausio lygio scenografija.

Koncertų dailininko Lino Liandzbergio teigimu, dekoracijos pradėtos kurti likus maždaug porai mėnesių iki pirmojo koncerto pradžios, prie jų visą paskutinį mėnesį dirbs 8 žmonių komanda. Koncerto dailininkas atskleidė paslaptį, kad specialiai koncertams kuriama didžiausia Lietuvoje antis – 6 m ilgio, 4 m aukščio ir 3,5 m pločio, dydžiu prilygstanti nedidelei jachtai.

„Transportuojant antį tarp koncertų, ją teks išmontuoti, nes ji netilps į krovininį automobilį. Tautinėmis spalvomis nudažytas išskirtinis koncerto atributas simbolizuos ne tik jubiliejų švenčiančią Lietuvos roko legendą, bet ir Lietuvos valstybingumą“, – sako L. Liandzbergis.

Kitas ypatingas koncerto elementas – didelis, tikras ir veikiantis naminės degtinės varymo aparatas, kuris, pasak L. Liandzbergio, nebus vien tik butaforija – jo gaminamą „Zombių“ degtinę koncerto metu iššaus didžiulis, 4 m aukščio degtinės butelis.

Kiekvienai koncerto dainai jau kuriamos ir skirtingos 3D projekcijos. Bendras ekranų, per kuriuos bus rodomos vizualizacijos, plotas siekia beveik 200 kvadratinių metrų. Šie ekranai sieks 8 m aukštį ir užtikrins, kad visi atėję į koncertus jaustųsi tarsi stovėdami prie scenos. Visos vizualizacijos kartu pasakos vientisą siužetą, kuriame muzika ir vaizdai papildys vieni kitus, koncerto žiūrovams suteikdami ypatingų pojūčių. Be to, specialiai koncertui net tris mėnesius yra kuriama įspūdinga atstatytų Vilniaus ir Kauno pilių grafika.

„Anties“ koncertai pasižymės ir profesionalia pirotechnika. Pasak pirotechnikos specialisto Artūro Zumero, kuriančio šiuos efektus koncertams, visas pasiruošimas trunka apie du mėnesius. Koncerto lankytojai išvys ugnies spjaudykles, šaltų garų patrankas, sprogimus ir šūvius.

„Visi pirotechnikos efektai organiškai derės su koncerto muzika ir choreografija. Galiu išduoti, kad renginio kulminacija užgniauš kvapą savo futuristine forma: naujus metus paskelbs iš didžiojo degtinės butelio šaudantys fejerverkai, o didžiulė antis, žėrinti kaip naujametinė eglutė, skubės nusileisti į sceną“, – sakė už renginio pirotechniką atsakingas A. Zumeras.

 Kvapą užgniauš ir koncerto scenografija. Vienu metu scenoje pasirodys daugiau negu 30 žmonių, tarp jų – pati „Antis“, kiti muzikantai, atlikėjai ir šokėjai. Visi jie pasižymės ypatingu, „zombišku“ grimu. Prie „Anties“ koncerto metu prisijungs Justė Arlauskaitė-Jazzu, Merūnas ir Rafailas Karpis, kurį keleto dainų metu ant pečių nešios galiūnas Vidas Blekaitis.

Jubiliejinius „Anties“ koncertus „Zombiai atrieda atidunda!” režisuoja režisierius E. Vėlyvis, sukūręs pelningiausią visų laikų lietuvišką filmą „Redirected / Už Lietuvą!“.

Kitos naujienos

Merkinėje, iškilmingai bus atidengtas paminklas partizanų vadui Adolfui Ramanauskui-Vanagui ir atidarytas...

Šeštadienį, 2022 m. lapkričio 29-ąją Vilniaus rotušėje vykstančiame Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) su...

Alytaus pataisos namų atvirosios kolonijos gyvenamųjų patalpų tualeto lubose pareigūnai rado ir paėmė du ...

...